PDA

Pokaži Full Verziju : Dilema Soundcraft Powerstation ili Martin Wisman PMF800


Boban010
28.03.2010, 17:51
Dakle dvoumim se izmedju ove dve power miksete.

aleksandar72
28.03.2010, 17:53
jesi probao i jednu i drugu??

Boban010
28.03.2010, 18:07
Nisam ih probao.Znam sledece,Powerstation je stara mikseta 20god i priblizno toliko kilograma,2x250W prave snage,mosfet tehnologija,nema kombinacije dva efekta-lexicon je u pitanju.Martin je nova mikseta sa garancijom,2x300W(koliko je prava ne znam),dva efekta 2x256,16bit efekat.Cene su im priblizno iste.

Vule
28.03.2010, 18:33
Bobane,cene su im za ovu staru 20 godina oko 400 evra ( Naravno polovnu u dobrom stanju) a ova je u radnji nova 350 evra...razmisli zasto je to tako?

Ne bih ja tu imao mnogo dilema ako su samo ova dva modela u pitanju...

Boban010
28.03.2010, 19:14
Eto,zaboravio sam da kazem da prilikom odlucivanja ostavimo nostalgiju po strani i imamo u vidu realne potrebe.Treba mi za sastav tipa aranger,harmonika,pevac eventualno pevacica.Ponekad idem i sam sviram i "pevam"!Koristimo 4 zvucne kutije,2 FE15/3 i 2 Wharfedale Titan 12 a skupovi kojima sviramo ne prelaze 200 ljudi.
Dodato:
Kod Powerstationa me brine onaj njegov jedan efekat,da ne bude "dva losa ubise Milosa".Takodje me brine na koji je nacin uradjeno hladjenje,ipak se klima znacajno izmenila za 20 godina,kad krenu vrućinčine.....

Vule
28.03.2010, 19:28
Pa ako kazes da se "nostalgija" ne vazi onda sam biraj...:lol:


a nisi Aci odgovorio na pitanje,da li si probao jednu i drugu?

Boban010
28.03.2010, 19:30
Odgovorio sam druze,nisi dobro procitao.

Vule
28.03.2010, 19:37
U pardon,promaklo mi,izvinjavam se...

A gledaj ovako,nedavno sam pazario od jednog kolege sa foruma soundcraft SPIRIT za "specijalne namene",male svirke,ne previse zahtevne i za to mi stvarno radi posao. Sprava ima dovoljno snage,ton provereno kvalitetan,cist,ima po malo necega i da fali,nije bas vrhunski,efekat dobar (naravno samo jedan al nema veze), itd,i mogu ti dati svoje veoma pozitivno misljenje o njoj (ima nekih i nedostataka al ne moze i jare i pare za 400 evra)...

E sad,pojavljuje se ovaj drugi mikser za koji ja nikad cuo nisam iskreno ali i to nije toliko bitno koliko mi je sumnjiva cena...350 evra nova u radnji,i sve to lepo pise kako jeste samo mi nije jasno u cemu je stos? Da mi ne bi sad lupali glavu oko tog "stosa" predlazem ti prvo da pazaris SPIRITA i da te glava ne boli a ako to neces onda idi probaj ovu i...nek ti je sa srecom,eto...


i jos jedna sitnica: Ako je ova u radnji 350 evra nova,probaj da nadjes polovnu,garant je oko 200-250 evrica :lol:

R. je svoje rekao i ne zeli vise da se izjasnjava po ovom pitanju. Hvala

Boban010
28.03.2010, 19:53
Koji Spirit na Soundcraft sajtu pise da ima vise vrsta ovog power mixera?

nesaband
28.03.2010, 20:26
probaj obavezno.ja sam za kombinaciju da imas dva nezavisna efekta ali moras da probas.ako nemas gde javi da ja odem do radnje u beogradu da probam Martin mikser u radnji.

Vule
28.03.2010, 20:38
@ Bobane,isti ovakakav kao sa slike...SPIRIT by SOUNDCRAFT...ima i jedan noviji model 600,mislim da je samo redizajn u pitanju i verzija 1200 sa duplo vise kanala i vecom snagom...to je sve sto je meni poznato od njihovih "power" mixera,a kao sto rekoh,ja imam ovaj kao sa slike

Boban010
28.03.2010, 21:35
@Rolandinjos
Hvala druze na informacijama,reko si da ga koristite za male svirke pa mi malo dodje nelogicno ako ima i vise nego dovoljno snage i tezinu od 24 KG.
Koji efekat koristis?
@nesaband
Martin Wisman jos uvek nije na lageru,zvao sam Player,kad ce da dobiju ne znam,znam da je vrlo trazena mikseta s'obzirom na cenu i 2x256 efekata,cak vise nego Behringer Europower 3000.Imam i neke informacije da i snaga koju poseduje nije naivna.

nesaband
28.03.2010, 21:51
sacekaj da stigne pa cu otici da pogledam spravu.nemoj da zuris.

Vule
28.03.2010, 22:02
Bobane,ima on snage za tih 200 ljudi sasvim dovoljno,jaci je od powermate 600 a slabiji od "hiljadarke",eto ti orijentir,sasvim ok za neke manje i "na brzinu" svirke...a koristim HALL sa lexicona njegovog (radim uglavnom sa drugim mixerom ali kad taj koristim to je to)

Boban010
28.03.2010, 22:20
@Rolandinjos
Uuuu,ne znam da li bi ja mogo da "pevam" samo na Hall efektu,video sam da ima neki Med Delay mozda bi mi to vise odgovaralo.Ja sam narodnjak,tipichan,okoreli!Isto gledam na te stvari ovako,ako boja tona koju mikser daje nije previse chista i uz to ima 2 nezavisna efekta mozda ce vise odgovarati mojoj boji glasa(nije za muzichku javnost).Kad se sve to smulja mozda moje pevanje nece biti toliko jezivo!
@nesaband
Vec nekoliko nedelja me zavlache.te za 15 dana,te za nedelju dana,vec gubim strpljenje.

Vule
28.03.2010, 22:51
Ako ti ne odgovara cist i kristalan ton zaobici Soundcrafta u sirokom luku...

domino
28.03.2010, 23:28
Pouzdanost i kvalitet je na strani Soundcraft-a.Zaobidji i Martin-a u sirokom luku. Totalni Kinez. Razmisli o PM1000/1 ili Yamaha EMX5000-12 ako koristis 2 efekta, a i sve ostalo im je bolje.

pa1x pro elite
29.03.2010, 13:53
uzmi spirita i kraj. imam ja u kuci tu powermixetu . ( onu obicnu powerstation nije ni 600 ni 1200 . ova obicna je jednostavnija za upotrebu jer na njoj mozes pritiskom na jednu tipku isljucit efekat , a na 600 i 1200 moras smanjit preko potencimetra.
jos nikad nisam imo preblema sa njom.
i jos sam nesto primjetio nema sanse da je spalis . meni kad sam pomjero kutiju doslo do kratkog spoja , ( a pojačalo radilo na maximali ) i odjednom je ugasi i nece da se upali . ja izgasim iz struje i ponovo uključime opet nece da se upali . ( u sebi sam mislio otisla je ) ali sam skuzio da je na zvucniku bio kratki spoj.
mixetu mozes cijeli dan "przit" . ima tolko dobro hlađenje.
pozz

Boban010
29.03.2010, 13:56
@Rolandinjos
Ako te ne mrzi i ako imas uslova snimi na Soundcraftu neki demo,beginche neko narodnjachko ali sa efektom Med Delay.Hvala unapred,oduzicemo se nekako!

Vule
29.03.2010, 16:13
http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?p=128457#post128457


ovo je jedini snimak sa Spiritom koji imam...nije ni beginche ni med delay ali bar da cujes ton...nije mi taj mixer pri ruci trenutno :)

aleksandar72
30.03.2010, 02:31
Kolega Rolandinjos dobro rekao!
Ako ne zelis cist, precizan i direktan ton gde "u milimetrima" mozes redizajnirati kompletan ton, zaobidji Soundcrafta....a Boga mi i:
Yamahu,Mackie,A&H.... :)

P.S.Soundcraft Powerstation se proizvodio u sledece varijante:
1.Spirit Powerstation 2x265W RMS ili 2x300W Peak(4ohm),FX bez kombinacije!
2.PS 350---2x175W(4ohm),noviji Lexicon procesor*
3.PS 600---2x300W -//- -//-
4.PS 1200--2x600W -//- -//-

*Pozicija 9/10/11 su ti kombinacije Eha/Delaya i Reverba/Halla,gde mozes podesiti REVERB TIME i DELAY TIME,bas "narodnjacku" kombinaciju.

Boban010
30.03.2010, 11:08
Sve savremnije i profesionalnije klavijature(arangeri) imaju sopstvene mixere i efect procesore tako da "milimetarsko" podesevanje zvuka na ozvucenju nije bas od koristi cak moze da bude i dodatna glavobolja.Ovo je samo komentar a cinjenice su cinjenice.
Dakle tek od PS350 pa nadalje za narodnjake!

Vule
30.03.2010, 11:52
Bobane,ja mislim da ti u stvari ne znas sta hoces,nemoj da se ljutis ali sve mi se tako cini? Ta teorija ti "ne pije vodu" u startu jer ne svira aranzer sam na svirci a pogotovu ne taj koji ti imas i koji ne moze da se nasteluje tako kako kazes, a postoje valjda tu i vokali i jos po neki instrument tako da mixer u svemu tome ima jako vaznu ulogu... R. je svoje rekao i zavrsio na ovu temu.


Pozdrav i sve najbolje :)

aleksandar72
30.03.2010, 12:00
Bobane ima puno toga oko mixinga,tesko je objasniti u jednom postu,ali u sutini nema veze jel to narodna ili zabavna muzika..."milimetarsko" podesavanje zvuka je svojstveno i neizbezno za svakog dobrog tonca.
Dobar tonac zna u svaki momenat da ti izbije instrument/vokal u miksu,ta ti se frekfencije sa ostalim instrumentima ne poklapaju,da imas direktan i cist ton,da ti mikrofon ne mulja,da nemas feedbacka i kad se okrenes zvucniku/monitoru....ima tu puno filozofije.
Znaci nije glavobolja nego umece... :)

P.S.da od PS350 pa na dalje

Boban010
30.03.2010, 12:20
@Rolandinjos
Druze,naravno da ne znam sta hocu jer da nije tako ne bi ni bilo ove teme.Dakle ne znam da li hocu Soundcraft ili ovaj "Wisman".Svi su argumenti na strani Soundcrafta ali je buducnost na strani Wismana i slicnih ovakvih mikseta.Taj Soundcraft je proslost t.j. ne proizvodi se vise ali sigurno ima bolji ton od tog Wismana.Najlakse bi odlucio kad bi probao obe ali to nisam u mogucnosti.
@aleksandar72
Komentar sam bacio samo onako i ne stojim potpuno iza tog misljenja a u potpunosti se slazem sa cinjenicama koje si izneo.
p.s.Molio bi da se tema bar jos malo ne zakljucava kako bi jos neko od kolega izneo svoje misljenje.Hvala

aleksandar72
30.03.2010, 15:14
Tema je Ok i ne vidim razlog da se zakljuca.

To sto se Powerstation vise ne proizvodi,nema neki znacaj.
Model Soundcrafta koji je aktuelan(Gigrack) ne bih ga uzeo kad bi mi poklonili!
Klasicna powermikseta za mitinge i opozicijske stranke koje imaju po 100 clanova ;)
Ja bi reko,steta sto se vise ne proizvodi,posto je unutra aktuelna tehnika i sve u svemu odlican powermikser,probaj,uverices se.

Steta sto Harman korporacija ne razmislja u pravac powermiksere, inace imaju teoretske sanse na urade najbolji powermikser i to sve komponente od te korporacije.
Kad bi hipoteticki uzeli:
Soundcraft M serija
Lexicon FX
Crown pojacalo
Sve to zapakovali u jedno kuciste,cena ispod 1200EUR!!
Ja ne znam ko bi kupio "velicanstvenog"??

Beethoven
30.03.2010, 21:40
Pomenut je GigRac pa da kazem samo... Preporucio sam ga toplo frendu, kad je stigo, joooojjj... Upalismo ga reko "Shta bi?"..Uzas ljudi, znaci, veze sa vezom nema... Na gitarsko pojacalo da se vezes, sladji ton bi dobio... Ni 50e ne dam za njega...Doduse, jednom mi je zavrshio mali zadatak, hvala mu na tome... U MAIN-u je naravno bio "velichanstveni", GigRac samo dodao cosak... :)

A PowerStation sam slusao i dva tri puta svirao, koliko se secam jer je bilo davno, bila je to lepota... :)

Ja sam pre za PowerStation iako je star nego za ovu noviju... Koja ce tek steci svetsku slavu... :)
Shala mala, glasam za Soudcraft..

Pozzz

domino
30.03.2010, 23:03
@Boban010
Ako ne slusas savete - probaj na svojoj kozi.Kupi Martin-a i gotovo (vidim da navijas za taj mixer).
Dobijas savete od mnoogo iskusnijih i, ako to ne postujes, ne trazi da objasnjavamo i gubimo vreme na besmislena ubedjivanja, nego kupi to sto ti se cini OK.
Vidim po oglasima Dynacord PS2000 za 500e. Neverovatno. Znas li kakav je to mixer i sta ima u sebi i kako radi ??? Jedino sto ga zeza je kilaza :) Ali ne zelim da ga poredim sa nekim MartinWizman ili tako nesto...
Svaki put kazem sebi da cu odustati od naklapanja na temu "koji je mixer bolji i sl." ali ne mogu da se otmem utisku da ces se zaj..... i reagujem - dobronamerno :)
'Ajd zdravo.

Boban010
30.03.2010, 23:36
Pa bas i ne navijam vec samo pokusavam da uspostavim neku ravnotezu ako je to u ovom slucaju ikako moguce.Bar dok se ne javi neko ko je probao Wismana ili jos bolje ako je probao obe miksete.Imam fore citavu nedelju dana da razmisljam a ja inache umem i u zadnjem trenutku da se predomislim tako da svaki komentar je dobro dosao!

Boban010
08.04.2010, 20:26
Kupio sam Martin Wisman PMF800,nov sa garancijom.Mikseta ima trafo i dosta je teska,20-tak kilograma.Ima dosta efekata na raspolaganju i vecinu cine Hall,Room i Plate efekti a Delay efekata ima oko 40-tak a od toga su pola stereo.Prethodno sam imao Yamahu 212S i za razliku od nje Wisman ima daleko vecu snagu,jace,kvalitetnije efekte i mnogo ih je vise.Nema milimetarske preciznosti prilikom pomeranja potenciometara i nezgodna je za nosenje jer nema ruchice a stranice su od neke jace plastike.Cini mi se da je mnogo bolji i zvuk za razliku od Yamahe koju sam imao i to je samo prvi utisak jer jos nije svirala tezgu.Inache sam probao i svirao na skoro svim Dynacordovim miksetama tako da ce biti jos utisaka,a nadam se dosta relevantnih s'obzirom na moje iskustvo.Prvi utisak je da vredi svaku paru a o izdrzljivosti je nadam se jos rano govoriti!:lol:

Beethoven
09.04.2010, 00:38
Ajd nek je sa srecom!!! :)
Dodato:
Ajd nek je sa srecom!!! :)

Ovaj mixer ima apsolutno sve sto mu treba i treba da se stide i Mackie i Soundcraft i Yamaha, sve te "ozbiljne firme"...yamaha sa svojim "usamljenim" stereo master klizacem, Soundcraft sa svojim GigRacom i Mackie sa svojim plastikanerima... Ponekad razmisljam da je sto puta bolje uzeti ovakav mixer pa ma kakav da mu je zvuk ali brate mozes da odvojis L i R, mozes da bocnes dva kompa ili dva iPoda ako ti se prohte, imas SUB izlaz, dva efekta,dva auxa,dva master EQ-a ( a nisu MON i MAIN ko kod "jakih firmi" ba se moz j...at, sta ces gde i hiljadu nacina al mora da biras)... Ovo je mnogo lep mixer, pretpostavljam da bi se razocarao kad bi ga cuo al pa nemoz a da ne svira barem kako, i to za koje pare? :)

Nek je sa srecom, jos jednom...

Pozzz

Boban010
09.04.2010, 13:05
Hvala prijatelju!
Mogu da ti kazem da i sto se tice zvuka nije los i za mene u svakom slucaju predstavlja napredak jer kao sto sam vec rekao ima bolji zvuk od Yamahe 212S koju sam imao,kao i vise mogucnosti.Ja sam poprilicno bio zadovoljan Yamahom sto se tice zvuka tako da sami izvedite zakljucak.Jedina mana je tezina kojoj se iskreno receno nisam nadao ali mozda je tako bolje.Nisam nasao u manualu odakle je proizvodjac ove miksete,a i na njoj ne pise Made In..
Pretpostavljam da je iz Kine ali sta sad na kraju krajeva i Dynacord se preselio u Kinu pa sta?

energy
15.04.2010, 14:07
Ja se malo kasno ukljucujem.Radio sam na toj martin mikseti i dva fbt neznam tacno koja modela(u pitanju su 12").odlicno su odradili posao.Zvuk je cist,snage ima kao sasvim dovoljno.E jedino neznam koliki je rok trajanja tog miksera posto mu je cena nov 350e,a to je skoro duplo jeftinije od jenog dynacorda 600 koji je polovan.a s"druge strane moguce je da hoce cenom da dobiju trziste.ko zna.....Sve u svemu mikseta jako lepo radi.

viktor011
15.04.2010, 14:50
Ja sam je kupio,mada bio sam prinudjen,pre par dana i odmah odneo na svirku,celo vece sam je bacau u pik,gurala je dve kutije rcf325i i na moje iznenadjenje to je tako dobro radilo da se nisam nikako pokajao sto je uzeh
E sad snage ima dovoljno,efekti su ok,mada hall je odlican a dillej malo prebrz ali za 350eu,pa to moze da zaradi mnogo vise
Sto se tice ekvilajzera,odlicno radi,mala zamerka je kada je napanjis do maksimuma,malo gubi na basu,ali to je nebitno jer imas dovoljno snage
Danas sam dodao jos dva bina,pa to ubi,ko god da je kupi ne ce se pokajati

Boban010
15.04.2010, 15:29
Probao sam skoro sve efekte ali mi se najvise dopada kombinacija 016-151.Kolege sa kojima radim su dali povoljne ocene za miksetu,e sad ostaje da se isproba koji je vek trajanja.Ako nista drugo ima godinu dana garancije.
Dodato:
Otkrio sam zasto mikseta gubi na basu kad se pojaca.To je zbog lose zalemljenih kablova,moraju svi da budu isti odnosno plus-plus,minus-minus.Inache PMF800 "utepuje" sto bi rekli mi Pirocanci!

dominik
22.04.2010, 01:20
Možda glupo pitanje i nije za ovu temu al rekoh da se nadovežem, koji kablovi moraju biti zalemljeni od instrumenta do miksera ili od miksera do zvučnika?

Boban010
22.04.2010, 10:01
Naravno od miksera do zvucnika!
Bas smo juce sa kolegama na probi sredjivali kablove i onda smo ustanovili da kada je neki od kablova lose zalemljen sa pojacavanjem miksera svirka gubi na basu.

Vule
22.04.2010, 10:21
Bobane,a šta je sa visokima u tom slučaju,da li se oni pojačavaju ili isto smanjuju?

Boban010
22.04.2010, 17:28
Nisam bas obratio paznju sto se tice visokih ali mislim da se pojacavaju a bas smanjuje dodavanjem snage odnosno kao da gubi snagu.Ja sam kasnije doneo svoje kablove koji su uredno zalemljeni i tih problema nije vise bilo.Uzgred da dodam kablovi koje ja koristim su spikon-banana 0,75 a od kolege su deblji kablovi i imaju konektore kenon-banana.
Jednostavnim zamenjivanjem kablova smo otkrili neispravne kablove i istima okrenuli polove na banana konektorima(zica koja je na + sada je na - i obrnuto) tako da sada sve funkcionise normalno.Ali sam se preznojio u pocetku,pomislio sam gotova je lepa igra......:lol:
Nije tema ali GW8 na istom ozvucenju zvuci kao grom!
p.s.zvucnici su Dynacord FE15/3

Beethoven
23.04.2010, 14:41
0,75????? Bobi, druze, javi se kad imas vremena da ti demonstriram nesto uzivo, blizu smo, to nije problem... :)

Zamenio sam odlicne kablove za mnoooogo dobre i sad ne znam sta cu sa basovima... :( Ima ih kolko oces... :)

Ima velike veze sta je kako povezano pa vam tu mogu pomoci ako je pomoc potrebna da pretresemo te kablove i resimo problem.

Pozdrav.

aleksandar72
23.04.2010, 15:09
0,75qmm je odlican kabel za aktivne kutije :lol:
ali za pasivne??? nikako!
Pogotovo za basove,sve sto je ispod 2,5 mm2,ne valja.
Bobane brate,promenite kablove pod hitno,dok nije nesto "zadimilo"

Beethoven
23.04.2010, 19:18
A ima i nekih na prodaju,2x2,5, sa sve Neutrik spikonima... ;)

Boban010
24.04.2010, 22:08
Mozda niste pratili ali rekao sam da kolega ima te kablove od 2,5 ali dzaba kad su lose povezani pa sam ja morao da donesem svoje od 0,75 i "dva losa ubise Milosa".:lol:
Danas sam ga terao do daske,morao sam jer je u susednoj sali bila svadba a svirao orkestar "Tutanj city" a ja sam sa ove moje 2 male Titan12,a nova firma......Primi meeeee!

Boban010
22.05.2010, 15:42
Prekjuce smo radili neku vecu festu na PMF800(2xFE15,3 + 2x Titan12) i ni jednog trenutka nije palio crvene lampice,a bili smo bas dosta pojacani,efekti se ne gube u toku svirke i ravnomerno su zastupljeni od pocetka do kraja svirke.Na kraju sam onako rukom proverio na ventilatoru da ne duva topao vazduh-ma kakvi,mrtav ladan!Da ga ne ureknem ali bolje mi radi nego Yamaha EMX5000!
Doduse na Yamahi nismo koristili "Brigh"(valjda sam potrefio) opciju tako da ne znam kako radi u tom rezimu ali ova prva opcija je slabija od PMF800.Dakle provereno!

Beethoven
22.05.2010, 23:10
Bridge... :)

Boban010
23.05.2010, 10:47
Hvala kolega Nino!

Milan$
07.12.2010, 14:15
Dobro evo posle nekoliko meseci da pitam druga Bobana :) ,kako je zadovoljan do sada Martin Wismanom?ja pitao u nekoj prodavnici za Beringera pmp5000,a oni mi kazu kako se dosta servisira,i toplo mi preporucuju martin wismana PMF 1200,kao dosta pouzdaniju mixetu,sa vise snage,isti broj kanala,2 efekta,a cak jeftiniju od pmp 5000 za 40,50 eura:-O..Pa rekoh da pitam za jos neke utiske kolegu Bobana,posto sad vec ima mixer vise od pola godine...Pa javi druze Bobane :),kako se do sada ponasa masina,jel sve ok s njom..Pozdrav
Dodato:
A da ikolika je fabricki deklarisana snaga za ovaj mixer?pozz

Boban010
07.12.2010, 14:43
Mikseta radi kao prvog dana,da ne cuje djavo,inache ona ima snagu 2x300W i mislim da je to dosta realno napisano uz neku min.toleranciju!Beringhera sam cuo i to onu chuvenu kockicu i ne svidja mi se.Odgovorno tvrdim da je Wisman bolji!
Sto se PMF800 tice cuo sam neke komentare tipa da je Delay ili prekratak ili predugacak a nikako kao sto treba,ja sam medjutim zadovoljan jer to viska delaya ima samo kad probas samo glas a u svirci ga ima taman kako treba,onako narodnjacki.Mada ona ima toliko efekata da bi bilo chudo da ne nadjes nesto sto je priblizno tvom ukusu!
Uostalom kako zvuci mozes cuti u mojim demo snimcima.
Pozzz....

Milan$
07.12.2010, 14:44
Hvala na odgovoru...
Inace da ti kazem,ja imam kockicu,i samo jedan efekat za pevaca,i za sad svi mi uglavnom traze hall(njihov izbor,ne moj),tek poneko delay,bar ljudi s kojima ja radim..tako da mi je bitno da ima ok Hall,za delay naci cemo vec nesto :)...pozz