PDA

Pokaži Full Verziju : Windows Media Player ne radi


zeljko
19.03.2010, 04:06
Ljudi pomagajte imam instaliran Windows 7 32 bit i u zadnje vrijeme mi se desava kad posle nekoliko vremena kad nisam aktivan na kompu...kompijuter se sam ugasi,sto je i normalno ali kad ja pomjerim mis on se opet upali i to je normalno:lol:

Sta hocu da kazem a hocu da kazem da nije normalno da posle kad ja pomjerim mis i on se upali sve radi kako treba jedino ne mogu pustit nista na Windowsmedija playeru,niti bilo sta od muzike na internetu ili ovdje na forumu..znaci neradi ni jedan player...Tek ponovo proradi kad ja ugasim komp skroz i ponovo upalim:rolleyes:

Drage kolege sta bih moglo da bude???Hvala unapred na pomoci.Pooooz

Dell
19.03.2010, 05:34
nisi u potpunosti opisao problem, uradi to malo detaljnije. Izbacuje ti error? Pritiskas play ali nista se ne dogadja? Sve izgleda normalno, seeking ide, sekunde odbrojavaju a ne cuje se zvuk?

zeljko
19.03.2010, 05:43
Bas tako kako kazes pritisnem play i nista niti ide,niti ima zvuka...ne odbrojava nikakve sekunde...znaci umro:lol:ali kad komp ugasim skroz i ponovo ga upalim onda idde sve kako treba sve dok ja ne ostavim komp i on se ugasi na sandbi sam od sebe i posle kad ja mrdnem misem sistem se opet podigne ali onda ne radi player.youtube i ovdje na yumidi isto.
Eto to je to ja neznam drugacije da objasnim jbg nisam ekspert za ove stvari i jos se nisam susretao sa slicnim problemom.

spasoje88
19.03.2010, 05:45
Ma mozda ti se potkrala neka greska u samoj instalaciji sistema...Nesto nije ukopcao kako treba! Kod mene je isto Win 7 x86 ultimate i sve radi kako treba... Moj savet ti je da mu iskljucis to "spavanje"! Nek bude stalno u aktivnom stanju! Pa kad si tu, tu si...kad nisi ti gasi! :) pozz

milepsr
19.03.2010, 10:55
Ja imam problem sa grafickom karticom kada se komp vraca iz "spavanja". Isto imam win7.
Jedino resenje ti je ili da iskljucis to, ili da reinstaliras win

Vaxter
19.03.2010, 12:51
Problem sa zvuchnom je da je, kada ode na spavanje, ugasi i ne upali.
Sedmica ima isti problem i sa nekim grafichkim kartama.
Ugasi monitor, i nece vishe da ga upali.
Meni se deshava da nece da mi gasi monitor na powersavingu.
NIKAD!
Niti x64 niti x86 verzija...
Ni posle ne znam koliko reinstalacija.
Oke, sedmica definitivno jeste naredak za vindoze, ali to i dalje ima da prelezi mnogo dechjih bolesti.
Ne moze se ni ochekivati bolje...

Ono shto mozesh probadi je da promenish default audio device, poshto sigurno za isti uredjaj ima 2 device-a.
Digitalni i analogni.
Ako to ne upali, probaj sa drugim driverom za tu zvuchnu.
Ako ni to ne upali, chekaj update za windozu koji ce to da reshi...

zeljko
19.03.2010, 17:29
Hvala vam puno svima na odgovorima i na pomoci...Vidjecu sta cu...sad momentalno nemam vise volje da brisem komp opet iz pocetka.Pozdrav

tranzit
19.03.2010, 23:36
A da probas da nekako instaliras legalnu verziju Win 7. To o cemu ti pises je odavno poznato ali kod zadnje beta verzije, odnosno one skrsene pred sam izlazak finalnog Win 7 a koja seta internetom i kao x86 i kao x64. Ima jos dosta bugova kod te verzije a medju kojima i jedan koji resetuje takt frekvenciju graficke karte na 59Hz na VGA izlazu pa ona jadna nece da startuje. Ovo se posebno gadno odrazava na Nvidia karte. Pored ovoga ima jos poprilican broj bugova ali koji uglavnom ne smetaju previse. Legalna verzija je ubjedljivo nasavrseniji i najstabilniji Windows koji se do sada pojavio i nema djeciji bolesti. Sve ih je prelezao jos u razvojnoj fazi. Cudno ali istinito.

Vaxter
20.03.2010, 02:22
Imam legalan Win7 x64, eto chisto da znash...
Ne pricham u prazno, tranzit, ne brini...
Dechjih bolesti da kako da ima, samo ih necesh primetiti dok ne radish neshto ozbiljnije na njoj.
Muziku u to ne rachunam.
To je samo mali delic velike slagalice...
Tako da, istinito i tek kako da nije!
I normalno je da nije.
Stoji chinjenica da je ms konachno napravio neshto da lichi da valja, ali i dalje nije uau dobro.
Uzgred, ako nisi radio na 2008 server, onda mozesh reci da je 7 najstabilniji win na kome si radio...

tranzit
20.03.2010, 20:26
Na Windows Serveru sam radio i to veoma dugo. Tacno je da je stabilan ali ne i stabilniji od Win 7. I dalje tvrdim da djecijih bolesti nema, bar ne onih zaraznih. Sta ima ozbiljnije od grafike, videa i muzike ? Prevashodno me interesuje njegova stabilnost u radu na ovim podrucjima a ostalo mi je totalno nebitno. Ostalo i jeste potpuno nebitno jer ostalo moze i na XP-u i Celeronu bez problema. Win 7 daleko od svega sto je Microsoft do sada izbacio. Ni MAC OS X 10.6 Leopard mu ne moze prici ni blizu po ovom pitanju. Sve je stvar konfiguracije i hardvera. Windows 7 je puska ubojita samo je treba dobro ocistiti i podmazati.

Vaxter
21.03.2010, 23:20
Ja u pre par postova dadoh jednu bolest, a ti mi i dalje tvrdish da ih nema.
Nema nishta ozbiljnije od muzike i videa?
Lepo ako tako mislish.
Sad stvarno mogu da promenim mishljenje o tvom poznavanju materije.
Chisto da ti dam josh jednu sitnicu, pa da batalimo ovo skretanje sa teme.
Win7 x64 FINALNI I LEGALNI, da mi ne bi pominjao neke beta bildove, iz nekog razloga konstantno prijavljuje nepostojanje drivera za CD/DVD, na nekim plochama, ukoliko se u biosu ne podesi da je chitach diskova primarni boot device, a hard sekundarni.
Ono shto meni najvishe smeta, shto nije banalshtina kao ove nebitne zezancije, je pucanje virtualnih mashina koje nisu Microsoftov Virtual PC.
Problem nije namerno napravljen, vec je frka sa loshe iskopiranim linuxovim memory managerom.
Mogu redjati i dalje gomile bagova.
Nikakav problem...
Ono poredjenje sa leopardom bolje i da ne komentarishem. :))
No da ne duzim prichu, i bespotrebno dalje skrecem sa teme, kada ceo ovaj, nazovimo ga dialog, nema apsolutno nikakvig smisla... :)

tranzit
22.03.2010, 15:31
Potpuno se slazem s tvojim misljenjem, ovaj dijalog zaista nema smisla. Pises mi o bugovima neprepoznavanja CD/DVDa kod pojedinih maticnih ploca. Obrati paznju: kod pojedinih. A da te "pojedine" nisu malo retardirane pa imaju problema sa Win 7 koji je pretezak zalogaj. I sve te stranice koje navodis i sve te kojekakve toboznje bugove, u 99,99% slucajeva treba svrstati u domen "jadan hardver" i "slabi driveri". To nema nikakve veze sa samim kernelom Windowsa 7 i njegovom stabilnoscu. Nema nikakvog kopiranja Linuxa, to su inace bajke i tracevi koje se pricaju o Microsoftu i nista mi novo nisi rekao time. Te kopirao MAC, te kopirao Ubuntu, te kopirao Amigu a svi oni zajedno ne vrijede koliko Bill Gatesov dnevni pazar i jedino Microsoftovi sistemi idu nezadrzivo dalje a svi ostali spadaju pod "pioniri maleni" i kako se cini tu ce i ostati da srecni igraju ringe, ringe raja...
Ni ja necu komentarisati tvoje nedavanje komentara na Leopard a jos manje moje "nepoznavanje" materije. Nije u redu sto postajes lican i donosis sud o meni koji ja mogu protumaciti kao prilicnu uvredu. A ako pazljivo procitas moje postove vidjeces da ja tebe nigdje nisam omalovazio, naprotiv. Inace ljudi u posljednje vrijeme imaju problema sa zdravom diskusijom pa odmah predju na ponizavanje i vredjanje a da nemaju blagu predstavu o doticnom covjeku.

grandia
22.03.2010, 16:06
uff .. ovde ispala mala diskusija izmedju 2 informaticara :D

da vas ne smetamo momci, al za vecinu ovde na forumu, pa tako i za mene i za druga zeljka je ovo suvise, nemojte da se ljutite :D

ne da se bunim (taman posla!) al eto i ja sam odavno bio na informaticku al nista ne razumem :confused:

@zeljko

pa bash mora windows media player? koristi neki drugi brate;)
probaj sa update windowsmedia playera a ako imas vec aktuelnog onda probaj ove:

xenorate, bsplayer, faststone, koolplaya ...

i nemoj molim te tako brzo da menjas slike ko neko drugi gace :lol:

pozdrav svima

Vule
22.03.2010, 16:10
@ tranzit

Spusti malo loptu,nema potrebe da svaki put gde se pojavis rastu tenzije...moze sve na lep nacin da se kaze i objasni.

Hvala na razumevanju



P.S. a sto se tice WIN 7,tacno je da ima bag...meni u nekim varijantama ne prepoznaje CD rezac na laptopu ASUS K50IN pa se ne ljutim...a laptop je nov

Ace
22.03.2010, 16:26
@grandia

Kod zeljko ne radi nijedan player otkako jedan put kompjuter otide na Stand By kad ne pomera maus. Cak ne rade ni ove od entertonement u demo snimci kako on kaze. Verovatno je problem sa zvucnu kartu.

@zeljko

Jesi probao preinstalirati drajvere za zvucnu?

Vaxter
22.03.2010, 16:47
Vishe stvarno necu da gubim vreme.
Izgleda da sam potpuno neobaveshten I stvarno nishta ne znam... :)
Ochigledno da nemam adekvatan hardver kompatibilan sa sedmicom.
Ne znam kako samo mozesh da iznosish takve pretpostavke.
Moram kupiti neki mainframe koji je kompatibilan sa njom, ochigledno...
Volim ove zagrizene majkrosoftovce koji odgovorno tvrde stvari bez dokaza.
Pishi tranzit, samo pishi.
Ochigledno da nisam dao no ni jedan kontraprimer na tvoje, po meni neosnovane, tvrdnje.
Dalje necu troshiti vreme.
Windows7 je, ochigledno najbolji sistem ikad napravljen.
Perpetum mobile, bez I jedne greshke. :)
I nigde te nisam omalovazavao ili vredjao.
Neke stvari previshe lichno shvatash.

milepsr
22.03.2010, 17:06
Hajde molim vas de ne pocinjemo raspravu koja nema smisla i nece se dobro zavrsiti...
U pravu ste i jedan i drugi, i jedan i drugi imate znanja, samo sto obojica imate svoje stavove u vezi materije i niste obracali paznju u trenutku dok ste pisali na to sto je onaj drugi napisao.

Vaxter je u pravu sto je rekao da ima bug-ova, kao i svaki sistem, uvek ce ih i biti, nista ne moze da bude savrseno.
Ali i Tranzit je u pravu sto je rekao da je ovo najsavrseniji i najstabilniji win do sada.

A i kolegu koji je napravio temu ovo sigurno ne zanima, ovo mu nece pomoci da resi svoj problem :)

Sejox
22.03.2010, 18:06
Da se vratimo na temu....;)

Imam instalirane Win7 sa kojim sam zadovoljan,jer odgovaraju mojim potrebama.
Znaci ja ne izvlacim iz njih maksimum,a niti znam pretjerano a nemam ni potrebe.
Ne mogu dati generalnu ocjenu o tom sistemu,jer mu ne ulazim "u dusu" i
dubinu.Jedino mogu reci da je onako vizuelno a i nekim drugim funkcijama,za mene licno osvjezenje....Ali to je samo moje subjektivno misljenje,kao jednog prosjecnog korisnika.

I da ne bude offtopic,ja sam odmah na startu u opciji "Power" namjestio da
mi se monitor ne gasi nikada.
To sam uradio,jer nakon prvog gasenja monitora sam pomjerao misa,ali nije bilo kao na XP da se odmah pojavi slika,nego sam morao malo duze cekati.
Mislio sam da nesto nije u redu,ali se slika pojavila.
To mi se nesto nije dopalo i ja sam sebi nastimao kako sam i napisao-ne gasi se nikada,dok ga ja ne ugasim.

Pored Win7 imam i XP kojeg planiram koristiti za neke druge stvari,pa "saram" malo....;)

Pozdrav,

zeljko
22.03.2010, 18:08
@grandija kosto kaze drug acekorg nije samo problem kod windows medija playera nego i kod ostalih cak i ovdje kad hocu da slusam na demo snimcima nece.

Mozda je problem cak i kod drajvera od multimix8 miksete ili mozda i ovo posto ja kad mi ne treba mikseta je iskljucjem cesce a komp radi pa da nije poceo sistem sta da lusuje...zna nekad i to biti ali kad ugasim komp skroz i ponovo ga upalim ide sve opet bez ikakvih problema...Dakle i nije strasan problem ima i gore pa nemoj te kolege da se svadjate radi ovog pitanja,ako neko zna tacno sta je neka kaze a to prepucavanje treba izbjegavati.Ja vam zelim svima samo dobro i da se lijepo slazemo mi bivsi jugosloveni jer vjerujte mi nece nam svabo ili sta ja znam ko jos bolje nego sto to mozemo mi sami sebi pomoci.Pooooz

grandia
22.03.2010, 20:06
e zeljko, tu moze stvarno da bude problem!

alesis imultimix8 USB
zeljko zna da i ja imam slican da ne kazem isti model, ovo samo za informaciju ostalih kolega :D

nemoj nikako da iskljucujes miksetu sa kompe, znaci ostavi usb-kabel prikljucen u kompu i ako ti mikseta nije potrebna ...

ili, pre nego sto palis kompu, izstekaj kabal - ako to ucinis usred windowsa imas 100% problema!

ja sam to primetio dok sam igrao COD4 - jednostavno kompa ne zna dal da pusti sound preko miksete il preko audiokartice (TASCAM US122l) i na kraju ne cujem nista ...

normalno su kod mene svi sound-chipovi sa motherboarda iskljuceni a za sound je TASCAM odgovoran. jedino kad snimam demo-snimke onda prikljucujem miksetu preko USB ... u tom slucaju ne mogu da menjam jacinu preko dugmica na miksetu nego samo u programima na windowsu

jos ovo da navedem: prvi momenat kad sam prikljucio ALESIS na kompu, crknula mi SOUNDBLASTERKA :mad:

pozdrav

zeljko
23.03.2010, 04:15
Moguce je i to sto sam vise puta do sada gasio miksetu a sistem radi,a gasim je uvijek kad mi ne treba jer se strasno grije ako je ostavim upaljenu da stalno radi a i struju bez veze trosi:)Pooooz

Vule
23.03.2010, 21:21
E...taman fina tema i lepa se pričica povela da bi postavio jedno pitanjce kolegi koji reče da WIN 7 ne baguje...

Naime u pitanju je legalna verzija WIN 7 Professional i sve po pravilu i jutros me obraduju ovi iz Opere,kažu stigla nova,ja da uradim update kad ono...ćorak...i neće i neće i nema šanse...:(


...i dalje neće,a svašta sam isprobao...

A pitanje glasi: da li se ovo zove BAG ili je možda nešto drugo u pitanju?

Hvala

tranzit
23.03.2010, 23:28
Jeste bug ali kod Opere.

Vule
23.03.2010, 23:34
E to vec ne bih znao...mada,ista ta opera na XP-u radi...:confused:

tranzit
23.03.2010, 23:41
Win XP i Win 7 su sasvim dva razlicita OSa i ono sto fukcionise na XPu ne mora da radi na Win7 ukoliko softver nije prilagodjen. Masa stvari sa XPa nece raditi na Win 7 ali ne zato sto je Win 7 bugovit vec zato sto proizvodjaci hramlju sa updateovanjem svojih programa. Upravo sam instalirao Operu kod sebe na Windows 7 Ultimate 64 Bita i sve je u najboljem redu i bez ikakvih problema. Opera radi kao i na XPu i Visti.

Vule
23.03.2010, 23:47
Pronasao sam na nekom forumu da je problem kod Windows instalera i da on u ovom slucaju pravi frku,ali nema veze,nije ovo ni tema,cisto sam se nadovezao na pricu i tvoju tvrdnju da sedmica ne baguje...

Jedino ako znas kako se ovaj problem resava mozes da mi "sapnes" jer sam upravo pregazio stari Win sa friskom instalacijom.


EDIT:
Problem rešen reinstalacijom Operativnog Sistema

tranzit
24.03.2010, 00:47
Kako vidis opet nije Win 7 bug. Ljudi svasta pisu po forumima jer je najlakse opaliti po operativnom sistemu koji je uvijek crna ovca a na kraju je ipak u pitanju ili bug softvera koji instaliras ili nepaznja ili losa konfiguracija ili jos losija junacka sreca.

Vule
24.03.2010, 00:50
Vazno je da je problem resen,a da li je OS ili nije...neka vreme o tome sudi...pozdrav i svako dobro

milepsr
24.03.2010, 02:43
Izvinjavam se ako je mozda off topic, ali jedno kratko pitanje, vec smo poceli da diskutujemo o tome. Da li ima neki dobar program za optimizaciju win7 ? Program koji ce da ispravlja te sitne greskice, da pobrise nepotrebne vrednosti u registry bazi itd itd...

grandia
24.03.2010, 12:05
ccleaner :D (free)
da navedem samo, da nisam siguran dal radi i sa win7 al vredi da se proba ;)

Ace
24.03.2010, 13:25
Tune up utilities 2010 sigurno radi na Win7. To je celi paket od takve alatke za optimizaciju, sredjivanje kompjutera, cistenje registry, povratak izbrisane fajlove ...itd..

milepsr
24.03.2010, 14:06
Hvala! :)

zeljko
05.04.2010, 20:02
Mislim da sad znam u cemu je bio problem kod Playera....Problem je radi nekih zdnjih update sto sam dobio.
Kada sam izbrisao radilo je kako treba i taj dan su mi opet poslane te iste update i kad je komp instalirao opet isto.Izgleda da cu morati da iskljucim automatsko skidanje updatea.

Samo me interesuje zasto mi salje mikrosoft te update koje mi kvare playere i cak jos jedan program nije hteo da radi od navigacije..Poooz

nesaband
06.04.2010, 01:15
zeza te bre Bil Gejts:lol:
Posalji mu mail da se uclani ovde pa da mi malo njega zezamo=))

zeljko
06.04.2010, 01:23
:lol:ko je sad taj Bil da mu he..em punicu=))