PDA

Pokaži Full Verziju : Pad sistema - opet, opet i opet!


gogspa80
07.04.2010, 20:26
Zadnjih nekoliko dana mi se desava da mi sistem pada sam od sebe, ja ga instaliram ponovno, radi pola dana, kada ga ugasim opet mi se isto desava.
crni ekran i pise

windows could not start because the following file is missing or corrupt:
\windows\system32\config\sistem
you can attempt to repair this file by starting windows setup using the original setup cd-rom
select 'r' at the first screen to start repair

malo sam trazio po google i procitao da se to desava kad su osteceni grozdovi registry-a , a ja ne znam ni sta je to, zasto mi se to desava i kada sve formatiram i instaliram windows ponovo?
pomoc mi treba sto prije, jer kada mi se iduci puta ugasi, mozda ga necu moci upaliti pa cu sve ponovo instalirati a to traje :) tako da cu biti puno zahvalan ako mi tko pomogne da otklonim kvar.

milepsr
07.04.2010, 20:52
Ako mozes proveri ram memoriju kod nekog drugog na racunaru, imas testova za memoriju da skines na internetu. Cesto ram memorija zna da pravi probleme...

Damir_Coma
07.04.2010, 20:59
Pa pokusaj s nekim od programa koji imaju opciju registry cleaner da sredis to malo, moze ja mislim u TuneUp..

Milan$
07.04.2010, 21:47
Druze kad instaliras sitem jel se "muci" kad ga instalira?Moguce da imas i koji bad sector na HD-u,i ne moze sa tog mesta da cita sistemske fajlove,gde su bad sectori,pa ti zato izbaci da ti nedostaje sistemski fajl...Probaj da skeniras HD za bad sektore..A i vidi ram..Moze biti i do nje..Pozzz

gogspa80
08.04.2010, 15:57
sa hd tune sam skenira hard disk i nasao mi je 27 bad sectora... :) hard disk je 250 gb bad sectori su od 5 gb do 50, pa sam napravio 4 particije pa tu gdje su bad sectori necu koristiti... a dali se bad sectori mogu popraviti, sta je to ustvari?

milepsr
08.04.2010, 16:01
Koji hdd imas ?

gogspa80
08.04.2010, 16:26
Mislim da je maxtor, ne znam, morati cu otvoriti da pogledam ako je to bitno? znam da nije sata prikljucak nego onaj obicni stari...

Milan$
08.04.2010, 17:37
Logicke bad sectore mozes poraviti i samim formatiranjem celog HD-a..Fizicke bad sectore mozes da probas da popravis programom HDD regenerator...On okrece polaritet bad sectorima,tako da opet ozivljava to mesto i popravlja bad sector-naravno to je u teoriji:)..U praksi probas,pa neke ce popraviti,koji su skoro nastali,neke zeznute nece,ali u svakom slucaju ce biti bolje...Pozz

milepsr
08.04.2010, 19:41
Milan$ ti je rekao sve sto sam i ja hteo... Ja hdd regenerator imam na Hiren`s cd-u, samo znaj da kada upalis taj regenerator ceo hdd ce ti formatirati.

duki1982
08.04.2010, 20:09
Pokusaj da promenis operativni sistem posto sam i ja imao slicnih problema tek kada sam promenio os. vise nemam tih problema. Pozz javi kakva je stvar u pitanju:)

fico
04.02.2011, 19:20
Ako ti je disk stvarno Maxtor i jos 250 GB onda je moje misljenje da prvo zameni njega .To je po mom iskustvu najgori IDE disk koji si mogao da naletis.Dok mi je bio jos u garanciji zezao je pa su mi ga zamenili i nakon mesec dana sa drugim diskom isti slucaj . Imao sam ga i na drugom kompjuteru on je izdrzao malo vise od godinu taman toliko dok mu je istekla garancija .Od tri diska koja sam imao 250 Gb sva tri su se pokvarila za godinu. Njihov disk od 160 Gb mi radi i danas ali ta serija kao da je ukleta. Sad jos jedino uzimam od WD i do sad nikakvih problema .Ako imas neki disk od 40 Gb pokusaj da sistem nabacis na njega i videces ako ti se pad desava i na njemu ali mislim da se nece .

blajah
05.02.2011, 14:16
Moj savet ti je da pokušaš da digneš sa nekog drugog CD-a WIN. Možda je taj disk malo oštećen, pa ti ne iskopira taj fajl kako treba. Druga varijanta je ta sa bad sectorima. Sa partition magic-om možeš da ih izbaciš iz upotrebe (unpartitioned space), a i mislim da ti ovo 99% pravi problem. JOš jedna solucija postoji, a to je da si zakačio negde memory resident-a (virus koji sam sebe upiše u RAM na kompu na prvu poziciju pa ti odatle preskače na komp iako si ponovo digao win.)

dragobert
10.02.2011, 15:43
@fico
Toliko diskova su ti riknuli. Pitanje:
Da li ih hladis ? Ili rade bez icega manje vise non-stop ? Onda me ne bi cudilo.

@blajah
Resident-Memory virusi mogu se samo na postojeci win instalirati.
Kada se kompjutor ugasi, nema ga vise, ali kad se windows ponovo startuje
ponovo se upisuje u Memorije jer je ili negdje sakriven ili je zapisan u SWAP-File.

Ako se sisten potpuno novo sa CDa instalira, nema nikakvih virusa
(ukoliko cd nije "nabavljen", tj. downloadiran preko kojekakvih Web-stranica).

Ukoliko instalacije (svjeze) uvijek nanovo riknu, to ukazuje da neke defekte
ili inkompatibilnost hardware-a, ili ako je sam Win-CD u redu, mozda se
kasnije instaliraju omiljeni, tj. potrebni programi koji su inficirani.

blajah
10.02.2011, 16:00
Slažem se sa svim navedenim, ali postoji još jedna varijata resident virusa. Komp sa 2 particije. Naravno ponovo na C instaliraš Win. Kako ti win explorer kada uđeš u My Computer prepozna D particiju ( sistemski se inicijalizuje) taj virus se odmah podiže u RAM i kreće u "nove pobede". Jbg, mrzi me sada da kopam po kompu za šta i kako se vezuje.

casi
14.02.2011, 22:17
Koliko sam razumeo tebi je sistemski fajl u operativnom sistemu ostecen.To moze biti da nije dobro formatizovan hard disk.Pokusaj da formatizujes hard pre podizanja sistema.

jevtabg
18.02.2011, 02:07
Uzmi novi hard i uzivaj.
To kad krene da se kvari , obicno ide u nepovrat.
U zadnjih mesec dana sam 6 HDD-a zamenio izmedju ostalog i moj.
RAzni proizvodjaci , i razni kapaciteti , tako da tu nema pravila.
Kad krene da crkava, spasavaj sto mozes i kupuj nov. :rolleyes:

zeljko_mo
18.02.2011, 02:25
desava se svima... nevjerujem da ti moze bit do rama.. vidi temp compa, jel se zagrijava... a ako si ga formatiro, a i dalje sam pada sustav, mijenjaj HDD, moze i na njemu ostecenje bit, kao sto je kolega gore rekao, maxtorovi su jako losi...

jesi li ga probo dignut u safe modu?

Oasys
21.02.2011, 20:05
Moze biti HDD, Ram, Graficka i ploca. Moras da imas jos jedno kuciste i da sve lepo iztestiras. Jedno po jedno polako i nacices u cemu je kvar meni lici na kvar na glafickoj ili neki kontakt na njoj zbog prasine ili cestog vadjenja. Poz

ardzan
22.02.2011, 13:33
Ako ima virus koliko sam procitao najverovatnije je da ima. Najbolje resenje je samo Low Level Format. da resetiras buseve na hard, i onda diskcheck za da proveris dali imas bad sektore u boot delu. i ako dalje pada pada i vlada:). trazi razlog u drugom delu. ili ako mozes da priklucis hard na drugi pc i da probas da icistis od virusa. Ali probaj sa malware program od Microsofta i ostali drugi virus i malware software.

Oasys
22.02.2011, 14:23
Da, da ... u pravu ste. Upravo je i to moguce da je virus "pojeo" boot. Meni se tako nesto slicno desilo da sam se prosto iznenadio kako to sve je moguce.

x3meSRB
22.02.2011, 14:32
Citao sam sta ste sve napisali.... ako je instalirao novi sistem i formatirao samo sistemsku particiju onda se virus ponovo vrati to je moguce.... a ne postoji nacin kojim neko moe da ti sa sigurnoscu kaze e to je... uzmi od nekoga 3D MARK da istestiras komponente, pa onda delaj ako je do hardvera.... a za svaki slucaj skini COMBOFIX na desktop i pusti ga da ti preskenira, program je besplatan naci ces ga na net-u.

Drugo sta jos moze biti da ti je instalacioni disk zarazen ako je kopija... probaj neku drugu vrstu windowsa....

shad0w
09.03.2011, 18:54
kad instalirash windows dali ostajes ukljuceni "automatic updates" ako ostavas to isklcu stavi na off ako nije to znaci cd sa windows je stari tako da microsoft zna da je piratski i sajle ti virus za pada sistema probaj da nabavish drugi windows mogu ja da ti send ako oces imam dosta dobar XP sp2 i Windows 7 isto taka dobar send PP da se dog ak oces

folkserbia
11.03.2011, 14:20
Pad sistema moze biti vezan za previse stvari, od hardverskih, kao sto je vec pomenuto, preko pregrevanja do virusa koji i tek kako mogu naneti stetu sistemu. Pitas se kako virus kad sam formatirao?! Postoji 8 mb prostora izmedju particija koji po default-u windows ostavlja, i desava se, vrlo retko doduse, da se tu virus nalazi. U tom slucaju problem resavas tako sto spojis sve particije tokom dizanja sistema, formatiras, uhvatis Partition Magic i ponovo kreiras particije! Muka jeste ali ponekad moze da pomogne.

Druga stvar, i najpre ce biti to, da drajveri prave pometnju. Prilikom inicijalizacije windows kupi drajvere i ako su neodgovarajuci moze da dodje do pucanja sistema. Ako ti se prilikom dizanja ne restartuje nego tek nakon instaliranja pojedinih drajvera/programa proveri pazljivo sta je u pitanju. Kucaj RUN/MSCONFIG, idi na STARTUP i vidi sta ti se pali sa windowsom.


Tu je naravno i HIREN'S BOOT CD, skini, i testiraj ali po simptomoma mislim da su drajveri. Proveri i temperaturu pomocu EVEREST-a.

Javi sta si uradio :)

KKND1666
16.03.2011, 02:06
Postoje dvije mogucnosti:
Moguce je da ti na Hard Disku ima bad Sektor ili da ti nije dobar instalacioni cd od windowsa

imiralem
14.06.2011, 23:06
Svašta od navedenog je moguće i virusi, RAM, matična ploča...
Ipak mislim da je čovjek rekao ključnu riječ, pronašao je bad sectora na disku. Iskustva govore, kada se na hard disku pojave bad sectori (fizička oštećenja dijela ploče do kojih dolazi iz raznoraznih razloga, npr, da tresete, pomjerate računar dok radi... ), oni se sigurno šire, nikada neće ostati na tome. A pošto je rečeno da je to i Maxtor disk, onda definitivno druže promjeni disk, taj možeš staviti kao drugi, pa neka stoji to podataka što imaš na njemu, ali ne računaj ozbiljno na taj disk. Nemoj se uludo mučiti sa reinstaliranjem. Mislim da nisu virusi koje neke kolege pominju. Pozdrav.

Ace
15.06.2011, 03:17
@imiralem
A i malo pratiti datume na postove nije na odmet.

Posto je proslo dosta vreme, pretpostavljam da je problem resen, pa nosimo temu u LOCK.