PDA

Pokaži Full Verziju : Snagas i izoblicenje sounda


svirac007
05.04.2010, 23:15
Trenutno imam mixer Dynakord VIII i PM1000. koristim kako-koji po potrebi al sam nesto cudno primijetio. Sviram na Eminent 8 i na njega povezem neki snagas Peavey. odmah to vise nije taj fini sound koji imam kad radim na samom mixeru, pa sam i EMX5000 koristio kao snagas i sada PM1000 znaci sve je na nuli,pogaseni eqilajzeri ali ton na kutijama je "ofarban" sto mi ne odgovara. Koji snagasi su preporucljivi (crown,crest,EV..) da dobijam cist ton kao i sa samog mixera. Valjda cete me razumjet sta pitam . pozz

domino
08.04.2010, 11:08
Iskreno, ne razumem opis "ofarban ton". Daj malo vise detalja (tiho,izoblicenja,basovi prejaki i sl...)i napisi odakle uzimas (sa kog izlaza/dzeka) signal za snagas.

Pozdrav.

svirac007
08.04.2010, 19:10
Pa spajam normalno sa EMINENT 8 sa izlaza za slejv na slejv, dobijem nesto kao HI-FI ton izgube mi se srednjaci a i visoki nekako cudni muljavi.
Evo sta sam danas odradio-
sa miksera (EMINENT 8) sam direktno sa glavnih izlaza koji su inace za kutije (normalno smanjio do daske) poslao signal u PM1000 u jedan stereo kanal sa dva kabla,podesio GAIN i kad sam poceo pojacavat dobio sam onaj isti ton od EMINENT 8 neizoblicen.
Znaci kvaka je u izlazu za slejv na mixeru EMINENT 8.
Sad jos ostaje da probam na onaj PIVI slejv poslat signal sa glavnih izlaza samo neznam dali bi mogao sta zeznut ako bi na taj nacin duze radio jer ipak su to izlazi za kutije. (smanjio sam na mixeru na 1. samo tek da ima signal na izlazima) pozz.

domino
09.04.2010, 11:06
Auu, brate, ovo postaje zanimljivo :))
Ako vec moras da koristis signal sa izlaza za kutije, gledaj da nivo signala iz EMINENT-a bude MINIMALAN - mogao bi da napravis stetu na PM1000 ili Peavey snagasu.Eminentu nece smetati.A jel tebi ne smeta sum i izoblicenja ???

sinisa kg
14.07.2010, 15:55
Stavi direkt box ako koristis tu vezu mixera,on ce ti pretvoriti signal za zvucnike u liniski signal,ili ces popaliti oba pojacala na mixerima vrlo brzo.Inace sam direkt box moze biti jeftinije firme(berhinger...)a u startu kada je napravljen sluzio je za dobijanje liniskog signala iz gitarskih i bas pojacala u mixer a radio je na istom principu koji ti sada primenjujes-spikers out iz pojacala u di box-iz njega u mixer.Postoje 2 vrste di boksa,pasivan i aktivan-aktivan koristi phantom napajanje iz mixera ili bateriju(bss)da bi radio,a pasivni ne,ali zato kod aktivnog di box-a je isti nivo input i output signala i naravno kvalitetniji je ton,ali tebi treba pasivan.Da napomenem da pravi di box marke dbx,bss ili klark tecknik kosta od 100-250e,a razlika je u zvuku naravno....:)

ella 85
27.11.2010, 00:58
ja ne razumijem sto ce nekom eminent ako ima powermate ili yamahu i spominje crest,ev itd,u tu se pricu meni eminent nigdje ne uklapa,to je istorija

svirac007
27.11.2010, 17:08
Znam da je to nekome tesko razumit al sta se istorijskih stvari jos vrti u svijetu i sve su cjenjenije . od lampasa tvin reverb,hemond, harmonika,gitara itd... pozz

ella 85
29.11.2010, 00:06
ako se dobro sjecam eminent 8 je imao po kanalu bas i treble i eho,mikrofon se kopca bananom,moze li se tako danas radit

svirac007
29.11.2010, 15:21
Ma ja ba... eto neznamo vise ni sta je banana dzek, ni da je mikrofon nekada trebao kabl, zar je se nekad moglo pjavat na SM58....? itd.. to se vise nista ne proizvodi (cek,cek malo hmm....) a sto da se i proizvodi kad danas umjesto pjevaca pjevaju matrice,prateci vokali, jedan "polupismen" kupi pa800 i za dva dana upakuje 100 pjesama na intro i to se zove muzicar ali "on ima daljinac" ,behringer mixer sa kenonima... nemoj provocirat molim te

Ti izgleda iz dosade il neznam kojeg razloga prosipas pamet po forumima ,radi nesto korisnije jer ako neko postavi konkretno pitanje ili odgovori ako mozes pomoc ili zaobidji temu jer po tvom smo ovde svi budale,zaostali,glupi.. sto radimo na mixere sa banana dzekovima i sl.

albin korg
29.11.2010, 16:19
Covjek sigurno svira s mirkom kodicem pa ima para i vrhunsku opremu.Mi jadnici jos moramo stekati banane po mixetama.E svasta se ovdje moze vidjeti.

svirac007
29.11.2010, 18:36
nevolim ova prepucavanja po forumima al eto nekad neka rijec iziritira covjeka.
naprimjer sviram solidnu svadbu 200-300 gosti i sve prolazi odlicno padaju pare,prilaze gosti,kum,mladenci,gazda... narucuju ,zagrljaji slikaju se sa nama u bendu na kraju kad se razilaze prilaze mnogi opet da se pozdrave i kazu po neku cestitku, gazda nekad i preplati.... znaci ja svoj posao radim dobro i moja oprema radi svoj posao e sad dali je nesto na bananu ili spikon,kenon ,cinc to mene ne opterecuje.
prije masovne pojave klavijatura pogotovo aranzera i TRANSPOZA jedan orguljas ili harmonikas je morao da odvali 5-6-7 godina vjezbanja tonaliteta da bi se nazvao muzicarem ali sada kao sto rekoh kupis aranzer (intro,fajl) i za 7 dana se zoves muzicar. zato ja dok ne cujem i muzicara i opremu ne cijenim nista po bananama, klavijaturama,opremi..
hiljade snimaka JV,DISKOS,PGP.. sve je to snimano sa bananama i dan danas mnoga "studija" sa kenonima ,balansiranim ulazima nemogu ni da primirisu kvalitetu. znaci NIJE ZLATO SVE STO SIJA pozz.

Vule
30.11.2010, 02:27
Ako ste rekli sve sto ste imali da mi zakljucavamo lagano,jer ne vidim dalji smisao ovakvih tema...LOCK!!!