PDA

Pokaži Full Verziju : PMP 2000-nekoliko pitanja!!


Milan$
10.03.2010, 16:17
Pozdrav svima..E ovako danas sam kupio nov mixer PMP 2000,ali s obzirom da sam do sad radio na dosta prostijem(neki krs od pre 100 godina),o ovom ne znam nista,ali bas nista,ni gde se sta povezuje i tako to...Pa da krenemo...Pre svega gde na zadnjoj strani mixete treba povezati kutiju?Kako vidim ima Right mono main,Bridge i monitor..koji od ovih cemu sluzi i na koj treba da povezem kutiju?Kako treba povezati dve kutije od jednom?Da li iz kutije u kutiju ili mogu svaka na pojedan od ovih izlaza pozadi?Cemu sluzi bridge opcija?Dalje koji od ovih kanala su stereo a koji mono?Rekao bih da su prvih 6 mono ,a ostali stereo,ali ispravite me ako gresim?Zatim gde treeba povezati klavijaturu,na mono ili stereo,a gde mikrofon,mono ili stereo?ZAtim kako najbolje nastelovati ove graficke ekvilajzere,i koji od ovih program efekata je po vama najbolji?A da i cemu sluzi gornji graficki ekvilajzer a cemu donji?Izvinite na malo vecem broju pitanja,ali se stvarno slabo razumem a treba mi pomoc..Ako se jos nesto setim pitacu :))) Hvala unapred svima i pozdrav

mrkic
10.03.2010, 17:39
Ja cu sutra da kupim moguce je istu miksetu pa bih tada mogao nesto vise da ti kazem. Za sada kutiju verovatno ukljucis i right, sigruno ima i left za drugi zvucnik. Mozes i iz kutije u kutiju ali ja bih pre ukljucio na poseban ulaz. Cini mi se sa slike da su zadnja tri stereo kanala. O ostalom vise sutra kada se vratim iz "nabavke"

aleksandar72
10.03.2010, 17:52
U stereo modu: ides leva kutija na RIGHT, desna kutija LEFT
Mono/Monitoring: front kutije ustekas u Right Mono Main, monitoring ustekas u Left/Monitor,tako da imas zasebnu EQ kontrolu za monitoring.
U BRIDGEu:u ustini se multiplicira snaga L/R pojacala kad bi radio u mono modu(neces imati potrebe)
Vrlo vazno:kad si u stereo ili mono opciju,nikad ne koristi BRIDGE opciju a kad bi koristio BRIDGE opciju,najmanje 8ohm kutije!
Mikrofone ukljucis na kanal 1-6 a stereo uredjaje kao na primer keyboard, na 7-10!
Koriscenje grafickog EQ:
http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=10916

FX: probaj neki preset mix REVERB & DELAY

Milan$
10.03.2010, 22:22
Ok hvala ljudi,da probam neto od ovoga pa vam javljam...Pozzz
Dodato:
Drugari pohvatao sam ove stvari koje ste mi objasnili i sad je ok sve...Ali imam jos par pitanja..Mozda glupo pitanje,ali koja je uopste razlika izmedju mono i stereo?Drugo,da li mixer daje istu snagu na main izlazu i na monitoru?I trece kako povezati mixetu i komp da bih nesto mogao da snimim u komp?Odakle ide izlaz iz mixete za u komp?Hvala i pozdrav za sve...

Milan$
23.07.2010, 11:40
ljudi da ne otvaram novu temu,da postavim opet par pitanja...

prvo kako da koristim ovaj pmp 2000 kao pasivnu mixetu bez snage?treba da radim jednu diskoteku i oni imaju snagas i svoje ozvucenje,treba samo moj mixer da ponesem..e sad kako povezati njihov snagas i moj mixer,s tim da on radi kao pasivna mixeta?

i jos jeno pitanje...Naisao sam na zanimljivu ponudu...jedna firma(ne bih da imenujem)prodaje zaostale zalihe PMH 5000 za 200 e...sta mislite da li da menjam pmp 2000 za ovaj pmh?vredi li to?da je u pitanju pmp 5000 ne bih razmisljao,ali o ovom pmh ne znam nista...ista marka,2 efekt procesora,malo jaca snaga,sta mislite vredi li da prodam pmp 2000 i kupim ovaj novi pmh 5000?inace mi je pmp 2000 star tek par meseci,isto kupljen nov...hvala i pozdrav
Dodato:
zaboravih da kazem..PMH 5000 se prodaje kao nov mixer sa godinu dana garancije...pozz