PDA

Pokaži Full Verziju : Pa60 za Fantom XA


hammers
24.03.2010, 16:23
Da li se isplati zamena Pa60+300 evra za Fantom XA?
Fantoma XA skoro i da nema po oglasima pa ne mogu da nadjem neku okvirnu cenu.:confused:
I koja bi onda maksimalna doplata trebala da bude, imajuci u vidu da su obe klavijature dobro ocuvane, sa torbom, Fantom mislim i da je u full-u?

milepsr
24.03.2010, 16:43
Mislim da je ok... Fantom nije aranzer.

skoricnik
24.03.2010, 19:37
Doplata 200e maksimalno, i nikako vise od toga.

Pozdrav

hammers
24.03.2010, 19:54
Znam da Fantom nije aranzer, nego sam samo jedan oglas za Fantoma video i cena je bila 800 evra, pa ne znam koliko je to merodavno da formiram neku cenu, a retki su bas u oglasima.
Probacemo sa 200 evra, pa onda dolazim u temu "Ajde da se hvalimo". :)

skoricnik
24.03.2010, 19:56
Okvirno, cena im je oko 850e. (Negde 800, negde 900, zato izmedju.)
PA60, sa torbom, u gorepomenutom stanju ide za 650-700.

Izracunaj, i to je to :)

P.S. Iskreno se nadam da ces doci u ''Ajde da se hvalimo" :)

Pozdrav

Dacky1984
24.03.2010, 23:49
Iskreno, ja sam svirao Fantoma XA tako da moj ti je savet sto se cene tice da je to sto si pomenuo < > ok (citaj manje vise :-)). Mislim da je glavno pitanje zasto bi menjao pa60 za Fantoma XA tj. sta ti treba za koju vrstu muzike itd...

Ako cemo u smislu zvuka, kvaliteta, mogucnosti, kvaliteta izrade same klavijature, dirki itd... smesno je da se poredjuje Fantom XA sa igrackicom (u odnosu na njega) korg pa60; E sad, ima i korg svoje prednosti opet kazem sto se zvuka tice ali mislim da ako trazis bolji sound (jer moje misljenje sto bi uopste onda menjao aranzer za solo klavijaturu ako ti ne treba bolji zvuk, semplovi itd...) bez greske ROLAND.

Ja sam na njemu imao 512MB RAM karticu tako da proveri i to koliko dobijas za tu cenu. Eto to je moje misljenje i iskreno nadam se da sledece sto cu da procitam je:

Pozlednji post od "hammers" Ajde da se hvalimo :-)))))))))
moze i neki demo snimak kasnije :-)

Pozdrav iz NIS komsija :-)

hammers
25.03.2010, 00:44
Pa60 menjam iz prostih razloga: treba mi solo klavijatura, a treba mi i ozbiljnija sprava za studio.
Svestan sam, naravno, sta dobijam a sta gubim, ali ispala mi je takva kombinacija, a XA je stvarno redak u oglasima, pa sam zato pitao za cenu.
Fantom je sa 512 (516) mb RAM-a, ima karticu ne znam tacno koje velicine, i torbu. Ocuvana je (sve ovo je po prici exchangera :) ).
@Dacky1984
Ako stigne sprava (nadajmo se..), odmah stavljam snimke. Muzicka zelja....? :D
Pozdrav za Nis!

Dacky1984
26.03.2010, 00:07
MA samo ti resi lepo to sto hoces ako ti treba sprava za studio + solo klavijatura iskreno stvarno ne znam zasto bi se neko uopste razmisljao oko Rolanda Fantom XA (za cenu o kojoj pricamo naravno) i nemoj uopste da razmisljas da neces mozda da pogresis ako das pa60 i doplatis (cak iako das mozda neki EUR-o vise mislim da to nije presudno zar ne?)

Znaci ovu dilemu smo resili UZIMAJ XA !!!
E sad, druga stvar je CENA. Jer ako cemo iskreno ja mislim da i ti dosta dobro znas sta je Fantom a sta korg pa60 tako da sve ovo sto sam ti pricao i uporedjivao mozda i nisam trebao jer glavna stvar koju ti pitas jeste koliko jos MAX da doplatis ?

Epa drugare iskreno JEB**LIGA sigurno nece se zaje**s "MNOGO" cak i 300 da doplatis mada je to mozda podosta ako uzmemo u obzir TRZISTE i PRODAJNU cenu itd... ali opet kvalitet je na strani Rolanda tako da SVE jasno ...

A sto se muzicke zelje tice (kad dodje FANTOMCHE), hm.... daj nesto iz Leskovac neki chochek koje sad me pitujes sviraj koje oces :-)))))))))))))))))))))))

Aj pozdravce za LESKOVAC!!!

hammers
28.03.2010, 17:25
Dogovorio sam se za doplatu od 200 evra. Trebala je sprava da stigne danas, ali zbog obaveza stize u utorak...
@Dacky1984
Ce bude nesto, sm da gu uzNem..:)

Dacky1984
28.03.2010, 23:53
Heeeeeehehhe, epa super u zdravlje da se sluzis sas nju i sto pre da je promenis, mislim da si kupis jos bolju :-) !!!

Ce vis mnogo luda mahina kad je uzNes cimaj sve sto te interesuje jeste da je bilo odavno al cu se setim, cak mislim da sam negde imao i neki disc za nju kao neki SOFTWARE koji je njoj namenjen pa onda preko racunara sredjujes stvarcice posto ja kad sam je uzeo kupio sam je NOVU za 1450 EUR-a tada jbg... i dobio sam sve zivo uz nju itd...

Znaci jos jednom ne znam koju vrstu muzike sviras ali mozes da je sredis za sve.
Jedino sto je mana cini mi se je to sto si morao bese ono da menjas boje u fazonu: 2-3-4-enter kapiras ali cini mi se da je moglo nekako to da se sredi da bude brze ali dobro boze moj nije to toliko strasno
Ajde caos pa kad stigne da snimis nesto sta oces po slobodnom izboru !
E da ce vidis ima ona opasnu DRUM sekciju cisto da znas

Pozdrav iz NIS drugare!!!