PDA

Pokaži Full Verziju : Audya 5!


BasariStudios
25.03.2010, 04:28
http://newsletter.ketron.it/index.php?option=com_content&id=118&Itemid=50&lang=ita

Vule
25.03.2010, 11:20
Znaci li ovo da ona stara vise ne valja i sad je ova super? Koliko je meni poznato ni prvu nisu usavrsili do kraja?

jeftabgd
25.03.2010, 11:34
Sve je to lepo ali cenim da ce se na nasem Balkanskom trzistu nazalost prodati u 0 primeraka.

milepsr
25.03.2010, 11:41
Kolika je otprilike cena ?

Vule
25.03.2010, 11:58
Sve je to lepo ali cenim da ce se na nasem Balkanskom trzistu nazalost prodati u 0 primeraka.

To znaci da bi se izjednacila sa rekordnom prodajom prve Audye kod nas koja je takodje prodata u 0 primeraka? :confused:

opusdei
25.03.2010, 12:33
U Skoplju je doneta jedna Audya u Artist music i evo jos je tamo.

zeljko
25.03.2010, 16:59
Ja cu sacekati mozda ubrzo izadje i Audya 6:lol:

Ace
25.03.2010, 17:09
Pa naravno da se prodaje u 0 primeraka kad su mu nabili 4000 eura cena. Pa za te pare se moze kupiti 2 Korgove ili Rolandove masine koje ce raditi fenomenalno na svirke. Sta ce nam Audya?!

zeljko
25.03.2010, 17:12
ili Audi A6 koji mozes da vozis i jos i muziku da slusas=))Pa ja zar ne?

brnjeuska74
25.03.2010, 22:57
Moda nebi trebalo odmah u strtu podceniti novi proizvod (to se desavalo sa yamaha aranzerima) i pustiti da nesto konkretno izadje na trziste. Iskreno bih zaista voelo da neko ima ovaj aranzer i izvuce ili dobije zeljeni zvuk za nase podnevlje. Raznovrsnost zvuka je i bogastvo izbora u jenu ruku.

bokivelik
25.03.2010, 23:57
Ovo sto cujem na snimcima me odusevljava a za ostalo nebih smeo komentarisati.

amavrenski
26.03.2010, 03:56
ovo sa snimka jeste dobro...
ali i cena ubija, na mestu...

BasariStudios
27.03.2010, 19:31
Pa vase price su jedno a stvarnost je drugo, ja vec licno poznajem 7 Jugoslovena
koji imaju Audyu i ne verujem da bi je izasta promenili, ljudi si se meni obratili il
obracaju se za pomoc, stilova il boja. Sto se tice Audya 5 otice na Balkanu i to mnogo
vise no sto mi mislimo:
1. Mnogo je bolja od originalnu Audyu, 61 keys, pitch band na pravom mestu, jeftinija.
2. RAM se moze prosiriti i Sound Chip je nov, bolje zvuci nego samu originalnu.
3. Ako originalna nije bila dostipna svakome ova ce biti dostupna bar onima koji
su u rangu T3 il PA2X. A siguran sam da vecina tog ranga kad bi dosla u tom
momentu odabiranja odabrala bi Audya...bar po anketi.

Vule
27.03.2010, 19:34
@ Nedime,bude li i jedan euro skuplja od 3000 eura u startu ovde,nista od prodaje...smes da se kladis?

BasariStudios
27.03.2010, 19:59
Pa to je to kod vas dole malo zafrknuto sa Eurima...ista vrednost u dolare svaka
klavijatura...isto ko i ostale...neznam zasto je tako, M3 u USA 1500$ dok u tamo je
opet 1500-1600EU...ustvari vise no 2200 US dolara...
Audya 5 u USA nece bit vise od PA2X il T3, mozda negde oko 3500$.

Vule
27.03.2010, 20:05
Radi se o nekom "psiholoskom momentu" taj koji ima pare da kupi PA2 npr za 2700 eura imace i za AUDYU da izvadi 3000 eura i to nije problem,ali vec preko 3000 je nekako "skupo"...ne znam zasto ali je tako,a ovo slucajno znam od trgovaca koji su radili sa TYROS 3 i otprilike konstatovali da se do 3000 prodaje dobro ali ni za euro skuplje,cim predje granicu od 3000 nekako stane prodaja...

P.S. i naravno pod uslovom da Ketron ponudi ono sto nasim muzikantima treba :)

BasariStudios
27.03.2010, 20:35
Naravno da jeste psiholoski, vidi ovo sta se u USA radi, dok sam ziveo i odrastao dole
u Jugi vecina cena je bila na kraju uvek sa 0...5.50 ili 12.70. Dok ovde je malo drugacije,
ovde je cena 2.999 al ne 3000...znaj da vecina ovde ljudi bi kupili istu stvar za 2.999
al ne za 3000 al dodaj na to i taxe...opet ce biti 3.250. Zamisli ti ako masina sa taxom
izadje 3005 oni ce traziti tacno za 3000 il nece je uzeti...

svrakan
27.03.2010, 21:30
Ja da imam love usudio bih se da je kupim i rasturim od ritmova i boja,ako ni zbog cega zbog toga da budem drugaciji.Na youtube sam preslusao mnog snimaka i ostao sam bez teksta pogotovo kada sam cuo live Bouzouki,e sad pitanje je koliko je lak ili tezak za rad i sta su mu mane a sta prednosti.Verujem da ce nas Nedim obavestavati o novinam posto je u toku sa Ketronom.

zeljko
27.03.2010, 21:35
I mene zanima takodje dali ce biti lako praviti ritmove za nasu muziku i da li se moze naprimjer snimit prava harmonika u sempler i memorisati kao boja u ketron.

Sta mu znaci audio drum..da li to znaci da naprimjer ako hocu da mi neki bubnjar odsvira ritam pa da ga takvog koristim u klavijaturi ili sta???Pooooz

b.o.Y.c.h. ČK
27.03.2010, 22:33
Audya ima odličan bubanj, mogu reći da ritmovi rade čak i najbolje što sam čuo (naravno ne mislim na našu muziku)
O ukusima se odavno ne raspravlja, ali meni je audya ružna ko lopov :)

BasariStudios
28.03.2010, 05:14
Sta mu znaci audio drum..da li to znaci da naprimjer ako hocu da mi neki bubnjar odsvira ritam pa da ga takvog koristim u klavijaturi ili sta???Pooooz

Ne samo to nego i gitaristu i basistu, da ih sve stavis u varijacije uzivo
i onda da tako menjas varijacije i akorde i sve ostalo.

zeljko
28.03.2010, 08:55
BasariStudio jel se sad salis ili je to ozbiljno...Znaci ako hocu novi ritam da pravim moram uvijek naci ljude koji ce da mi to odsviraju hehehe.

A sta bi sa pitanjem u vezi boja na sampler?Dali mogu preko samplera da ubacim dobre harmonike ili naprimjer da snimim ovu moju Hohner Morino i da posle koristim u ketronu.Pooooz

BasariStudios
28.03.2010, 09:20
Nemoras ljude traziti, mozes ritmove i unutra ko na svaki sint al ovaj moze i sve uzivo
da ima, snimis citavu grupu i da to sve radi kao aranzer a to za boje naravno da moze.

zeljko
28.03.2010, 11:59
Super je onda...Hvala puno na odgovorima. Sta me jos zanima a to je kako stoji sa pravljenjem terci da li se to moze?
Pitam posto vidim da na ovom mom modulu mogu samo napraviti za jednu oktavu jedan dur posto mogu samo 4 boje u program da mijesam.
Pa me zanima kakva je mogucnost kod audiye sto se toga tice..Ako ti nije tesko da i to objasnis.Hvala

amavrenski
29.03.2010, 01:50
jel ima ovo u srbiji negde da se isproba? jako zvuci primamljivo...

Ace
29.03.2010, 02:17
Pa primamljivo je, svaka cast za Ketrona kako su ga uradili, zvuci strasno dobro!!!
Al opet je cena prevelika. Evo prvu audya je bio oko 4000 eura, neznam sad tacno koliko je. Za da skupim toliko para treba da prodam svu muzicku opremu sto imam kod kuci. Sad kazem za meni.... to je previse. Ima kolege koji moze da si dozvole takav lukuz. A iskreno ni ovaj ne ocekujem da bude nesto jeftiniji. Dok ne pocnu da daju razumne cene, ja bi se drzao ka Korga.
A ovo sa lupove od bubnja, gitara, bass i sve ostalo, je stvarno zakon stvar. Ova klavijatura bi zvucala bolje nego mnogo bendove.

amavrenski
29.03.2010, 02:47
pa jeste 4000e mnogo para... bas mnogo... ali da je primamljivo i to jeste...

a i pitanje je da li i kad bi to neko ovde kupio, da li bi mogao da slozi sve to, da radi kako valja.

zeljko
10.04.2010, 21:06
Pa sigurno se moze srediti ko zna culi ste sta kaze drug BasariStudio:)

Svabo
21.08.2010, 14:27
Je li probao ovo neko? Ovde kod nas su stigle u neke shopove i prodale se, kazu dolaze opet za par dana. Koliko vidim na Audya5 je sve bolje nego na originalnoj Audya, a i kraca klavijatura ce vjerovatno mnogima biti prednost a ne mana. Rece mi prodavac nesto sto nisam bas shvatio, kako PA2X moze da stavi samo mali broj audio loop-ova a kao Audya moze koliko hoces, valjda nesto direktno ide sa HD i ne treba da bude u RAM-u ??? To je valjda to sto drugi aranzeri nemaju? Je li zna neko nesto otome ??

jura20
28.09.2010, 09:18
Dok sam imao prilike da je probam meni se cuje super ,a najbolje mi zvuce polke i valceri ko svira stajersku muziku je tu na pravom mjestu naravno ako mu cijena odgovara

nelica2002
28.09.2010, 13:01
šta sve može Audya5: Ima jedinstvenu Aranger sekciju sa preko 560 stylova i 370 Audio Drum sekvenci ,sa dodatkom LiveDrum , opremljena je sa 156 Live Gitar Pattern, također ima inovativni sistem pod nazivom AudioStyle Modeling, omoguča zamjenu orginalni Style djelova sa novima iz širokog opusa dostupni Drum Bank,BasBank,GitarBank1,2 Arp lik i LiveGuitars. Može reproducirati do 6trackova simulatno ,dupli WAW dupli Mp3 dupli MideFile, snima direktno na HD od 80G ,te omogučava pohranu vokala,promjena stylova ili tempa . Ima mogučnost pohrane kompletne izvedbe u WAW ili Mp3 formatu . Sa najnovijom SAMPLER sekcijom ima mogučnost sampliranja vlastiti sound-.

zeljko
28.09.2010, 13:37
I to je sve?A niko ne kaze dali je moguce na Audyi 5 da se prave terce kao sto je to moguce na drugim aranzerima...Mislim dali postoji ta mogucnost i dali neko zna ko je probao ovu masinu....Ja sam isto malo probao Audyu i sto se tice tih gitara i bubnjeva to stoji ali nisam imao vremena a ni mogucnosti da sjedim tamo u prodavnici pa da sve probam,niti se razumem puno u funkcije aranzera,pa radi toga i pitam.....Poooz

alenmo
28.09.2010, 16:59
pa covjece terce smo radili i na g800 zasto nebi mogle na audya ..uostalom ako kupujes audya radi terci onda i nije za tebe taj aranzer...

zeljko
28.09.2010, 17:04
Ja sam samo pitao,a dali je za mene to mogu samo ja da odlucim djecko...Pitam jer na ovom mom ketronu nema te funkcije a kostao je 2000 eura

armin
29.09.2010, 02:56
Zeljko ocigledno nije razmio tvoje pitanje kolega...
Eto vidis na g800 imaju terce a zasto ih nema na va7 i ako je novija masina ajd odgovori???

I ja sam probao audy-u vidio sam da se mogu vise boja koristiti znaci onako lajicki kontajuci mislim da bi trebale moci terce...

interesantna kljava dosta nekakvi funkcija ali nije bas za nabrzinu naci neke cake...

ko ima vremena i voli da ispituje preporucujem ovu masinu nece zazaliti...

zeljko
29.09.2010, 03:12
@armine bas to....Ima samo 4 boje se mogu mijesati kao i na ovom mome ketronu i kako sada da se napravi pravilna terca?A ovaj kolega kao ne koristi tu funkciju jer on zna sve da svira u tercama pa cak i najbrza kola sto postoje i najvjerovatnije zato i kaze za mene ako neznam svirati sam terce od jednom da ovaj aranzer nije za mene,samo se ja pitam odakle nekome pravo da kaze sta je za nekoga drugoga,a sta ne...Mislim da je moja stvar ako kupim sta kupim,zato se i hocu da informisem i da mi neko kaze ko zna ovu klavijaturu tj.ovaj modul,a ne da bez veze prica odavdje heheh...Poooz

alenmo
29.09.2010, 09:20
ljutite se kolko hocete smjesno je da raspravljate o tercama i da vam je to prvo sto zapazate na aranzeru..uzmi brate v 50 i tercaj kolko hoces

zeljko
29.09.2010, 09:55
Druze ja te nísam nista pitao i nemoj vise da mi se obracas takvim tonom zamolio bih te ako ikako moze jer nisam za svadju uopste...Drugo neznam ni sta je to sto si napisao v 50 niti me zanima u ovoj temi...I neznam odakle ti ta ideja da se neko ljuti ovdje sada....sve najbolje i poooz

x3meSRB
29.09.2010, 10:19
Nema klavijature na kojoj se ne mogu napraviti terce, poenta je da se ne prave na isti nacin kod raznih modela. A jel ima cena vec za ovu audiya 5?

party
05.11.2010, 16:50
Mislim da je synth OK. Istina da je skup, no tvorničke postavke su mu fanta...
Uz malo muke, puno vremena i korištenje brda softwarea na kompu, dala bi se tu napravit čuda. No, vrijeme...?

mojjmbg
20.01.2011, 00:23
e ovo cu si kupit pa taman crko...............

http://www.youtube.com/watch?v=JdZBoAkQPko

gagan
20.01.2011, 00:43
Hm .... ovaj zadnji ritam me odusevio a ovo ostalo i nije nesto , no svak ima svoj ukus ... a i cena je pre visoka za ovu spravu ... to bi bilo smoje tacke gledista

mojjmbg
20.01.2011, 09:41
nisam ni reko da je jeftina ali.....



http://www.youtube.com/watch?v=Qmu5BMB-RQs

makso68
20.01.2011, 11:14
Ništa spektakularno za te novce...Niti izgleda,niti zvuči,bolje od ostalih iz te klase,a konkurencija je dosta,dosta jeftinija.Probavao sam ga i pregledao nedavno u Banjaluci,nije me baš ničim oduševio...Ali,stvar ukusa...Pozdrav!

ella 85
25.01.2011, 12:37
ako je istina da vuce loop-ove sa hard diska kao sto kazu,onda je to nesto drukcije,nisi ogranicen na 64mb ili 256mb,zar nije bolje imat mogucnost za 80GB loop-ova,samo bi volio cut kako izlazi na razglas