PDA

Pokaži Full Verziju : cool edit pro i windows 7 ultimate


Darko88
12.04.2010, 23:31
Prosto pitanje, da li se podudara program sa operativnim sistemom jer sam uz lap top dobio ovaj O.S.??

sinisa
12.04.2010, 23:53
Mogao si da napises bar koja je verzija cool edit i dali je win 64bit ili 32bit?
A ovo "podudara" valjda mislis dali moze da radi na win7?

Vule
13.04.2010, 00:16
Sve što radi na XP-u i Visti uglavnom radi i na Win7...mislim da nećeš imati problema

Darko88
13.04.2010, 00:25
os je 32 bita, a cool edit pro neznam tacno koja je verzija, mislio sam da li moze da radi kada sam napisao da li se podudara

Vule
13.04.2010, 00:27
Radiće sigurno

Vidi,desi se sa nekim starijim prg pri instalaciji da neće da se pokrene,u slučaju da ti se to desi...idi desni klik na SETUP file,pa PROPERTIES pa COMPATIBILITY i tu odabereš da bude kompatibilan sa Vistom il XP-om i sve šljaka

Darko88
13.04.2010, 00:33
Hvala puno na odgovorima

sinisa
13.04.2010, 13:05
Sarije verzije ne rade,ako je 2.1 onada nemas problema radi 100%.
To sa PROPERTIES pa COMPATIBILITY ne pomaze bas svaki put,pomaze kod instalacije ali ne i kod pokretanja samog programa.

TomyCroSound
13.04.2010, 13:09
cool edit je malo iza vremena...
Probaj pronać Adobe Audition 3.0
(ista stvar kao coolE al malo bolje)

Vule
13.04.2010, 13:13
Ja sam napisao šta sam radio kada sam imao problem sa instalacijom,i kada to prodje kako treba,program radi bez problema...ne vidim u čemu je sad razlika izmedju instaliranja i pokretanja,i zašto da pokrećemo priču iz početka?

WIN7 uglavnom podržava sve programe koji rade na Visti a i veliki deo onih starijih sa XP...što se tiče muzičkih programa koje najčešće koristimo,editora ritmova,audio recordera itd,svi rade i još nisam imao problem ni sa jednim

baltik79
08.04.2013, 17:16
Imam verziju Cool Edit Pro 2.1. Zasto mi se desava kada dosnimim na drugi kanal nesto,prilikom preslusavanja svega taj drugi kanal mi kasni dijelic sekunde za prvim (osnovnim).Instalirao sam i Asio4All i opet isto.Dok snimam na drugom kanalu, ostavim da se cuje i prvi i sviram ritmicki ali jednostavno je prisutna latencija. I jos jedan problem imam; Kada snimim,recimo prvi kanal i idem da preslusam, on se tise cuje nego tokom snimanja,tako da kada snimam naredni (drugi) kanal prilikom snimanja jacinu drugog kanala podesim kako treba ali kada zavrsim i idem da preslusam,taj drugi kakal se mnogo slabije cuje od prvog.
Na racunaru OS mi je WIN7 64 bita,4 GB RAM, 2.2 quad core procesor. Zvucna C-Media CMI8738/C3DX Audio Device PCI

tranzit
08.04.2013, 18:17
Ne moze se raditi semiprofesionalni audio (kakav ti pokusavas) na takvim sound kartama. To jednostavno ne ide. Svi problemi koje si naveo su posljedica lose sound karte. Tu nema savjeta, nema prijedloga, nema magije da pomogne. Nije mnogo dvadesetak eura bar za neku Behringerovu audio kartu (recimo UCA200 ili slicne) i rijesio si se tih svih problema odjednom.

baltik79
09.04.2013, 16:17
Hvala Tranzit na savjetu.Tako ce i biti.Dosta mi je da si me usmjerio sta da kupim.Da ti budem iskren,bas sam se i nadao da ces mi ti dati siguran odgovor. Pozdrav za starog "Muzikanta sa svim orkestrom" :)