PDA

Pokaži Full Verziju : Tyros - Zvucnici


EmirTotic
07.04.2010, 19:04
Ranije sam diskutovao sa kolegama o ovome ali su mi rekli da cu tesko naci originalan set zvucnika koji treba da ide uz tyros. Radi se o 2 zvucnike i wooferu. Da li je mozda do sada stiglo u radnje ili negde gde se to moze kupiti, ako zna neko bilo bi lepo da napise... :) Hvala. :)

alenmo
07.04.2010, 19:43
kod mene u radnji se moze naruciti e sad ne znam odakle si emire...ako si iz bih javi se

b.o.Y.c.h. ČK
07.04.2010, 20:26
Dok sam kupovao sint ovi zvučnici su bili opako skupi, tako da sam uzeo bez njih...Baš me zanima cijena koju nudi Alen...Ako se dobro sjećam cjena je bila oko 200e..A nisu baš ni nešto jaki, 40w subwoofer i dva mala satelita..

Uzeo sam drugu soluciju Logitech X530, 140w zvučnici, 70rms...woofer+5 satelita, rade odlično...Sve to za 70eura

Evo i slikice :)

milepsr
07.04.2010, 20:53
Odlicni su zvucnici X530, ja sam hteo da ih uzmem ali nije mi bila potrebna tolika jacina jer mi je soba 4x4 tako da sam uzeo X230

EmirTotic
07.04.2010, 21:44
Au drugari pa nisam znao da mogu jos neki zvucnici pored ovih njegovih fabrickih...
Iskreno da vam kazem, veliki me strah hvata jer nemam svoje ozvucenje i radim na 2 velika zvucnika od muzickog stuba pa ne znam kako ce izaci zvuk na neko ozvucenje... Upravo iz tog razloga zelim da kupim neke ovakve zvucnike koji ce mi dati bar priblizno realan zvuk kakav ce izaci i na razglas. Hvala vam veliko na odgovorima...
Samo jos da vidimo koji su zvucnici ok i koji nemaju veliku razliku u soundu sa velikim razglasom.

Sejox
07.04.2010, 23:08
@Emire

Svaka klavijatura moze u iste zvucnike,i tu nema nesto odredjeno.
Bitni su ulazi izlazi.
Pri kupovini Tyros 2,se moglo kao dodatna oprema doplatiti i kupiti i
njegovi zvucnici.

Ti hoces zvucnike za kucnu upotrebu,ali koji bi bili sto priblizniji zvuku
na razglasu.
To neces dobiti ni sa jednim od ovih Logitech 5.1 modela.
To su zvucnici iz takozvane PC klase i taj zvuk i zvuk na razglasu,su
dosta razliciti.
Ni HI-FI modeli ni 2.1 modeli nece zadovoljiti tvoje potrebe.
Na takvim zvucnicima se moze slusati muzika,gledati filmovi,vjezbati na
klavijaturi,ali konacan zvuk se dobije stimanjem razglasa.

Evo ti link za jednu temu,na kojoj je bilo govora o tome i tu se vec
razgovaralo o ozbiljnim stvarima,koje bi ti mogle pomoci:

http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=6898

Ali,ukoliko zelis originalne Tyros-ove zvucnike,onda stupi u kontakt sa
clanom @alenmo,kod koga kako je i napisao se mogu naruciti isti.

Pozdrav,

EmirTotic
07.04.2010, 23:40
Sejo, hvala ti veliko i izvinjavam se, stvarno nisam video da vec postoji slicna tema. Znam da PC zvucnici ulepsavaju zvuk i da ce dosta stimanja imati opet na razglasu ali racunam mozda i na neke studijiske monitore. Nemam trenutno novca za veliki razglas no otom potom, nikad se ne zna. Hvala veliko jos jednom. ;)

Sejox
07.04.2010, 23:57
Neznam koliki ti je budzet,ali koliko vidim na onoj temi se razgovaralo
o monitorima u rasponu cijena od 120 do 150 Eura.

EmirTotic
08.04.2010, 10:27
Tako je nesto u planu, nemam odredjenu sumu novca samo da odlucim sta cu da uzimam. Otprilike bi to 150-200e bilo super samo da uzmem monitore koji ce stvarno ispuniti ocekivanja.

romario
08.04.2010, 12:29
Ja sam prodao tyrosove zvučnike prije 20 dana za 500 kn...

gega
08.04.2010, 14:59
@emir
pozdrav.
Ja sam imao originalan set zvucnika i mogu ti reci da je za vezbanje kuci ili pak za manju festu doma OK.
Naravno neusporedivo sa velikim razglasom ;-)
Cene variraju pa se polovan set moze naci za ,,sitne pare,,naspram novog koji ovde koshta 200 Eurica.Bitno je da ti veshanje zvucnika pashe jer kod Tyrosa 1 i 2 se podosta razlikuju...zato obrati paznju pri kupovini SET za dvojku .:)

EmirTotic
08.04.2010, 15:05
Cisto sumnjam da cu uzeti tyrosov set zvucnika, vise sam za neke studijiske monitore nego za taj set jer mi se cini da za isti kesh dobijam vecu uslugu. Hvala vam na komentarima. ;)

armin
08.04.2010, 15:32
Zvucnici kao u boych-a su i vise nego dobri.... sigurno odradjuju svoj posao... cist kristalan zvuk a bogami nisi tako ni tihi, znaci govorim ti iz licnog iskustva...

a za zurke neophodan ti je razglas i kutije znas vec.... a za neki home party i za vjezbanje su straha jednostavno