PDA

Pokaži Full Verziju : Kurzweil PC3X da li je zgodan za gaže


matrix_mo
07.04.2010, 10:20
Pozdrav,

mislim da je slična tema bila već prije, al evo opet bi je postavio:-"

znači, u perfekciju zvuka (piana, el. piana, stringova, organa) smo se uvjerili, ali može li npr PC3X izvuć tezgarošku svirku, sa harmonikama, tamburicama, mandolinama, tercama, zujalicama i sl.

planiram uzet neku solo klavijaturu, pa me zanima ova tema!

hvala!

b.o.Y.c.h. ČK
07.04.2010, 12:51
I slušao i svirao...Itekako da može ;)

Vule
07.04.2010, 13:27
Kolega da li stvarno misliš da je zgodan za LIVE sa ovim specifikacijama?

Kurzweil PC3X

Height: (4.33") (11.00 cm)
Depth: (13.98") (35.50 cm)
Length: (54.33") (138 cm)
Weight: (54 lb.) (24.50 kg)

jeftabgd
07.04.2010, 14:18
Da li je moguce da solo klavijatura ima 24,5kg?:confused:Pa to treba da bude bolje od svih ostalih 100000000000000%,da bi bilo konkurentno ostalim firmama.

Vule
07.04.2010, 14:24
:lol:


Ovde se dele saveti kao na traci...sve može,samo moraš biti jak ko Čak Nioris :lol:


A iskreno ja nisam siguran da na ovoj spravi može uraditi set za našu muziku,iako nisam isprobao spravu čitam komentare da su tu vrhunski klaviri uradjeni a za ostalo ne piše ništa...ali ako je kolega probao i kaže da može,čemu sumnja? :)

b.o.Y.c.h. ČK
07.04.2010, 14:34
Kurzweil - vrhunski sint za vrhunske muzičare lijepo vam piše :)
Neznam zašto vam je težina toliko bitna, krz barem nije izrađen od jeftine plastike, ima dosta metala, glomazna je klavijatura i to je to...Ko želi savršen zvuk nije mu bitna težina...

A kilaža ne odskače puno od pa1xpro, mada 24kg za solo je malo čudno

matrix_mo
07.04.2010, 14:36
Slušao sam samo model Kurza K2600 i predobar je, al si ga ja stvarno ne mogu priuštit, preskup je (preko 2500 Eura)...
pa me zanimao neki drugi model, a šta se tiče težine, nije problem, još sam mlad=))

Vule
07.04.2010, 14:45
@ b.o.Y.c.h. ČK

Ti se sigurno šališ malo jel'da,ili si stvarno jak ko Čak Noris pa možeš da poneseš solo klavijaturu od 24 kg...a za aranžer uzmeš Tyros 3 koji prema ovoj klavijaturi izgleda kao nedonošče :lol:

U kvalitet zvuka Kurzweila niko nije posumnjao s tim da opet ponavljam,nisam siguran da postoji materijal za našu muziku...u svetu postoji mnogo ozbiljnijih proizvodjača od ovih koje mi koristimo ali šta vredi kad nema ono što nam treba...


Ali nositi solo klavijaturu od 24 kg :lol:=)) to se zove junaštvo...:lol:


Kolega @ Matrix mo

Ja bi vam predložio od istog proizvodjača npr model k2000,za koji postoji materijal za narodnu muziku. Mašina jeste malo starija ali je izuzetna zvučno, plus ako se pronadje u dobrom stanju to bi bilo pravo rešenje i sve to za dosta manje para

b.o.Y.c.h. ČK
07.04.2010, 15:00
@Rolandinjos
"Ovde se dele saveti kao na traci" :) mada neznam kako bi nazvao ovo šta ti djeliš ;)


K2000 je dosta stara klavijatura, puno sam je svirao a još se više kvarila, zato apeliram na Pc

Materijala ima samo naravno puno manje nego za ove korgove

Vule
07.04.2010, 15:09
Ja napisah argumente a tvoj ne videh ni jedan...osim malo potrebe da budeš drčan,valjda to onako u skladu sa godinama. Hoćeš da budeš dasa da pomogneš kolegi i napišeš "slušao i svirao,itekako da može"...i to su svi argumenti kojima ti raspolažeš,i sad bi se još malo svadjao...savetuješ solo klavijaturu od 24 kilograma kao super za LIVE svirku,a sve sa stalkom si malo teži od nje :lol:

Nemoj molim te da se nastavljaš na sve ovo nego napiši ako imaš nečim kolegu da posavetuješ...ali stvarno


P.S. i daj postavi jedan set sa bojama za našu muziku za tu klavijaturu u download sekciju,kad kažeš da si svirao i da zvuči dobro...nije loše da se nadje kolegama ako zatreba? Hvala

b.o.Y.c.h. ČK
07.04.2010, 15:39
Neznam zašto spominješ svađu i moje godine... Pa čovječe, nisam ja glavni akter svađa, ja ne završavam teme konfliktima..

Nema smisla bilo šta više pisati o kurzweilu i njegovim karakteristikama nakon ovoga...
Bilo je snimaka od kurzweila, ali demo snimci su počeli ispočetka, pa su oni stari izbrisani..

U download sekciji ima sigurno 50mb za kurzweil što sam uploadao

Ako kolega odluči kupiti, nema frke, poslat ću šta zatreba, dostupan sam na msnu,skajpu pa ako te šta zanima slobodno se javi..Pozdrav :)

Vule
07.04.2010, 15:53
@Rolandinjos
"Ovde se dele saveti kao na traci" :) mada neznam kako bi nazvao ovo šta ti djeliš ;)


Evo ti citat,pa ako smatraš da nije provokacija onda ti se javno izvinjavam...a što se saveta tiče ponoviću,argumenti nas zanimaju a ne obična nabacivanja ličnih impresija i utisaka,pročitaj svoj prvi post...

b.o.Y.c.h. ČK
07.04.2010, 16:32
Nije provokacija samo je odgovor na to što se ismijavaš, izbijaš neke šale na moj račun, to nema veze sa pitanjem kolege matrixa..U globalu po takvom su tvoji argumenti krajnje neozbiljni...

U prvom postu nisu bile nikakve impresije nego sam odgovorio , i nakon toga sam očekivao još neko konkretnije pitanje u vezi klavijature PC3x, ali onda je počelo :)

Mada mislim da je kolega matrix htio čuti dali prolazi za ovu muziku ili ne, a ne dali treba biti bilder ili čak noris da bi samo podigao sint

Vule
07.04.2010, 16:38
Ti i dalje nastavljaš,i još uvek ti ništa nije jasno?

b.o.Y.c.h. ČK
07.04.2010, 16:43
Meni sve jasno, ne želim nastavljati, ovom prilikom se izvinjavam na OFF topic...i bez ikakve zamjerke molim.. pa-pa :)

RadeKOKI
07.04.2010, 17:06
Pozzz
Daleko od tog da je kurz..losa masina ne opasne su to sprave medjutim Rolandinjos ima pravo 24KG! to je utopia za transport...mnogo je to tesko i nezgrapno za nosenje pucaju ledja druze..to su za mene vise STAGE masine ili za studio tako da..potrazi nesto malo lakse i nesto sto ces brze da sredis i da ides da uzmes pare, iovako nam svima prodje zivot u sredjivanju klavijatura..

jeftabgd
07.04.2010, 17:16
U krajnjoj liniji pitanje je bilo koliko je klavijatura ZGODNA za gaze,e,sad sta ko misli pod tim zgodna.Covek je vec napisao da se uverio u kvalitet zvuka,a sta su ostali parametri koji cine ZGODNU klavijaturu?????
Po meni velicina i tezina.Nije ovde nikom nemera da isteruje mak na konac a pogotovo sa starim clanovima kao sto je b.o.y.c.h.CK.

Vule
07.04.2010, 17:23
Kolega reče da se uverio u kvalitet klavira itd,zanimalo ga je kakva je za tezgu,znači Kemiš,Bosanac,Amza,JV,Grand,Renome itd...

Gabarite smo konstatovali,još samo da pomenem da se klavijatura radi u verziji sa 76 poluotežanih dirki i 88 otežanih klavirskih,pa sad neka neko od kolega koji su vični sviranju harmonike kažu svoje mišljenje o ovom delu?

Hvala


A kolega Bojček samo malkice nije razumeo poentu priče,nije on zlonameran dječkić,hteo je biti od koristi sa najboljom namerom


@ Jeftabg

Meni se ne čini ni malo da je zgodna,a tebi?

RadeKOKI
07.04.2010, 17:31
pa to je to kako kome, mozda nekom i ne predstavlja gabarit i tezina problem a jos po najmanje polu otezana ili hammer dirka mislim da je to isto i na harmonici ?? :lol: ako pogledamo jednu stvar nije samo u pitanju kvalitet klavira, nece valjda da svira samo klavir ne njoj ako bas oce klavir postoje opet mnogo bolje masine od kurza..trazi se nesto drugo od instrumenta valjda nisam u krivu, tezina, gabarit, brzina rada na instrumentu u toku svirke, dostupnost materijala..velicina memorije raspolozive (user mesta, ako ima opciju za prosirenje, koje su mogucnosti...).

milepsr
07.04.2010, 17:39
Nisam probao taj Kurz, ali me je tezina odmah odbila... 24kg je mnogo, kao da nosis prase...

Meni je i 9,5 na tr76 puno...

sinisaBL
23.04.2010, 02:04
molio bih kolegu da objasni kako ubaciti tih 50 i nesto mb semplova za kurzweil u PC3x???:-))kad nema sempler:-))i neko rece ne sjecam se ko da mu je preskup k2600 2500 eura.druze k 2600 nov mozes dobiti za 1599 eura u music store u kelnu otidji na sajt pa vidi.ja sam prije nepunih mjesec dana kupio zadnji sa lagera kod njih k 2661 za 1174 eura+20 eura dostava kuci.i taj k2600 je pretezak isto oko 25 kg ali ima sempler naravno dok nova PC serija nema a koliko znam kurz nema ni jedne jedine fabricke harmonike bar do serije k2661 kako onda svrati tezgu na njemu ako nema sempler da se ubaci to sto nema fabricko a potrebno je???.pozzz

Vule
23.04.2010, 02:10
@ SinisaBL

Molim te navedi samo na kog kolegu se odnosi tvoja molba,pošto ovde ima i onih koji nisu ni videli tu klavijaturu u životu a kamoli zasvirali? Hvala

sinisaBL
23.04.2010, 14:59
na kolegu B.o.Y.c.h CK posto je tema PC3x da li ga kupiti za gazu i tezge pa je naveo ako se odluci kupiti ima u download sekciji oko 50mb semplova za njega pa mi je to malo nejasno kako to ubaciti u PC3x ili sam ja neinformisan dovoljno...pozdrav

b.o.Y.c.h. ČK
23.04.2010, 15:42
Semplovi su krz. za k serije, tu sam bio malo brz, nema sampler točno ali mu ni ne treba kad su mu zvukovi prilično moćni..

Vule
23.04.2010, 16:02
Možeš li nam napisati koje boje ima za našu muziku,ako ti nije problem? Hvala


Siguran sam da ima odlične harmonike,klarinete,trube,gajde...

b.o.Y.c.h. ČK
23.04.2010, 17:06
Imao sam ga 2 mjeseca doma, ako nabavim DVD iz jedne produkcije na kojoj sam svirao uploadam na you tube...
Tražim po you tube neki snimak gdje su dotični instrumenti ali nemogu nać...

http://www.youtube.com/watch?v=y8iOLQZVITE&feature=related

Vule
23.04.2010, 17:11
@ Bojček

Jel ovo tvoj video?

b.o.Y.c.h. ČK
23.04.2010, 17:24
Heheh nije...Tražio sam po ju tubu neki video sa trubom, harmonikama ali nema toga, pa sam ovo stavio samo simbolično :)

Vule
23.04.2010, 17:37
E baš šteta ,a ja hteo da ti pohvalim dres,baš je super...:)


Vidi sad ovako,da te zamolim da ponovo pročitaš temu iz početka i pokušaš da shvatiš onaj moj komentar da se "saveti dele kao na traci",na koji si ti tako žustro reagovao...

Savetuješ čoveku da je klavijatura odlična za kafanu a ona ne da nije za kafanu nego nije ni za ljude nego za džinove,teška 25 kila,nema najosnovnije boje za našu svirku itd itd...a najžalosnije od svega je to što ni ti nisi video kalvijaturu,osim ovako na YOUTUBE a pišeš...i nisi jedini,ima još članova sa sličnim običajem,a to ne vodi nikud...imate lepo Svaštaru,Demo Snimke,onda onaj "deo za moralno uzdizanje" koje uredjuje naš kolega Delboj,pa tamo pišite šta vam volja a ovo ovde nije dečije zabavište već STRUČAN DEO FORUMA i trudimo se da tako ostane...potraži savet i dobićeš ga,to je smisao...


Shvati ovo kao najdobronamerniju kritiku,i ne lično upućenu samo tebi...ti si se "upecao", šta da ti radim :lol: ali svakako nisi jedini...

...i molim te nemoj se nastavljati na ovu priču,nego ako imaš nešto da kažeš vezano za ovaj instrument što još nisi rekao izvoli a ako ne,prepusti to Kolegama koji imaju šta da kažu...hvala

b.o.Y.c.h. ČK
23.04.2010, 19:45
Kako to da nisam vidio klavijaturu, a svirao na njoj :D
Stvarno neznam zašto sam spominjao samplove, a nema sampler - moj zajeb, pomješao sam
A kad smo još kod težine, i roland RD 700 ima 24kg, pa ga dosta ljudi svira, a prvi razlog je to da je puno jeftiniji od kurza...
Barem smo malo popričali :)