PDA

Pokaži Full Verziju : Pomoc oko Roland-a G70


dtracy
27.11.2006, 21:40
Ljudi,aj pomozite molim vas...treba mi neko ko zna oko ove klavijature..Kako da od midi file napravim Style,posto na Style works nema Roland g70..
Ili bilo bi extra kada bi neko imao upustvo na srpskom,ili hrvatskom,nebitno,..samo da se razume...LJudi,pomozite molim vas...

Hvala u napred

fico
27.11.2006, 21:55
Ja koliko znam na stajl worksu ima roland 70 .Moras da nabavis noviju verziju .
pozdrav

dtracy
27.11.2006, 22:21
Izvini druze,a gde da nabavim taj novi style works..Reci mi molim te

Alix
27.11.2006, 23:54
Jarane da ti kažđem jednu stvar...Za ote pare što si kupio Rolanda mogo si sebi kupiti Psr 9000,Pa80 i ostalo bi ti još para...Najbolje je brate da ga prodaš pošto mnogo velik,težak a i ne isplati se ga imati jer nikad neće biti toliko kvalitetan kao ovi nabrojani...Doduše probaj staviti gore ritmove ali prijatelju da je to klaviatura za našu muziku svi bi ga uzimali ali odazov je jako mali...Sad je na tebi dali ćeš se mučiti oko njega ili kupiti klaviaturu za koju sve možeš da dobiješ i to jako kvalitetno napravljene stvari...pozdrav!

elvir
28.11.2006, 00:02
G 70-KA JE DOBRA MAŠINA ALI SU JOJ BRATE PRETJERALI CJENU BAR ZA POLA PS:dtracy DOBIĆEŠ PM ODMENE PA TI GLEDAJ GDJE ĆEŠ NAĆI STYLE WORKS :wink:

dtracy
28.11.2006, 00:20
E,izvini,A sta je to PM

elvir
28.11.2006, 00:47
to je privatna poruka kad odeš na početnu stranicu gore na desnoj strani se nalazi

flosarka
28.11.2006, 00:49
[B]

Prijatelju ja bih na tvome mjestu ako ne drugo napravio style sa Styleworks za neki drugi format Rolanda jer ga tvoja klaviatura valjda mora čitati ako je novija od predhodne.Pa ih onda malo dotjeraj na samoj klavijaturi i valjda če ti biti isto inače nabavi upgrade za style works čini mi se da je to udat3 a imaš ga več skoro svugde samo trebaš malo potražiti.
Lp

elvir
28.11.2006, 00:56
eno poslo sam ti pm
:wink:

dtracy
28.11.2006, 01:24
Elvir,hvala ti puno

elvir
28.11.2006, 14:05
MA NEMA NA ČEMU ZAŠTO SMO SVI TU NEGO DA POMAŽEMO JEDNI DRUGIMA.
:lol:

Alix
28.11.2006, 14:10
Ej dali neko zna kakva je razlika između KAT-a ili Style worksa?...Dobro Style Works ima više instrumenata za convert ali me zanima jel potrebna kakva dogradnja na KAT da bi mogo da konvertujem ritmove sa PSR9000 na Pa1X...Isto tako me zanima dali koji od ovih programa odsvira semplovane ritmove ili ih samo odsvira sa standardnim Drum kitom?...Pozdrav!

kreso
28.11.2006, 14:25
Kakva je razlika između SW i KAT2000 ?

Kratko i jasno velika !

Style works je softwar isključivo namjenjen za konvertiranje ritmova između pojedinih aranžera, izradu ritmova iz MIDI fileova, editor postoječih stylova i sl. što ti treba za doradu ili izradu jednog stylea. Style works imaš univerzalan (za sve modele popularnih aranžera koji su izašli posljednjih 10 godina do danas) ili zasebno za pojednini aranžer.
KAT2000 je softwar namjenjen isključivo KORG Pa seriji i i30. Program je multifunkcionalan, znači od izrade ritmova, pravljenja boja, performanci ... do gotovih SET-ova. Unutar njega imaš editor za rads stylovima (od odabira boja, tempa, efekta, volumena), editor za programiranje i setiranje Style Touch setinga tj STS-aova unutar pojedinog performanca ili ti styla. Za Yamahu unutar KAT2000 postoji samo konvertor ritmova s Pa u PSR9000 i obrnuto. Boje i samplove preko njega nečeš moći obraditi kao ni vidjeti.

Alix
28.11.2006, 14:41
Aha...hvala što si uzeo vremena i objasnio ali meni sad nešto ne ide u glavu...Dakle kad ja imam UBITAČAN semplovan set za PA1X dakle ja tih semolova ne mogu da čujem...i kad upalim te ritmove npr. u KAT-u neće da mi svira onako kako su napravljeni...Dakle da bi poslušao taj set sa semplovima,moram da ga učitam i sinth i pojedinačno da tražim...Na kraju ustanovim da mi oba programa ništa ne koriste kad ne podržavaju semplova...Pa imali kakav drugi program s kojim učitaš ceo set i da sve preslušaš...Dakle kao neki EMULATOR ili SIMULATOR Pa1X na PC-ju ili slično...pozdrav!

kreso
28.11.2006, 15:08
Ma vidi, on ti prepoznaje program mode, ali ne vidi naziv iz USER-a, tj kako bi se izrazio vidi na kom mjestu je npr upisana boja.
Uzmi primjer :
U performanci 1-5 imaš harmoniku koja se satoji od 3 podboje. Jedna boja je npr Tango accordion iz grupe Accordion, druga boja je iz user 1 program moda naprimjer na broju 25. E nju će vidjeti kao User1 Prg25. Treća boja neka ti je npr neki KMP file tj sampl na kartici. I i njega će vidjeti isto kao i boju iz user programa. Znaći, ti moraš sam znati pod kojim ti je brojem zakačena boja u useru kao PRG ili sample. Ja ne kačim synth na synth kad radim sa KAT2000, ali mislim da spajanjem postoji mogučnost da ti i prepozna nazive boja (stvarno neznam, jer nisam do sada isprobo). Ionako poslije sve prebacim na aranžer i nedostatke nadoradim na njemu.
Znači na KAT2000 možeš pregledati i preslušati čitav SET. E sad kvaliteta i reprodukcija zvuka neči, ISTIČEM biti nikad ista kao na samom PA1X, jer zvučna kartica i KORG-ov procesor nisu isto. Ali mislim da priključenjem putem kabla Pa1X na PC računalo i selektiranjem unutar KAT-ovog SetUp-a imaš mogučnost korištenja samog aranžera kao multimedijalne kartice. Možda mlatim sada gluposti, jer osobno nisam isprobao, ali ako prepoznaje Cakewalk i Cubase konekciju, onda vjerujem da mora poznavat i sam KAT2000. A i unutar samog programa imaš drivere i parametre od pojedine Pa klavijature.

Alix
28.11.2006, 15:16
E super...Moram da se malo više posvetim radu PA1X-PC...a znaš šta sam čuo?...da postoje programi preko kojih se na pc-ju snimaju ritmovi,prave performansi i mnogo toga..dakle napraviš cjeli set za klaviaturu i samo preneseš na hdd i naloadaš...Dakle ništa se ne snima na sinthu (PAttern ritam,bass,string...) nego to sve napraviš n pc-ju i set samo naloadaš na sinth i to je to...E sad mi reci jel me to frajer pošteno NATEGO i digo mi uši il stvarno takvi programi postoje i kako da ga kupim...Dakle nije važna cjena uzimam ga odmah za gotove pare...pozdrav!

kreso
28.11.2006, 15:57
Pa to su ti Style works (on radi style od MIDI matrice koji je napravljen na drugom modelu aranžera), KAT2000, Cakewalk Sonar, Cubase ...
Ma postoje ti programi. Npr. Alchemist je program koji ti može konvertirati PCG-e između različitih modela i tako.
Potraži malo po forumu, mislim da su Miodrag, Vaxter i Nedim o tome dosta napisali pod Softwarima.
Ako češ to orginal kupovat onda češ masno platit. Ali obrati se za pomoć ovdje kolegama pa će ti valjda netko nešto i poslat. Evo, naš dragi prijatelj Fićo ima toga dosta. Pitaj čovjeka, siguran sam da će ti pomoć.

kreso
29.11.2006, 11:02
Pardon, ne bas bubnja nego bas BIN-a.

To ti je tako kad radiš odjednom 2 posla :lol:

Alix
29.11.2006, 11:15
Hehe...E moj jaro kod mene nema posla...Dakle ja se školam i nigde ne radim samo stipendija (80eura) i svirka...Inače imam za jedno 10.000eur opreme pošto sam kronički kupac opreme-bolestan sam na muziku i opremu iako nemam prostora gde da držim instrumente...Dakle odkad nam se raspo band (pre 2 godine) svu sam opremu kupio za gotove pare a prihod je bio od tezgi...Doduše opazio sam jednu situaciju...Ovaj moj PM1600 kad sam na jednoj tezgi priklopio svoja 2 Corrusa,od kolege sx300,I jedne LEM bass binove mikseta mi se više puta ugasi...Dakle forsirali smo je ko ludi (2 dana pištale uši od svirke) ali odjedamput nema zvuka...I malo malo i opet se pojavi...E sad ako je to ona protekcija nije mi jasno kako to da na primer nekad mikser radi samo nema zvuka,a nekad se sve LED-Diode pogase i ništa nema-kao da mikseta nebi bila uklopljena u struju 230V...u tom primeru moram da ugasim mikser za neko vreme i kad je posle upalim radi sve normalno-Ti imaš PM1000 sigurno znaš u čemu je stvar...Pozdrav!

kreso
29.11.2006, 11:31
Ma ne. Imam s bendom PM 1600, a namjeravamo kupit PM220, a ja osobno PM1000. Dešava ti se situacija da odeš u pick tj da preopterečuješ razglas tako što sa slabijim pojačalom ganjaš puno jaće kutije, što je vrlo, vrlo opasno.
Ja ti predlažem da uzmeš još jedno dodatno pojačalo za bas binove sa skretnicom, a srednjetonce i horne ganjaš preko PM 1600. Gledaj da ti je ukupna snaga pojačala uvijek barem za 25 % jača od sveukupne snage kutija. Znaći ako imaš 2 bas bina karikiram od 500 W (1.000) vata i dvije srednjetonke od 350 W tada ti predlažem da imaš minimum dva pojačala od 1 kW snage, i da ih nikad, ali bap nikad ne frljiš više od 3/4 sveukupne snage. Ovoako ti samo može pojačalo izgorit. A to što ti se mixer povremeno gasio ti je samo upozorenje da ideš u owerdose i dokaz da još uvijek Dynachord ima dobru pick zaštitu. No moj ti je savjet, nemoj više iskušavat sreću. Mogo bi plakat. Na PM 1600 interno pojačalo maksimum ganjaj ukuno izlaznu snagu do 400 W, makar piše 500 W. Ali piše i na plotu (tarabi) pi*ka, pa se Pero našpranjio

Alix
29.11.2006, 11:39
Aha...Ma znam ja kad se meni upali PROTECT LED koliko je sati...Ali nekad mi se sve ugasi kao da bi isklopio kabal iz struje...Doduše Dynacord je majka za živu muziku....Ja se sjećam kad sam imo MONTARBO 716-teška ko đavo a 2 puta su mi pregorili oni MOSSFETI Buz29...Katastrofa...A demi reci PM1600-2 jeli puno bolja nego ovaj kec što ga imam?...Jer neki mi muzičari ovdje pametuju kao da PM-2 serija ima bolje efekte,(znam da je 2x700W),kao ljepša po izgledu i kao da je skoro 2-puta jača jer ima druge snagatore a ne od PM-1 serije...Pozdrav!

kreso
29.11.2006, 15:17
Ma u suštini je. Noviji je model, jače izlazno pojačalo. Mislim da ima već skretnicu u sebi kao Yamaha EMX. Što se tiće efekata nema ih ništa više nego na prvoj seriji, ali je novija generacija unutra i efekti su bolje obrađeni. Mislim da je dual-efekt od Lexicona isto kao i u nekom boljem studijskom Soundcraftu. Ja imam 1. seriju 2X500 W izlazne snage, ali mi nije dovoljan broj kanala, jer trebam 5 mikrafonskih izlaza, 1 za harmoniku, 1 sterokanal za mixer od bubnjeva, 2 stereo kanala za klavijature (Pa80, LE ide u Ketron SD1 a on u MIX), pa 1 stereokanal za gitarski procesor, jedan solo kanal za bas i to ti je već pun mikser.
Zato smo odlučili uzet Powermate 2200 jer bubanj će sad ići svaki mikrafon u zasebni ulaz pošto gubi snagu preko svoje miksete. Snaga mu nije ništa jača, samo 2 X 700 W, ali imam još jedno pojačalo za bas binove. Inaće imam novi štos na stageu što vjerujem malo tko koristi. Bubnjarski kompresor limiter (od elektronaca) sam spojio na harmoniku. E buraz to strahota zvuči. Dinamika i sound na harmonici mi je u svakom djelu pjesme jasna i naglašena koliko treba. Spojiš kabel od mikrofona u kompresor/limiter, a drugi kraj u mikser. Komotno možeš biti pola metra s harmonikom od mikrofona a čuje se mrak do jaja. Samo nesmiješ kašljat il prdnut :wink: jer mi vjeruj mi prijatelju i to onda čuje van. Probat ću puknut pick Up-ove po svakoj oktavi u harmoniku, pa onda izlaz u kompresor/limiter ...
E to će onda biti do jaja.

korguser2005
29.11.2006, 15:30
Pa imali kakav drugi program s kojim učitaš ceo set i da sve preslušaš...Dakle kao neki EMULATOR ili SIMULATOR Pa1X na PC-ju ili slično...pozdrav!

Nešto slično za preslušavanje cijelog user seta ali samo ritmova ti odrađuje PA Style to Midi program !

Možeš čuti ritam po varijacijama onako kako zvuči iz same klavijature pa čak i pojedine trake aranžera !

Performance i pojedinačne soundove nemožeš čuti !

Probaj s njim !

kezo777
30.04.2007, 00:34
imam ja dosta toga za g 70 javi se na mail,a ove sto nas i nasu kljavu podcenjuju ne slusaj,to je synth radjen za europu i cijeli svijet,a oni nek svoje plasticne korgove daju djeci da se igraju s njima pozzz rolandovcima

kezo777
06.05.2007, 05:06
meni nema sladje nego kad dodjem s gaze pa da i ja malo(znas vec),postujem i pocinje mi se svidjati ovo sta on misli da ja provociram,a to je sala,dok oni postuju g 70 svira,ne treba ni sample ni ne mogu oni tu pomoc,pa nije to wartbourg da treba sampleove,to je kljava do jaja,pogotovo kad mi dodju na gazu neki korgovci nacule uho,pogleda kljavu pogne se i izidje,pozzz gondzieu i rolandovcima