PDA

Pokaži Full Verziju : Yamahappassion-Demo Snimci


Strane : 1 [2]

yamahapassion
22.01.2013, 13:28
Hvala ljudi sto ste nasli vremena da pogledate i naravno prokomentarisete... necete mi verovati ja pa600 imam vec skoro 3 meseca a jos nisam ni pokusao da krenem da ga sredjujem hehe.. ulenjio sam se totalno, smori me posao, i onda kad sednem za klavijaturu ucitam ono sto je vec gotovo i samo sviram.
@Zeljko: ne znam kako se kod tebe cuje slabo, kod mene se cuje normalno, mislim nisam se puno pojacavao posto sam u ponoc sinoc snimao, ali meni nije previse tiho.
@Vunimrav: ti ritmovi su namenski i taj miletov je bas ekstra odradjen, pa zato lepo i radi, a sto se tice dvojke nemam pojma da li je sa yamahe, to sam nasao u jednom setu i samo pustio, a naziv joj je "dvojka JuVe"
jos jednom hvala svima

zeljko
22.01.2013, 15:09
Pa nista onda ako je tebi dobar snimak nemam nista protiv samo tako nastavi dalje:)Inace svirka kao i uvijek ok to se cuje.Pozz

mijat
22.01.2013, 17:36
dobar ti drugar ovaj set....ubija ;)

nele1
22.01.2013, 21:25
Recimi jesi zadovoljan sa aranrerom celokupno i jesi razmisljao da spustis dirke
jer onda bi bila strava,ja sam kod mene sve sredio na pa800 a pa 600 ima isti princip dirki,veliki pozdrav.
Dodato:
Ovo je pitanje normalno za tebe yamahapassion
hehehehhe i prpmeni nik u korg vec jednom hehehe salim se.

yamahapassion
23.01.2013, 00:38
Hvala Zeljo na komentarima, svako dobro...
@Mijat: ko mi je dao set, mora biti dobar :D
@Nele: iskren da ti budem razmisljao sam da uradim master klavijaturu da mi bude plica, jel je fabricki bas jako duboka... daleko od toga da ne moze da se svira na njoj, ali mislim da bi bila fenomenalna kada bi je podplitio jos malo... cak sam gledao u prodavnici one magnete od par grama, mislim da su idealni za taj posao, moracu ovih dana da smislim kako cu to odraditi. Sto se tice drugih stvari potpuno sam zadovoljan, ja sam skroman covek i ne treba mi puno da me odusevi tako da mi je ovaj pa600 legao ko budali samar :) Vidim ljudi se zale na ovo i ono, znas kako ide ona poslovica "rdjavom k...u i dlaka smeta =)) A i za nick cemo da vidimo otom potom :D

tranzit
23.01.2013, 01:54
A koja je razlika izmedju samplova i multisamplova?Tek sad vidjeh ovo tvoje pitanje. Mada nije direktno vezano za temu, mislim da je vrijedno odgovora. Sampl je, tako reci, najmanja jedinica kada je u pitanju struktura Sound Programa jednog samplera. Sampl predstavlja jedan jedini ton koji je sastavni dio Multisampla u kojem se nalazi vise Samplova. Sto vise Samplova u jednom Multisamplu, to je autenticnost realnog instrumenta koji Sound Program treba da predstavi, veca. Po hijerarhiji iduci odozdo, vise Samplova cini jedan Multisampl a onda (zavisno od strukture samplera) vise Multisamplova cini jedan Sound Program. Jedan Sampl moze da se "razvuce" na nekoliko tonova od svoje originalne note (Root Note) navise i nanize, cime se stedi na radnoj memoriji (Sample RAMu) ali se na ovaj nacin gubi na kvalitetu. U ovom smislu kod hardver instrumenata jos uvijek moraju da se prave kompromisi.

zdozic
23.01.2013, 07:36
A moze li se znati ko ti je dao set ako nije tajna;)

yamahapassion
23.01.2013, 10:23
@Zdozic: hehe, set sam dobio od kolege Mijata i mogu reci da ima jedan od najkompletnijih setova za pa800 koje sam isprobao. Tako da sam taj set i ostavio u klavijaturi, moracu samo neke stvari da doradim, npr. da prepakujem performanse posto kod pa800 ima 2 grupe po 2 stranice a na pa600 ima jedna grupa po 5 stranica... i naravno da isprebacujem jos neke stvarcice sa drugih setova koje mi se svidjaju, ali generalno sam prezadovoljan ovim setom sto sam od njega dobio.

gagan
23.01.2013, 12:50
Lepo odsvirano , sve je ok , razmisljam nesto o toj spravi , pa i ne zvuci toliko lose kao sto sam cuo po drugim muz forumima razne demo snimke , hm ko zna mopzda i ja busem vlasnik te sprave , ... Posebno mi se svidja sto ima 96 mb RAM memorije ...

Todorgm
29.01.2013, 17:20
Po ovome sto sam cuo "juve demo" pa600 stvarno moze mocno da radi i najverovatnije ce ona biti moj sledeci izbor ;)

yamahapassion
29.01.2013, 19:56
Todore nema sanse da pogresis ako ju uzmes... po mom misljenju ovo je najbolji aranzer koji moze da se nadje (novi) za ove pare.

yamahapassion
27.06.2013, 10:04
au bre pola godine nisam nista stavljao... aj malo da osvezim temu sa pa600

http://www.youtube.com/watch?v=24UBq5Er2DE

http://www.youtube.com/watch?v=aQCEdnIxjao

http://www.youtube.com/watch?v=Tap3vfAifEY

http://www.youtube.com/watch?v=swsIHYtUvTM

smuchac
27.06.2013, 12:57
Hej crni sine :D
Super je ovo. ;)

Dell
27.06.2013, 15:38
To je taj Speedfinger63 ;)

mrkocha
27.06.2013, 16:20
Super svrika,svaka cast :)

yamahapassion
27.06.2013, 20:10
Hvala momci na komentarima, kada ja kao hobi muzicar dobijem ovako pozitivne komentare, i vise sam nego zadovoljan. Izgleda da mi je kamera pukla, tako da nemojte puno pojacavati kad budete preslusavali cuje se neki neprijatan zvuk pre pocetka muzike.
@Dell: gde se seti speedfingera hahahaha... taj nadimak ce me proganjati dok sam ziv :lol:

al bundy
27.06.2013, 20:26
odlicno boki.odlicno.stavise fenomenalno.
pa nadimak i dx11 se urezale mnogima u glavu :)

yamahapassion
28.06.2013, 10:55
@albundy: hehe, yamaha dx11 koju mi je pozajmio kolega Ledeni, stajala dobrih godinu dana kod mene covek bio i zaboravio na nju... To je bio instrument, iako joj dirka c na drugoj ili trecoj oktavi nije radila :lol:

Jbt, sad kad pogledam ove moje zadnje videe... auuuuu, koliku sam stomacinu pustio :">

Dell
28.06.2013, 10:57
Ne zeni se crni Lazo, lepo sam ti kaz'o :lol: :lol: :lol:

yamahapassion
28.06.2013, 11:00
Hehe, jbg Dell zaebah se ja :lol: Nemoj da ponovis moju gresku :lol:

yamahapassion
05.12.2013, 20:26
Evo uspeo sam da spojim klav. Stereo kablom, i kao Video izvor da namestim web kameru, u programu koji mi je kolega Aca g600 poslao, i mogu reci da sam zadovoljan sto se tice zvuka, a kvalitet videa je takav kakav je. meni je zvuk bio bitan da se jasno cuje, evo da pogledate kako to sad izlazi


https://www.youtube.com/watch?v=-YctX_ut580

velja87
05.12.2013, 20:54
Opaaaa! Dobar, dobar!!! Nek si ti nama ozdravio! Odoh popit koji vinacic u to ime! :D

AcaG600
05.12.2013, 21:54
To je to kolega :) Eto, ja taj program koristim, samo sto imam bolju kameru izgleda, jer vidim iz videa da je 480p maksimalna rezolucija, a kod mene je 720p HD i onda kod mene cistije i bolje izlazi video, sto je normalno, ali zvuk lepo i cisto izlazi i to je to :) Kada budes uzimao bolju kamericu (neku minimum HD video da snima), videces ogromno poboljsanje sto se tice videa, a zvuk je po meni odlican :) Mozda ti je malo i losiji kvalitet videa zbog, koliko vidim neke svetlosti ovamo koja je uperena maltene direktno, inace ovako danju, mislim da bi bilo za nijansu jos bolje sto se tice ove kamere i ovih 480p....Generalno je dobro :) Drago mi je da sam ti pomogao :) Pozdrav :)

zeljko
05.12.2013, 22:27
Bravo!Snimak vrhunski i to je to,sad se sve lijepo cuje.Super svirka i lijepo podesen Pa 600.Meni se bas svidja.Poz

yamahapassion
05.12.2013, 22:58
Momci, hvala za pozitivne komentare, i jedno specijalno hvala za kolegu acu g600 na velikoj pomoci oko programa. Sto se tice kamere, definitivno nameravam uzeti jednu HD kamericu sto zbog ovog snimanja, a sto zbog kvaliteta videa inace (Skype itd..) Sledi jos snimaka, samo da ustimam malo sve.

sale_band
06.12.2013, 10:36
Jel isti set u pitanju? :)

Sent from my HTC One XL using Tapatalk

yamahapassion
06.12.2013, 10:40
Isti Sale, sve isto. samo s vremena na vreme ja jos dodam ili iskorigujem nesto ali ne odustajem od tog seta. ubedljivo najbolji i najkompletniji set za pa masine bar koliko sam ih ja isprobao do sada.

sale_band
06.12.2013, 10:44
Sve zavisi kome šta treba. Meni je npr. super sto se tiče ritmova. Generalno mi pokriva skoro sve potrebe. Boje, po mom mišljenju, imaju previše eha i EQa, pa sam sada u procesu prepravljanja :)

Sent from my HTC One XL using Tapatalk

yamahapassion
06.12.2013, 10:51
za boje si u pravu mada ja volim tako malo da "odzvanja" hehe... ritmova ima dosta i za svasta al moglo bi jos tu da se i pobrise i doda nekih stvari. u globalu je ok, pogotovo onaj etno bass i kontra na prvom favoritu. to mi je omiljeno. videcu danas da snimim samo boje sa bassom pa da postavim da cuju ljudi. e da, i terci fali ali to takodje ima u originalnom setu(pogotovo one durske terce za kola) ali zbog razlicite strukture redjanja performansi izmedju pa600 i pa800 to nisam ucitao. to se mora rucno kopirati bar kod mene.

sale_band
06.12.2013, 11:02
Ja te terce ne volim. Možda samo po nekad da iskoristim ali mi generalno ne treba.
Ako se lepo odsvira "prva", niko ne primećuje da nema terce...

Sent from my HTC One XL using Tapatalk

yamahapassion
06.12.2013, 14:56
Sale, meni su terce ok, jel nekada bas legnu kako treba, i popune tamo gde treba, prvenstveno mislim na forspile, u strofama ako sviram melodiju vise volim da je solo instrument. poubacivacu ja jos i to, hocu da napravim bas set da ima u globalu svega hehe

sale_band
06.12.2013, 15:20
Ma samo rokaj, zato i postoji "memorija"... ;)

Sent from my HTC One XL using Tapatalk

nesaband
06.12.2013, 15:25
Lepo ti zvuci klavijatura.Vrlo kvalitetan style i dobri odnosi instrumenata.

Lepo,lepo radi taj tvoj PA-600,konkretno.Jedino bih smanjio efekat na solo boji da ne ostaju repovi,po meni solo mnogo pliva.

yamahapassion
06.12.2013, 16:37
@Sale: vala bas :D

@Nesa: Znam da ima malo delay-a, doduse ja volim tako da laje zamnom, naravno oni instrumenti koji smeju da imaju delay, ali gledacu da se malo skratim i iskorigujem, jel u ovom setu jos boje nisam ni stelovao, ima tu jos da se radi ihajhaj... Hvala na komentaru, ziv bio!

yamahapassion
24.12.2013, 04:40
Samo za mog druga Djoleta PFK, idu 3 forspila, kako sam obecao. nije nesto dugacko, bice drugi put bolje :)


http://www.youtube.com/watch?v=W1sppGHjIVE&feature=youtu.be

http://www.youtube.com/watch?v=zyN19-AxEgo

rolandx
24.12.2013, 11:26
Fantastično zvuči. Disko dvojka posebno. Odlično iznivelisana leva i desna što se jačine tiče. Super

ЂолеПФК
24.12.2013, 12:04
Hvala druže! Super je, baci neku dvojku kad nađeš vremena :D

nesaband
24.12.2013, 13:03
Lepo odradjeno,iznivelisano kako treba,harmonika dobra svirka takodje,terce na kraju snimka netacne ali ne moze sve da bude idealno.;)

Dobro,dobro ti zvuci PA-600

yamahapassion
24.12.2013, 13:35
@rolandx: hvala drug na komentaru, uskoro bih trebao poceti svirati u jednom bendu i pocinjem sredjivati set da lici na nesto, i sledim one smernice koje si mi ti jos odavno napisao u vezi nivelisanja leve i desne strane tj. solo i ritma, a pogotovo onaj savet u vezi slaganja semplova. da mi onda nisi to rekao poludeo bi do sada lupajuci glavu kako da isprebacujem te silne semplove. tako da ti jos jednom zahvaljujem, sad mi samo ostaje grejanje stolice, jel ne bih da se obrukam kad odem negde da sviram. mora to sve biti zategnuto kako treba.

@Djole: danas ubacujem par dvojki specijalno za tebe druze, da vidis kako mu zvuce dvojke na klavijaturi. Imam i jednu dvojku od pa500, u koju su ubaceni semplovi, i zvuci super. cuces uostalom.

@Nesa: Nista ne moze promaci tvom iskusnom uvu :D U pravu si za tercu, posto je to obicna a-mol terca pa se u nezgodnim pozicijama cuje rastimano, ali sluzi svrsi.. da je namenski pravljena bila bi sigurno 100% tacna, ali iovako moze proci. Hvala ti za komentar, volim ja kad neko stariji i iskusniji poslusa moje snimke i kad iskomentarise, ipak si ti stari muzicki vuk ;)

nesaband
24.12.2013, 14:19
Druze,bitno je da klavijatura dobro zvuci,to puno znaci da te ponese ton na svirci.Ako je ton dobar onda se svira 50% bolje(bar je to slucaj kod mene).
Terce su samo neka vrsta pomagala za klavijaturiste i nikada ne mogu da zamene ljudski faktor.To za nas posao nije ni toliko bitno.Bitno je da sama klavijatura moze dobro da zvuci,sve ostalo je nebitno.

Vrlo rado bih da imam novca kupio jedan PA-600 mada to nije moj brand,cisto da napravim set za njega.Verujem da pored svih mana,(lose dirke jeftina plastika itd....) na toj klavijaturi moze jako kvalitetno da se radi.

sale_band
24.12.2013, 14:39
Ovaj set je veoma solidno sredjen... Upravo na njega radim večeras i to na presonus 1818vsl :)

Sent from my HTC One XL using Tapatalk

NordX
24.12.2013, 16:49
Druze obrisi privatne poruke da mogu da ti posaljem,imam par pitanja u vezi Yamahe? :) Ako ti nije problem :)

yamahapassion
24.12.2013, 17:04
Neso, ja sam upravo pre neki dan pisao tamo u temi pa600 da sam zadovoljan sa klavijaturom kako radi u sobi, ali na ozvucenju ne izbacuje tako kao u kucnim uslovima. e tu treba covek malo da se pomuci i da izbalansira sve jel dzabe ako zvuci kao grom u kucnoj svirci, a kad odes negde na tezgu ono pracka. Zato sada slazem set i ravnacu se iskljucivo prema ozvucenju da bi to zvucalo onako kako treba. kada bi dobio 90% ovaj sound kako zvuci ovde na demo snimcima, bio bih zadovoljan. Voleo bih da je kolega Boban nastavio sa sredjivanjem ove klavijature jel sam siguran da bi napravio bombu od nje, posto covek zna znanje, a takodje bih voleo da vidim i kako bi je ti sredio, posto imas dobro, iskusno uvo i nema sanse da bi tu bilo propusta.

@Sale: drago mi je sto ti se svidja set, ima tu jos da se doradjuje, ali ima zdravu osnovu, ja sam jedno 30ak setova ucitavao kad sam kupio klavijaturu, i uvek se vracao na ovaj, jel je bas kvalitetan u osnovi i ima siroko pokriven repertoar. Zamolio bih te ako budes imao priliku veceras da malo snimis od tvoje svirke, pa da slusam i uzivam i u tvojoj svirci a Bogami i glasu :)

@NordX: izbrisao sam sve pp pre neki dan, tako da mozes slobodno da posaljes poruku.

sale_band
25.12.2013, 05:56
E, jbg... Zaboravio sam na snimanje totalno a grlo je jedva izdržalo zbog prehlade, čelu noć sam pevao za ton - dva niže :(

Sent from my HTC One XL using Tapatalk
Dodato:
E, jbg... Zaboravio sam na snimanje totalno a grlo je jedva izdržalo zbog prehlade, celu noć sam pevao za ton - dva niže :(

Sent from my HTC One XL using Tapatalk



Sent from my HTC One XL using Tapatalk

yamahapassion
12.01.2014, 06:01
@Sale: drugi put nema izvlacenja... ima da snimis demo direkt sa tezge :D

Evo drugari stavljam jedan video samnom i pevacem sa kojim cu moguce i zapoceti saradnju, po meni covek ima jako lep glas. Snimili smo nesto onako na prvu, telefonom, tako da kvalitet nije Bog zna sta ali moze se cuti.. Doduse ja sam malo izbrljavio posto sam ovu pesmu relativno skoro skinuo pa jos nisam siguran da je odsviram kako treba, pa sam mu malo kraj pokvario, ali eto, stavljam da cujete kako zvuci.

http://www.youtube.com/watch?v=iMLhofCX3aY&feature=youtu.be

tranzit
12.01.2014, 07:40
Iako je pjesma Sabanova, taj Keks ima tipicno "Serifovsko" (Serif Konjevic) pjevanje. Ovo neka shvati kao veliki kompliment. Fataj ga, ne puscaj ga. Nego, nisi ni ti za bacanje. Sve kao nesto, te nisi profesionalac, te ne spadas ti u tu kategoriju... te drz , te ne daj... Ubuduce nadji nekog maloumnog ili jos bolje, "maloslusnog", pa njemu prodaji *uda za bubrege. Sviras ti to vrlo konkretno. Treba na tim ubogaljenim klavijaturama moci odsvirati takve stvari kao sto je ova gore. Naravoucenije: ne foliraj nas vise.

zeljko
12.01.2014, 08:07
Svaka cast za obojicu bas dobro.Sve najbolje u saradnji izmedju vas dvojice i lijep pozdrav.

Dell
12.01.2014, 15:14
Tranzit je sve rekao Bozo, ja imam samo 2 zamjerke, prva je da ova pjesma treba da ide dosta sporije, pa da vidis kako bi je onda otpjevao ovaj lik. Druga je mozda da je malo suh ritam, pa bi valjalo da mu dodas neki patos u Acc ili na left, ali vjerojatno mi se cini zbog toga sto sto nije na razglas.
Moram li govorit da hocemo jos snimaka? :)

sale_band
12.01.2014, 15:32
Bravo!

Jedino što bih "zamerio" je nedovoljan trud pevača da skine tačan "ulaz" u refren koji je krucijalni deo ove pesme tj. onaj momenat kad se "ruka hvata za novčanik" :)
Ovo je u najboljoj nameri i iz ličnog iskustva, da ne bude zabune kod određenih članova...

Drugo (mada se ne može suditi zoran jednog snimka) ukoliko pevač nije 100% siguran u eventualnu improvizaciju, bolje da ne eksperimentiše jer ti momenti, koliko mogu biti dobri, još više mogu da budu kobni za "rejting" pevača.

Pozz druže

Sent from my HTC One XL using Tapatalk
Dodato:
#zoran = spram...

Sent from my HTC One XL using Tapatalk
Dodato:
E, da.. Zar ne ide tekst "Žalilo se 'srce' golubici beloj" ??

Sent from my HTC One XL using Tapatalk

Dell
12.01.2014, 15:38
To sam ja govorio Sale, samo kad uspori pjesmu pa da vidi kako ce je pjevac odrat ;)

Vex
12.01.2014, 15:39
prva je da ova pjesma treba da ide dosta sporije

+1


Inace, samo napred!



Sent from S⁴

yamahapassion
12.01.2014, 18:34
@Tranzit, verovao ili ne, isto tako sam i ja rekao kada sam ga cuo prvi put u diskoteci na razglas u elementu... znaci a`la Serif. I prenecu mu naravno sta si mu rekao jel kada reci dodju od apsolutnog sluhiste onda imaju tezinu. Sto se mene tice, odsvirano je kako je odsvirano, ima puno gresaka, ali nismo hteli da ponavljamo pa smo na prvu snimili sve. Moglo se i bolje odsvirati. Mada sebe smatram jos za hobi muzicara, takodje mi ovo dodje kao jedan veliki kompliment sa tvoje strane jel znas da procenis sta valja a sta ne. Ako krene nesto ozbiljnije da se radi, onda cu i ja gledati da se uozbiljim i da uhvatim da vezbam kako treba, redovno i cestito, ovo sad je jos meni sve na nivou sobne svirke. Jos jednom veliko hvala.
Takodje da se zahvalim i ostalim kolegama na javljanju i savetima i koliko sam procitao slozio bih se sa svima vama u vezi svega sto ste napisali... Ovo je bila samo mala stih proba, ustvari, covek je dosao prvi put kod mene da vidi da li mozemo da se uklopimo nekako, pa je tako spontano i nastao ovaj snimak. Ako se bude ozbiljno uhvatilo da se radi, bice i ozbiljnih priprema i dogovora, ja sam takav da ne prepustam nista slucaju i ne volim da improviziram puno... Mora sve pod konac biti. A demoa ce biti cim se nadjemo sledeci put. Jos jednoh hvala svima koji ste prokomentarisali i veliki pozdrav!

sale_band
13.01.2014, 08:26
Druže moj, što se svirke tiče, ja ti skidam kapu, jer, iza svake odsvirane melodije stoji određen trud i rad.
Lično, pevačima (koji ne sviraju nikakav instrument) ne opraštam. Ne može se pesma samo čuti pa pevati. Pevač MORA da "skine" pesmu, a to "skidanje", bez obzira na kvalitet, se prepoznaje pri izvođenju.
Momak ima talenat koji mora da prođe kroz "čekić i nakovanj"...

Sent from my HTC One XL using Tapatalk

yamahapassion
13.01.2014, 17:00
Ima istine Sale u tome sto ti pricas... Za ovog pevaca mogu reci da sasvim solidno peva, i sto je najvaznije pravi dobru atmosferu, a to je i najvaznije u show biznisu. Covek peva vec dugo vremena i zovu ga ljudi rado na tezge. E sad da li ce biti neke saradnje izmedju nas dvoje videcemo, mada ja bih voleo. A za svirku... jbg, koliko covek vezba toliko ce i napredovati. Ja priznajem da sam se zadnjih godina dosta ulenjio i da skinem tek ponekad neku novu pesmu koja mi se zasvidja onako na slusanje, ali ako krenu ozbiljnije tezge bice i ozbiljnijeg treninga :)

sale_band
13.01.2014, 17:59
Ne da ima, već je živa istina.
Nemoj da misliš da osuđujem čoveka, samo govorim ono što je očigledno kod 90% pevača.
Kod mene lično ne pali "show biznis", kad mi neko odpeva pesmu kako Bog zapoveda, ne žalim pare, a kad mi se uvlači i hinjski smeje dok falšira, za uzvrat dobije isti takav osmeh ;)

Sent from my HTC One XL using Tapatalk

zeljko
13.01.2014, 18:04
Meni je upalo u uho da na nekim mjestima ne izgovori zadnje Slovo hehe ali nije los.

hammers
14.01.2014, 01:48
Zemljak moj, zvezda dijaspore :)

Jaki
20.01.2014, 10:09
Svaka cast,extra zvuci,posebno mi se svidja dvojka ali i ostalo.
Vp

yamahapassion
20.01.2014, 11:53
@Hammers: evo tek sad videh tvoju poruku, nemam pojma kako mi je promakla... Jeste to je tvoj zemo dole iz tvojih krajeva :D Jel ga znas licno ili? Stvarno dobar covek.

@Jaki: Hvala druze na komentaru, ziv mi bio!

hammers
30.01.2014, 21:25
Evo i meni promakla poruka. :) Znam ga licno, radili smo i jednu svirku (ja mislim da je jedna) zajedno. I jeste dobar covek. ;)

yamahapassion
31.01.2014, 00:40
@hammers: dobar je keks... za sada smo samo u fazi druzenja i planiranja, ali nije iskljuceno da cemo raditi uskoro zajedno. Pozz

yamahapassion
02.03.2014, 23:09
Evo proba jednog ritma koji sam iskopirao sa pasha seta za pa800 u moj set. meni zvuci ok i moze se dosta pesmica odsvirati uz njega sto u brzem sto u sporijem ritmu, poslusajte.

mladenkom
02.03.2014, 23:24
Bravo Boki.Slusam u kamionu pa ne cujem sve kako treba. Dobra je rumba. Ne mogu nigde ovakve perkusije da nadjem za kontakt. Aj kad navatas vremena prosetaj boje i ritmove koje najcesce koristis.

yamahapassion
02.03.2014, 23:29
Mladjo, to je neki kao loop tarabuke... ako kontakt moze da cita sta iz korga mogu da ti posaljem ovo kao drum kit. Ritmove i boje cu ti odraditi, al sad sam vec spakovao klavijaturu i kablove, pa ne mogu ponovo da namestam sve, ovih dana dobijas ;)

mladenkom
02.03.2014, 23:32
Ma jok bre,hvala ti,mislio sam da snimis demo neki duzi sa ritmovima i bojama.

Dell
03.03.2014, 03:43
Boki je siva eminencija, nema ga dugo, ali kad je rokne iz sjenke to je onda to ;)

psssss
06.03.2014, 21:29
Mozes li napisati naziv ove rumbe iz pomenutog seta?

yamahapassion
07.03.2014, 00:37
@psssss: naravno, rumba se zove: enes rumba

yamahapassion
14.03.2014, 17:23
Ovako izgleda kada glupan i tupan pokusaju da snime uzicko kolo u rock verziji... tojest ja i moj dragi kolega Al Bundy :D Ovaj snimak je nastao pre par meseci prilikom druzenja kod njega, posle dosta pokusaja snimanja sa vise razlicitih aparata, bilo je tu u igri i moja sony kamera, i negov galaxy s3, i zoom h1 snimac i laptop (na kraju krajeva), i on je hteo da mi to snimimo sa svim tim skalamerijama i da on na kraju sve to izmontira u jednu celinu, ali imao je peh sa video i audio materijalom koji smo izsnimali, tako da je projekat propao, a ovo je samo jedan deo koji je ostao na mojoj sony kameri, pa postavljam da cujete kakvo je to druzenje bilo =))
Ima tu i "svakakvih" komentara, cisto da se ne iznenadite... Mario, oprosti ali morao sam da stavim :lol:

http://www.youtube.com/watch?v=xppeqzZWrRU&feature=youtu.be

al bundy
14.03.2014, 18:38
samo da utvrdimo ko je glupan i ko tupan,pa da snimimoopet :lol:

yamahapassion
14.03.2014, 18:58
Dacu ti da prvi biras nadimak =))

al bundy
14.03.2014, 21:17
Posto ti i nije neki izbor,ostavljam tebi oba.
Ja cu se snac za neki plemicki nadimak
Dodato:
:))
Dodato:
:)))

yamahapassion
15.03.2014, 20:32
@al bundy: hahaha dobices titulu "ser" :lol:

E sad malo da se uozbiljimo, dobio sam danas jedan set u kojem ima dosta iskoristivog materijala, pa sam malo prosvirao neke boje uradjene u g-dur donjoj terci, pa da vidite kako zvuci. meni se svidja.

gagan
16.03.2014, 00:00
Oho , lepa terca , a i majstor je to majstorski odsviro

yamahapassion
16.03.2014, 00:25
Gagane, krajnje je vreme da predjes na korg :D

gagan
16.03.2014, 01:21
a ne jok ja , radidu te yamahe , opasno ,,,,, kombinacuja , aranzer yamaha , i solo klav korg triton ,,, namber 1 ... Pun pogodak , meni fali korg TR hehehe

yamahapassion
28.03.2014, 23:08
Evo jedna rumba najnormalnija ja mislim sto moze za korga, sve cisto da se cuje bez ikakvih zezalica sa strane, samo sto bass sara kako prelazis sa varijacije na varijaciju, i u 4 varijaciji je dodat onaj aplauz ili kako se vec kaze na bubnju.

yamahapassion
13.04.2014, 20:47
Evo jedan kratak forspil sto sam skinuo sa nekog videa gde svira krecar, a on je pokupio ko zna odakle :lol: Kratko ali...


https://www.youtube.com/watch?v=f3g78d1gKoc&feature=youtu.be

beronjan
13.04.2014, 20:58
..ali efektno ;) Odlično je!

yamahapassion
13.04.2014, 21:44
@beronjan: Hvala ti puno drug, kada mi takav kompliment udeli covek koji svira u vrhunskom bendu koji slusam godinama... onda znam da sam nesto uradio kako valja :)

gitar
13.04.2014, 22:16
Meni liči na foršpil pesme "Traktorče, traktorče, vozi Mile motorče" :D

yamahapassion
14.04.2014, 00:33
Gitar, ti si kralj hahaha, davno se nisam ovako nasmejao :lol:

Vex
14.04.2014, 11:02
Super je, stvarno ;-)

yamahapassion
14.04.2014, 12:03
Hvala Vex, majstore... kada vidim da ljudi koji su majstori svog zanata ostave komentar na mojim snimcima, pa jos kad je pozitivan... kako da mi ne bude drago :) Ziv bio

Vex
14.04.2014, 12:13
Pa kad je nesto dobro, to je dobro ;-) Nema velike filozofije ;-)

leon.pezic
16.04.2014, 11:07
Odlično odsvirano,još samo da je malo duže :D


Sent from my iPhone using Tapatalk

yamahapassion
03.11.2014, 00:02
Evo jedan snimak nastao danas, ja i jedan perspektivni mladi pevac, sin od onog pevaca Nenada sto sam pre nekog vremena stavio snimak s njim. Mali ima super glas, jos je mlad ali na pravom je putu da postane klasa od pevaca. Pokusacu sad da stavim Video sa fb, nadam se da ce uspeti.


https://www.facebook.com/video.php?v=378281485681747&set=vb.100004996955724&type=2&theater

Dell
03.11.2014, 01:46
Batica strikes again ;) Pjevac odlicno pjeva, ima par falseva, mozda jer mu je nisko.

yamahapassion
03.11.2014, 03:56
Dobar je mali... a tek ce da bude klasa, tu je negde tvoje godiste Dell, e da si blize pa da pravimo grupu :D Jedini bi ja bio matorac medju vama :D

yamahapassion
02.07.2015, 22:13
Evo malo sa nove klavijature, set je u sredjivanju i ovo ne znam ni zasto stavljam... valjda zato sto imam pa2 kod sebe vec skoro mesec dana a nisam nista stavio...bruka i sramota hahaha... samo jos da se setim kako se ubacuje Audio pa idemo dalje...

Dell
03.07.2015, 00:06
Lijepo je čut nešto novo od tebe, nisi ništa dugo kačio. :)
Tvoj prepoznatljivi stil me vraća nazad 7-8 godina kad je bio još kanal na youtube speedfinger63 :D

yamahapassion
03.07.2015, 18:02
E moj Dell, to samo znaci da nisam za 7-8 godina nista uznapredovao hahaha:lol:

smuchac
04.07.2015, 00:36
Jok,ja sam. :) Sviđa mi se jer se ne čuje plastično korgovski. Tu se vidi/čuje napredak. ;)

Dell
04.07.2015, 12:18
Nego šta nego ima napredak, samo još skale i to je to :D

yamahapassion
06.03.2016, 04:26
Evo jedna proba pred svirku ja i pevac, i ponovno vracanje na moj korg pa600 :D malo se brljalo al, jbga...

https://www.facebook.com/100010973683388/videos/vb.100010973683388/184518938590561/?type=2&theater


p.s: nadam se da sam dobro namestio link

Dell
06.03.2016, 04:52
Ti kao i uvijek na svojoj do jaja razini, pjevač realno loš bato...
Btw. sretan rođos ;)

yamahapassion
06.03.2016, 15:19
E brate Dell hvala na cestitkama, ti si prvi koji se setio :D al ne diraj mi pevaca dobar je mali :D a ja sta reci... Moze da prodje kad nema bolje hehehe.... Ali cudi me da niko nije prokomentarisao kako mikseta stoji na dve gajbe... Ono...standard hahahaha

nesaband
06.03.2016, 15:35
Lepo ti zvuci aranzer......pevac :confused: mlad je.....lep decko.....

yamahapassion
06.03.2016, 16:00
Hahahah Neso pa ti si car... Odavno se nisam ovako nasmejao... Ali verujte mi da dobro odradi posao, mozda mu ova pesma nije bas najbolje legla

sale_band
06.03.2016, 16:47
Sto bi rek'o "Grand" ziri - pogresan izbor pesme ;)

Belmo
06.03.2016, 17:14
Ma moze pjevac proci, samo da kroz nos ne pjeva i da malo vise vjezba :)

Svirka sta reci - super, samo sto ne odabra neku synth boju za ovaj forspil :D

Podsjeti me malo na situaciju kad sam slusao ovog Semira Jahica i pjesma nema te nema od pejovica, a njegov klavijaturista u po niceg neke gajde izabra i spici neku improvizaciju koja nema veze sa temom =))=))=))

Pozdrav :)

yamahapassion
06.03.2016, 17:29
e to si u pravu, peva kroz nos i to mu je jedna losa navika Koje nikako da se resi. iako mu stalno govorim... a za boju...jbg, tad mi to palo napamet hehehe. a evo jos jedan Video sa drugim pevacem tj.ocem od ovog mladog decka sa kojim sam svirao, ispalo je kako je ispalo bez sminkanja. oba videa sa iste svirke


https://www.facebook.com/100010973683388/videos/vb.100010973683388/171083636600758/?type=2&theater

smuchac
06.03.2016, 21:32
Druže,mali nije njegov. Eto. :lol:


Šalu na stranu, mali ima još leba da pojede puno. Ne bi da lažem ali nije na visini. Nadam se ne zadugo. Za ostalo, kapa dolje. ;)

yamahapassion
06.03.2016, 23:18
Hehe mozda ga je usvojio ko zna :)

yamahapassion
06.11.2016, 18:47
Evo malo ja i pevac... posto je snimak live snimljen na jednom slavlju, ima puno brljavine ali jbg... nismo mi surovi profesionalci, ucimo se jos hehehe


https://soundcloud.com/bokisneza-grahovac/boki-i-aca-mix

yamahapassion
13.06.2017, 00:41
Evo posto nisam nista postavljao sa novom klavijaturom, sad u subotu svirao sam sa jednim pevacem rodjendan jedan, i slucajno vidim snimak sa rodjendana na fb, pa da podelim sa vama, u pitanju je korg pa3x


https://www.facebook.com/ivana.radosavljevic.923/videos/980650882076019/

smuchac
13.06.2017, 20:35
Fino ti to testerišeš 😊 Pjevač otraga isti Šaban. 😊

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk

yamahapassion
14.06.2017, 14:16
@smuchac: hvala drug, to su neke pesme bez kojih ovde ne moze proci veselje pa sam ih navezbao i prevezbao hehehe... a za pevaca si u pravu kopira sabana 101% mislim po izgledu... trusi se on i po glasu al jedan je saban hehehe...

yamahapassion
02.10.2020, 09:02
Evo i mene posle 3 godine u nameri da kolko tolko sredim sadasnji pa700, tojest da ga malo modernizujem, posto nisam preslusavao setove jos od 2008 godine, drzao se tog starog materijala ko pijan plota... poubacivao sam neke za mene modernije stvari pa je to ispalo ovako:

https://soundcloud.com/bokisneza-grahovac/probaaa-mp3?ref=clipboard

U ovom snimku mi se posebno svidja disko ritam pred kraj, ali sam zeznuo sa nekim saxom koji pisti kao gajde, trebalo se spustiti za oktavu, ali me mrzelo da prepravljam:

https://soundcloud.com/bokisneza-grahovac/probicaa-mp3-1?ref=clipboard

I za kraj ono bez cega nemogu... boje i ritmovi koje vuzgaram jos od pre 10ak godina i pa800... samo se prebacuje iz sinta u sint 🤣🤣

https://soundcloud.com/bokisneza-grahovac/nino2-mp3?ref=clipboard

yamahapassion
09.09.2021, 02:13
Sa ponosom predstavljam moju novu klavijaturu, yamahu psr s650, u koju sam uspeo (pomocu kolege Caspera kojemu se ovom prilikom mnogo zahvaljujem) ubaciti po koju boju i ritam.... Za cenu koju sam ju platio, otprilike 100e, i ne izlazi lose :lol::lol::lol::lol:

https://www.youtube.com/watch?v=XClMKWBBlCM


https://www.youtube.com/watch?v=rx-ZNTK_Bqw