PDA

Pokaži Full Verziju : Miki Gajic - Bole bole ruke moje


DAKi-BALJA
18.03.2010, 04:25
Nisam te ljubio
Vec sedam dana
Pa osecam cudnu
Bol na usnama

Ref: bole, bole ruke moje
Kad te ne grle
Bole usne moje
Kad te ne ljube

Prodjose, draga
I nedelje dve
A nase se usne
Nisu spojile

Ako te ne ljubim
I nedelje trece
Cini mi se srce moje
Umrece

svrakan
23.03.2010, 19:25
@Siemensserbia87 sto pitas koje konkretno,da neces mozda ti da mu ispisujes harmonije?
Naci ce se valjda neko ko je u tome dobar da napise,mada bi bolje bilo da od neke standardne dvojke ispise drugaciju harmoniju da vidis u standardnom krugu kako oni to sviraju,pa ces posle sam skontati koja je fora.

svrakan
23.03.2010, 19:41
Nije iz zle namere,al glupo ispada,to je isto ko kad bi neko trazio kako se izvodi pirueta u baletu,a ja ga posle pitao da bude konkretniji da li na jednoj nozi ili dve,sa koliko krugova itd...ja se u ovu temu ne mesam jer ne sviram drajf niti ciganske harmonije,a i da sviram ne bih bio strucniji od nekog ko to stalno svira pa treba sacekati,a Simens pita koje pesme,kao da ce mu to pomoci.

Ace
23.03.2010, 20:39
Evo ovde je napisana pesma "lubenica" od Dzej, vidi akorde od @milancheshow
http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=12052&highlight=lubenica

Evo napisacu pesmu "bole bole ruke moje" kako je ja sviram mada i ja sam u toku izucavanje ove ciganske akorde.
Pesma je iz G

G----------------
Nisam te ljubio
G------------------
Vec sedam dana
--------------Cm----
Pa osecam cudnu
----Am7b5--G 11--D-
Bol na ----- usnama

C-----------------------
bole, bole ruke moje
Dm-G#11--Am-F#11
Kad te ne -- grle
G-----------Cm---
Bole usne moje
Am7b5--G11---D
Kad te -- ne ljube

E sad oko ovih 11 akordi, to nisu prave 11ke nego ih klavijatura tako prepoznaje
Inace ovo trebas stisnuti
G11 - G, Cis, G2
G#11 - Gis, D, Gis2
F#11 - Fis, C, Fis2

U ritam mozda malo fulaju vakve akorde al probaj samo sa strings svirati akorde, vidices da su dobre. Oko ritma sam jednom pitao kako da ga napravim da mi svira ove akorde al mi niko nije odgovorio.
pozz

svrakan
23.03.2010, 20:47
G11 je A7,ali bez osnovnog tona
G#11 je E7 bez osnovno tona
F#11 je D7 bez osnovnog tona,ali ih klavijatura procita kao 11

dekipa
23.03.2010, 21:11
Kolega najbolje bi bilo kada bi imao od nekoga da ti pokaze ovako uzivo.Imm jednog druga koji je super muzicar,inace rom, ja i on smo kao braca.Da vidis sta taj covek radi sa haarmonijma, cini mi se svako slovo da je akord.Ali brate covek ima dugack radni staz, otac mu je muzicar, majka...Zamolicu ga kada ima vremena da ispise i da ti dostavim, ali veruj mi nista dok ti neko ne pokaze ovako uzivo.Ti ces to da nabubas mehanicki ali treba cove d ima dusu za to.
Znaci kada bude prvom prilikom saljem ti.
Pozdrav!

Ace
23.03.2010, 23:34
@svrakan
Aj druze molim te pogledaj ovu temu
http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=12748&highlight=chord+table

Ja sam je otvorio, u pitanju je problem oko ova harmonija sa ove akorde G, Cis, G2. Sve pise tamo. Ako znas neko resenje pisi mi.
Pozdrav