PDA

Pokaži Full Verziju : Mixanje i mastering (bass)


TomyCroSound
17.03.2010, 02:01
Pozz!
Našao sam se ovih dana u problemu mixanja što mi prije na "linijske" zvučnike nije bio problem. Bar ga tad nisam čuo.
Smixam pjesmu u nuendu, bez vokala, napravim sve, na izlazu stavim par stvarčica L3, Comp itd i sveukupno na Alesisa M1 Active Mk2 zvuči solidno...
Odnesem to preslušat na Focal zvučnike + Harman Kardon amp i cd, a ono zvuk muljav da muljaviji ne može bit. Inače, ti zvučnici focal su iznimno svijetli i obično mi fali basa na njima, ima koliko treba, al moglo bi još malo jače..
A moj mix totalno nekonkretan i užasan za slušat, od bas gitare se ništa ne razumije... Glasnoća bas gitare bila je na -6, sad kada sam spustio na -12 malo je bolje, ali na Alesisovim monitorima sad totalno fali basa..
Znam da monitori nisu baš high-end, al nisu valjda ni toliko u banani..?
Ili jesu?!
Ne znam kako dalje. Vst za gitaru mi je Trillian.
Ako može kakav savjet. Pretpostavljam da bi se trebao poigrat sa freq bas gitare, ali kako kada mi na monitorima zvuči presvijetla i ovako?

igzp
06.04.2010, 16:40
Bas nije lako smiksati pogotovo treba ga namestiti da se svugde dobro cuje.

Ja se bavim profesionalno miksom i masteringom.
Posto imam trenutno malo vremena i volje, ako hoces mogu ti pomoci.
Spakuj sve kanale na rapidshare account i posalji mi ja ti mogu smiksati stvar za dzabe.

Gledaj ako mozes da ti bude sve u 24 bita i 44khz, bez efekata. Imam Pro Tools i Cubase i Nuendo, pa ti izaberi na sta hoces.

Pozdrav Igor

TomyCroSound
09.04.2010, 20:03
razmišljao sam o tako nečem da pitam nekog profi preko neta da mi smixa barem 20sek da čujem kako to treba da zvuči..
Samo malo mi je nezgodno preko rapidshare, jednostavnije bi bilo da pošaljem cd poštom..
Ako si za, pošalji na pm pošaljem idući tjedan!