PDA

Pokaži Full Verziju : Electronic Drum Set(mini)


muamerboss
21.03.2010, 22:02
Dal ima neko da prodaje,ili da zna gdje ima u nasem kraju ova sprava i koliko kosta..Radi se o ovom drum setu:

http://www.oezsuemer.de/ebay/bilder/easymaker_drumset/1.jpg

zeljko
26.12.2010, 09:05
I mene zanima vec od davno da li se ovakva sprava moze prikljuciti preko midi kabla i da se umesto na dirkama na klavijaturi kucaju ritmovi da ovim kucam dok pravim ritmove...Da li neko zna? Posto mislim da bih bilo puno lakse svirati palicama nego po tipkama....Pooz

muamerboss
26.12.2010, 14:15
Vjerovatno bi se moglo spojiti na fruity loops ili tako neki program,pa iskucat ritam u midi file-u pa ga preko style works pretvoriti za klavijaturu.Bilo bi odlicno da moze,i da se moze naci gdje ova spravica da se kupi :D

Ace
26.12.2010, 15:40
Na ta sprava pise Yamaha DD 55c .... a to kaze gde moze da se nadje. Raspitajte se u prodaznim salonima na Yamaha, dobicete informacije ili pretrazite oglase.

A sto se tice kucanje ritmova preko njega .... ako ima MIDI izlaz, a verujem da ima, treba da moze.

zeljko
26.12.2010, 22:27
Pa ja sam bas mislio da se to prikljuci na klavijaturu i da direktno kad udaram po tim bubnjevima snima ritam u klavijaturi sa drum setovima sa klavijature...to sam mislio i bilo bih super ako to moze,jer predpostavljam ako ima midi ulaze i izlaze da bih trebalo da moze da se podesi na kanalima u midi...Ako neko ima iskustva i ko radi tako da nam objasni...Znaci ne da snimam u nekom programu nego direktno u klavijaturi...Poooz

Ace
27.12.2010, 01:02
Zeljko .... vidim na yamaha stranicu da ova sprava ima MIDI in/out tako da nevidim razlog zasto nebi moglo .... jedino ako je slaba sa MIDI podesavanja pa da ne uspes da podesis kako ti zelis :confused:

Pre neki dan smo pricali sa jedan kolega sa foruma..... hoce da mu bubnjar odlupa ritmove i da prebaci iz Roland modula preko midi u klavijaturu direkt. Otisao je da proba...... mada da ne skretam sa teme, nije bitno to sad.

zeljko
27.12.2010, 02:06
Sve je bitno kad covjek ne zna o tom kao ja jedino ako je pitanje na pogresnom mjestu onda ok...Ipak hvala Ace na odgovoru...Pooz