PDA

Pokaži Full Verziju : M-Audio i Reason


Otpisani-EA7
24.03.2010, 13:19
pozdrav svima, koristim ovu klavijaturu sa ovim gore navedenim programom, moze li mi neko reci gde se moze nastelovati brzina dirke, kada pritisnem dirku ton kasni jedno pola sekunde znaci kada sviram uopste ne moze program da me stigne cak i trileri ne mogu ovako da se izvedu, da li postoji jos neki program za ovu klavijaturu, nesto najobicnije samo da mogu tonovi cisto i brzo da izlaze, hvala svima unapred i pozdrav

Ace
24.03.2010, 13:21
Za da izgubis kasnenje tonova trebs imati zvucnu kartu!

Neke ljudi kazu da sa on-board zvucnu su smanjili kasnenje al ja tto jos nisam video. I ja imam on-board zvucnu, svasta sam probao, kasni zvuk i gotovo. :)
pozz

Otpisani-EA7
24.03.2010, 13:29
ima li veze mozda zato sto koristim preko lap-top-a, instaliracu veceras program i na pc posto tamo imam zvucnu, mozda ce biti neke promene, sve sam zivo stelovao zezao se ali na lap top uvek kasni

yamahapassion
24.03.2010, 13:40
Probaj da instaliras ASIO drajvere. Kod mene je to smanjivalo latenciju.

Sejox
24.03.2010, 15:46
Asio4All drajveri mozda mogu nesto malo da smanje to kasnjenje,ali nista
spektakularno.
Dakle tu je problem sa latencijom.
Na integrisanim zvucnim karticama,ona je uvijek prisutna i ja ne znam,ili
nisam cuo da se na "onboard" zvucnim kartama,ona moze smanjiti na neki zadovoljavajuci nivo.
To bi se moglo rijesiti ugradnjom neke PCI ili USB zvucne karte,sa kojima se moze ozbiljno raditi.
Vise para,ozbiljnija zvucna-tako bi trebalo da bude....

Pozdrav,

Ace
24.03.2010, 15:57
@sejox
Meni je prijatelj pricao da je u Fruity loops uspeo smanjiti latenciju sa neka "buffering" opcija u njega na onboard zvucnu. Neznam i neverujem dok ne vidim i cujem sam. Zato cu da se snabdim sa taj Fruity loops i pitacu ga da mi kaze kako on to radi, probacu sam, pa javicu sa rezultate. Al izkreno ni ja ne verujem da cu nesto uspeti.

Otpisani-EA7
24.03.2010, 18:30
pokusacu da vidim kako zvuci preko Fruity loops, pa cu javiti ako je od moje zvucne i ovog programa
Dodato:
evo taman sam instalirao fl studio, pa ovako sada malo manje kasni ali jos nije to to ono pravo sto treba da bude, pokusacu da se zezam malo sa buffering i da vidim sta ovde jos ima pa cu javiti kako to bude islo, pozdrav