PDA

Pokaži Full Verziju : kurzweil k2600 ili yamaha motif es6


robertos
07.04.2010, 21:50
dobio sam ponudu da zamjenim motif es6 za k2600,koji je u odličnom stanju,manje više poznajem dobro obje sprave,ali me zanima vaše mišljenje,dali to zamjeniti...

unaprijed hvala na odgovorima.

vlaxxy
07.04.2010, 23:27
S´obzirom da se radi o duplo skupljoj klavijaturi ne vidim u cemu je dilema.A radi se o zameni.
Samo navedi za koju vrstu muzike.

sinisaBL
23.04.2010, 01:50
ovako k2600 ti je 1599 eura u music store u Kelnu nov a sad ne znam kako se krecu polovni es6.da ti bar nudi k2661 jer ti je k2600 tezak skoro 25 kg znaci na to moras racunati ako sviras tezge i nosis ga. ako je u studiju onda ok.drugo pitanje je kazi nam za koju namjenu tj koju vrstu muzike ga mislis koristiti.za pop rock muziku nema sta da se dodaje i oduzima ima sve sto treba.dok za narodnjake i tu tezgu ces morati malo raditi na njemu ako dobijes suv samo sa fabrickim bojama.citao sam mnoge forume o k26xx seriji gdje se zale kako im je prekomplikovan pa su neki cak prodali i kupili korg tr ili le umjesto k2661.apsurd:-))!!!uopste nije komplikovan samo treba malo citati user manual sve je u detalje objasnjeno.ja sam kupio nov k2661 prije manje od mjesec dana vec ga poznajem u detalje i sve sto imam u njemu sam sam uradio jer nema puno toga medju muzicarima za njega kao za korgove pa sam morao uciti i sve sam raditi puno posla ali se isplatilo.ali sad kako zvuci hebe kevu:-))medjutim motif je isto dobra sprava ima vise ram memorije mada je i 128 mb sasvim dovoljno i previse.zicani instrumenti poput 12strings gitara clean,najlon el distorzije overdrive gitare su puuuno bolje fabricke na motifu.znaci sto se tice tih instrumenata i boja ne ocekuj puno od k2600.medjutim simulacije hemonda el piana klaviri analog synth boje padovi saw strukture saksofoni itd itd su vrhunski daleko iznad ostalih sintova.eto nadam se da sam ti bar malo pomogao konkretnim savjetima a ne napamet tipa jedne recenice ovo ili ono je bolje bez ikakvih argumenata.pozdrav

RadeKOKI
23.04.2010, 02:05
pozdrav ! Pa drug ti nesto cesto menjas te klavijature nego stigne li se neka tezga odraditi na njima i zaraditi neki euric od svirke ili samo od prodaje (ko koga predje) ?? :lol:

sinisaBL
23.04.2010, 14:51
ako mislis na mene naravno da uvijek trazim nesto bilje kao i svi:-))dugo sam radio na dx 11 spojen na akai s 2000.onda sam upao osim tezge u neku pop rock varijantu pa sam dx 11 zamijenio za sy 77 i dokupio korg n5.ali mi sve to dosadilo nositi na svirke i kopcati midi kablovima tako da sam dodao k2661 tako da njega koristim a n5 ispod samo za podloge stringsove i bas koji je na njemu odlican.a sto se tice svirki ima nesto oko 30 svadbi vec sad pogodjenih (a bice ih jos nadam se sezona tek pocela)tako da se ne brinem oko toga:-)))lijep pozdrav

P.S. lijepo je i za pohvalu kad se kolege brinu o tome:-))