PDA

Pokaži Full Verziju : allen&heath PA12-CP ili Yamaha 5016cf


plana
10.03.2010, 23:01
Mozete li mi dati poredjenja ove dvije miksete,ili misljenja o jednoj i drugoj?
Ne znam koju da kupim,dobri su komentari za obje,a Yamaha je jeftinija malo...

MusicAngel
11.03.2010, 00:21
Verovatno mislis na Yamahu 5016cf, pošto nema 1016cf :)
PA12 CP je jači na 8ohm (2x500w), a na 4ohm su iste snage. (oba po 2x500w)
Mislim da je cena, ako ne ista, onda vrlo slična, (PA12 CP je 1050e a ova Yamaha isto tako oko 1000e, al' nemoj da me držiš za reč.) - tako da cenu ne bih uzimao kao odlučujući faktor. ;)
Yamaha ima dupli EFX i compressor, a oko 150w snage na 8ohm više na PA12 CP ne verujem da ćeš toliko osetiti (tako da bih ja, lično, malo više bio za Yamahu... ) Opet, A&H je IME. To su profi mixeri...
Pričaju naši ljudi da A&H mixeri nisu za narodnjake, mada ja mislim da ni jedan mixer na svetu nije pravljen po uzoru na naše "tehnike" sviranja i pevanja, vibrata u rasponu kvinte i odšrafljenog delay-a - sve može da se podesi, samo treba da se zna...
Idi probaj, niko te neće ubediti dok sam ne čuješ oba veruj mi, ja sam se tako raspitivao sto godina, i nikad nisam bio siguran šta da kupim...
Oba su mixera DO JAJA, samo potreba, i pomalo ukus odlučuje...
Pozdrav

plana
11.03.2010, 01:49
hvala na savjetu....
tesko da to mogu probati na licu mjesta,jer je potrebno oba miksera dobro "nastimati" da bi se vidjelo koji je bolji,zato pitam za misljenja i iskustva onih koji su ih imali priliku koristiti...
mislim da sam procitao negdje da PA 12 - CP nema dupli efekt i da ima lose integrisano pojacalo,pa me to brine...
Dodato:
Mozete li mi dati poredjenja ove dvije miksete,ili misljenja o jednoj i drugoj?
Ne znam koju da kupim,dobri su komentari za obje,a Yamaha je jeftinija malo...
U pitanju je 5016cf,lapsus :)

aleksandar72
11.03.2010, 03:14
@MusicAngel
PA12 CP je jači na 8ohm (2x500w), a na 4ohm su iste snage. (oba po 2x500w)

A koliko je PA12 na 4 ohma?

Pozz

MusicAngel
12.03.2010, 02:08
@aleksandar72:
PA12 ima pojačalo 2x500w, i ima neki switch koji ga prebacuje na rad na 8 ili na 4ohm, s' tim što je snaga ista u oba slučaja... dakle na 4omh 2x500w
;)
Dodato:
@plana
PA12 nema dupli FX. Za pojacalo ne znam.. kako misliš loše? Snaga? Pouzdanost?

plana
12.03.2010, 18:03
@MusicAngel

negdje sam procitao da su losa integrisana pojacala u njemu...i neki lik(serviser) je izjavio da mu dosta mikseta tog modela dodje na servis...tako nesto!?
ja ovo pisem samo na osnovu onoga sto sam procitao na forumu...
radio sam na Allen&Heath i odusevljen sam bio,ali eto za ovaj model sam naisao na par losih komentara :(

Je li to znaci da se na njemu ne moze imati i delay i hall u isto vrijeme....
po meni je to mnogo bitno,posebno za pjevace?!

Burli
12.03.2010, 21:18
radio sam na Allen&Heath i odusevljen sam bio

Pa da pravimo transakciju? B-);)

aleksandar72
13.03.2010, 03:16
A&H PA12 vs Yamaha 5016Cf="mrtva trka"! :)

Najbolje probaj oba dva,pa sam odluci.Najiskrenije, i ja ne bi znao za koj od ova dva powermiksera bih se odlucio!
I jedan i drugi imaju strasno dobra predpojacala sa odlicnim HEADROOMom!
A&H ima bolje pojacalo i je jednostavniji za rad,ali zato Yamaha "napada" sa odlicnim grafickim ekvilajzerom,kompresorom "on board" i duplim efektom.
Kako sto rekoh, mrtva trka!

Pozz

P.S.Ugradjeni FX procesor kod A&H se moze pomocu softvera editirati,tako da dual FX je moguc.

Marco7
13.03.2010, 15:52
I ja sam razmisljao izmedju A&H Pa20 ili Yamahe 5016cf i odlucio se za Yamahu!Probaj oba i najbolje ces oceniti sta ti lezi a u svakom slucaju su oba miksera vrhunska ;)

zoki-41
14.03.2010, 10:11
Imam A&H i to je fantasticna mikseta....to je moje misljenje..... za yamahu ne znam ..pozz

plana
14.03.2010, 14:04
Imam A&H i to je fantasticna mikseta....to je moje misljenje..... za yamahu ne znam ..pozz
je l' mislis na ovaj model?
Dodato:
hvala za misljenje svima....ja cu sledece sedmice isprobati oba pa cu vidjeti sta i kako....mala je prednost Yamahi,jer je jeftinija blizu 200e
pozzzz

darabuka
14.03.2010, 14:40
ja imam ALLEN&HEATH ima jedan efekat po kanalu, ali mogu da se izmiksuju dva preko racunara,mikseta je stvarno odlicna u svakom smislu malo je skuplja od YAMAHE ali mnogo bolja...to je moje misljenje ako ti nesto trba za A&H ili ako ti trba mikseta javi mi se...

cecavac
20.03.2010, 11:31
Pozdrav imao sam obadve mixete i obadve sa svojim kvalitetima i manama su otprilike na istom nivou zavisi od tebe a naj vise od pjevaca alien&heath ima malo bolje mic pretpojacalo ali nem compresor vjeruj stvarno netreba recim da je problem sto toliko izdvoji pjevaca da on moze tesko da se zaprlja sa efektom ja sam imao 12cp sa zelenim led diodama na efx sekciji i ladno sam kombinovao i editovo efekte mislim da ove novije 12cp su sa zutim led i nemogi da se edituju efx na yamahi mi se samo nevidja fed back na delay-u ostalo je sve ok ko zna da koristi arsenal opreme yamaha ima impulsno napajanje a cp12 trafo s time je yamaha puno laganija i stabilnija na padovima napona mada to moze da bude i mana ako dodje do havarije 12cp ima u izlazu 2sa1295 6 kom po strani koji ce ti sigurno isporuciti 500w e sad majstori kazu da se kvari a sto zato sto iza mixera ima prekidac za rad na 8 oma i 4 oma on ustvari samo podize napon sa 2x75 na 2x90 ako ljudi ne obracaju paznju u kom je polozaju prekidac i spoje 4 kutije po 8 oma kad je polozaj prekidaca na 8 oma ako si sa aranzerom ja ti preporucujem ipak yamahu .,ABCD evo vam simboli i velika slova pa ubacujte ja nisam imao kad

plana
20.03.2010, 17:08
ljudi,ja kupio Dinacord 1000/2

izvinjavam se sto sam trazio misljenje,ali u svakom slucaju ce nekome koristiti...
ja nisam bio u prilici da kupim Allen&Heath(prodat) a od Yamahe sam odustao samo zbog prakticnosti i zato sto Dinacord "drzi cijenu"

Yamahu sam probao...cini mi se kao stvarno dobra mikseta,sa svim onim sto je potrebno za dobru aranzersku svirku...inace, sastav je klavijatura,el. gitara,vokal....

ako budem imao priliku, uzecu sebi "pasivnu" miksetu Allen&Heath- Wizard i neki dobar snagas,mislim da je to ubitacna kombinacija uz dobre zvucnike,bar za moj ukus... mislim da ce se kolega Burli sloziti sa mnom :))

pozzzzzzzzz

Vule
20.03.2010, 17:23
Cestitamo za Dynacord,pravi izbor...a tema moze u LOCK ako nemate nista protiv

nikolakg
20.03.2010, 18:57
Moze Rolandinjos,Nikolakg:)

Burli
20.03.2010, 19:58
ljudi,ja kupio Dinacord 1000/2


ako budem imao priliku, uzecu sebi "pasivnu" miksetu Allen&Heath- Wizard i neki dobar snagas,mislim da je to ubitacna kombinacija uz dobre zvucnike,bar za moj ukus... mislim da ce se kolega Burli sloziti sa mnom :))

pozzzzzzzzz


Nek' ti je sa srećom i da se brzo otplati, mada da si mene pitao...

Inače kad budeš uzimao pasivni mixer uzmi i aktivne zvučnike, što da se zezaš sa snagašima, čuo si kako rade aktivne kutije!?

domino
22.03.2010, 22:59
Kupio Dynacord a nije ni probao Yamahu. Steta...
btw A&H CP12 je taraba u odnosu na 5016cf.Dynacord takodje.
Al' nek je sa srecom cim je novo :)