PDA

Pokaži Full Verziju : PowerMate600 Pomoć!!


djovan
15.03.2010, 11:32
Koristim Dynacorda PM 600 vec osam godina nikada problema do neki dan,
na samome početku svirke jednostavno se ugasio?
Pomislio sam da je struja, klasicno prestekavanje i zbunjena faca??
Ubrzo sam ustanovio da je otisao osigurac onaj otraga stakleni,
njega smo promjenili ustvari dvije licne i teraj al* problem se nije rijesio
Stanje na njemu je da svjetli crveno "protect"
Kada sada radi sve odradjuje normalno kao da radi ali izlaza nema, prema zvucnicima muk!!
Pomagajte Ljudi svaka pomoc je dobro dosla i hvala!

nikolakg
15.03.2010, 11:52
Povadi sve kablove koji su ukljuceni u mikser,iskljuci i kablove za kutije.Samo ga samog ustekaj u struju i probaj da li se pali lampica.Ako se pali i tada nosi ga u servis.

djovan
15.03.2010, 11:56
Pali se i tada, vec sam ga odnesao majstoru a izgleda da se ne razumije bas ...
sam kaze da je s izlazima u blokada..

nikolakg
15.03.2010, 12:02
Menjaj majstora.Kad vec ima blokada zasto je ne ukloni?Ne zna..:(
Nadji nekog drugog...Ima kod mene majstora ali si daleko....jbg.
Imao sam i ja taj 600 mikser,super je radio.

milepsr
15.03.2010, 13:04
Problem je da ti je crkao neki tranzistor, meni je skoro crkao iznajmljen pr1600, isti kao tebi se desilo. Pitacu prijateljicu koliko je kostala popravka tacno i kod koga je radila. Ali mislim da je oko 20e.

dux
15.03.2010, 13:12
Pozdrav svima.... Uh nisam dugo bio ovdje....

Prijatelju, desila mi se ista stvar sa PM1600, znaci protect lampica svijetli, pokazuje signal ali nema izlaza. Majstor je rekao da je otislo pojacalo u njemu i zato nema izlaza i zvuka, zamijenio i radi sve.

pozdrav

drakan
16.03.2010, 12:37
Ti Dynacordi su katastrofa! Počeli se kvarit nenormalno. I ja sam imao problema s PM600. Probajte Yamahu EMX seriju!;)

djovan
16.03.2010, 18:29
Upravo ludim, neznam sta da radim ovaj covjek veli da je otisao trazistor a drugi da je skroz riknulo pojacalo, misli da je mojoj prici kraj s dynakordovim Pm..
hebiga nista se nije dimilo iz njega samo je stao!!

djovan
28.03.2010, 10:20
Kao sto naslov kaze, dosao s popravka radi dobro. E, sada me zanima
koje su najbolje mislim optimalne vrijednosti za njegov normalan rad?
Jer neki ljudi kazu: za vokale na "3" a snagu s klavijature na "12" sati?
Netko mi rece, vikni sto jace pa kada ide u crveno smanji dok nebude
kako treba??
Hvala na odgovorima?


Zaista nema potrebe da za svaku sitnicu postavljas novu temu..sve ovo si mogao da napises u staroj i da se tema zaokruzi!!!


TEME SPOJENE

TomyCroSound
28.03.2010, 10:35
e, ovo zadnje, da se dereš na mic, pa kada se pojavi peak, smanjiš gain za 3-4mm, to je po uputama... A kod mene u bendu svi mikrofoni rade na pola gaina, znači na "12h" iako svoj držim na "11".., gain pušta i šum van pa ga ja osobno izbjegavam, dignem kanal na 0 i onda gain po potrebi, al navodno to ne valja. Klavijaturu štimam isto tako. Mislim da to nema neke veze šta ćeš i kako, bitno da ne peakuje..
Neki kažu i da glavni master uvijek mora bit na 0, al ja ne vjerujem u te priče.

djovan
28.03.2010, 12:04
Popravio majstor PM600, tek kod drugoga uspjesno, ali taj je vele za dyinakord otrov,
lijepo 110ev izbroijo i radi...sada me malo strah da mi na svirci opet se
ne desi, a opet ako cu tako misliti bolje da i ne izlazim iz kice hehehe..zgazice me auto..
Hvala svima na pomoci!

vladimir68
28.03.2010, 12:46
Nažalost ovim ˝našim˝ Dinakordima je kao prvo , ˝sumljivo poreklo˝ iako ih kupujemo nove (ovde na ex yu prostorima) ,jer nelogično ja da je taj PM600 (a tek drugi modeli) u Nemačkoj (gde bi trebalo i da se proizvodi) košta par stotina eura više nego ˝kod nas˝(ovde nemislim na razliku u ceni koja može biti različita zbog marži prodavaca,poreza država,......)- a tobož su ˝isti˝ (!!!! Pa nikad ˝nisu niti će biti isti˝ osim vizuelno).Zna se koja roba ide za istočno a koja za zapadno tržište.Podsetimo se naprimer , šta se daševalo sa korgovima PA800......itd, ima niz takvih primera.A slobodno se može reći da je bolje kupiti preko ebay polovan PM iz Nemačke,Ausrije....(zapad) nego nov kod nas.Dinakord jeste sjajan mixer,odlično reprodukuje,lako se namešta,.... ali razlike,bez obzira -dopalo se to nekome ili ne, između ˝zapada˝ i ˝istoka˝ zasigurno ima.Soga :piči brale pa dokle izdrži.POZDAV.;)

vladimir68
28.03.2010, 13:21
Gain stavi ˝na 12 sati˝ ,master volume (crveni šiberi) na pola,volume po kanalu po želji (mada nebi trebalo da prelazi preko 80%,jer ako ti treba glasnije onda još malo podigni mastere),EQ rasporedi ˝oko nule˝ na blago ˝V˝ (u zavisnosti od kutija),efekti 5/55 ili 5/56 (stvar ukusa) i jačina po želji.Bitno je ,kao što ti je napisano da ne peak-uje (mada i jačina tj volume na klavijaturi nebi trebalo da prelazi 80%).Ako peak-uje-smanji predhodno navadeno ili gain a da dobiješ jačinu diži master (ako ni to nije dovoljno onda uzmi jači PM:)Nemoj se opterećivati kvarom.Dok radi dobro je.To je tehnika i mora da se kvari i popravlja.Od čega bi onda živeli serviseri=)).Ako se često kvari onda se to ˝utrapi˝ -(ups ,kaže se -proda) nekome.POZDRAV;)

aleksandar72
28.03.2010, 17:56
X puta sam do sad objasnio kako i zasto se podesava GAIN,graficki/ parametarski EQ,sta znaci MASTER FADER i kako se podesava.....ali nazalost,niko nije ozbiljno svatio moje postove.
Hvala kolegi sto je stavio "katanac"!