PDA

Pokaži Full Verziju : Import vise semplova - psr 9000


marco
18.11.2006, 11:03
Da li je neko nekada radio semplovanje na Yamahi psr 9000, i ako jeste kako je resio ovaj problem koji mi kida zivce ??? Zasto Yamaha ne dozovoljava pomeranje start note odmah nego tek posle ubacivanja prvog semplovanog tona ? Sta da radim ako nemam tej njen pocetni C-2.I kako da semplujem nesto sto je iz vise tonova. Probao sam da je "zeznem" tako sto ostavim taj njen prvi startni ton koji ne moze da se menja (c-2), i selektujem za end note isto c-2, i na to mesto ubacim naprimer C3 koji imam. Posle mogu da menjam strat note.E onda kad ubacim sledeci (naprimer F3 do A2) on mi "razvuce" sempl od onog C3 do F3 i onda naravno kad prelazim nanize brljavi (svira istu oktavu). ****** mi je na njegovom forumu rekao "da malo pazljivije procitam uputstvo za yamahu, i da taj start tone ne treba uopste da me brine". Procitao sam pazljivo sve sto je vezano za sampling ali nista nisam uspeo da uradim. Naravno ****** kao i obicno nista vise nije hteo da kaze, a ja i dalje ne znam kako to da odradim.

marco
21.11.2006, 12:08
Posto znam da ****** posecuje ovaj forum, zelim samo da ga pozdravim :) I ja mislim da administratori i vlasnik sajta nece imati nista protiv da nam se ponekad ovde obrati (ako zeli naravno) :) Jer ipak je ovo sajt za pomoc onima koji sviraju - SVIMA, i svi koji imaju neki problem, mogu da pitaju i ako je moguce dobice odgovor, a za uzvarat ne moraju nista da kupuju :) kao na "nekim tamo forumuma"

yu-midi
21.11.2006, 23:08
Prijatelju znam jednog muzicara gdje poznaje yamahu psr serije i znam da je dosta stvari semplovao na njoj,samo da se cujem sa njim.
Nacemo neko resenje da rijeshimo i taj problem,ali ti i dalje budi uporan nemoj da odustajesh!!!

Korgminator
22.11.2006, 00:23
Nisam nikad pokusao na PSR9000 da sam pravim samplove, a evo iz kojeg razloga:

Zlatko je ovo objasnio jednom i nadam se da sam ja to ukapirao. Znam da samplovanje na Yamahi nije ni malo lako za uraditi (na Korgu je daleko lakse). Trebaju da se koriste razne vjestine za obradjivanje samplova u PC editorima prije loadiranja u Yamahu. Evo ti jedan primjer (malo lupam ali ne mogu laksi primjer da pronadjem), recimo hoces 1.wav da ti je na lijevo na Panorami u PSR. 1.wav moras prvo da otvoris u editoru na PCu i da ga u njemu pomjeris na lijevo pa onda SAVE. Zbog ovoga vjerujem da bi ti mozda svoj problem mogao da rijesis sa unosenjem DUMMY wave fajlova (uneses totalno prazan wave, bez ikakvog zvuka, koji ce da popuni odredjena mjesta). Proces je veoma tezak ali izvodljiv. Treba mnogo strpljenja, vremena, papira i olovaka :). Ako pokusavas da napravis nesto sto ****** vec ima u ponudi mislim da ti se ne isplati praviti.

Sto se Zlatka tice, moras da razumijes da ti Zlatko ne moze dati odgovore na sva pitanja jer od tih "tajni" on zivi. Ustvari, nisu to nikakve tajne, treba biti skolovan za taj posao i mnogo godina iskustva. Onih 120 Eura su mnogo za jedan paket, ali manje od toliko ti ne mogu ni naplatiti za nesto cemu stvarno mnogo vremena/zivaca treba da bi se zavrsilo. Ko zivi od semplovanja, pravljenje ritmova itd. ima veoma ne zahvalan posao. Ako nabije cijenu niko nece kupiti, ako proda jeftino sutra je to FREE na internetu. Takodjer Zlatko ako da odgovor uvjek je tacan i samo treba pazljivo prociati sta je napisao. U tvom slucaju rekao ti je da pazljivo procitas manual, procitaj ga jos 5 puta dok ne pronadjes (mozda ima jos jedan manual za advanced functions, potrazi).

Takodjer svi su dobro dosli na website-u, i Mile Kitic i Mica Nikolic i Marina Tucakovic i Zlatko Subasic itd.

marco
23.11.2006, 20:08
Adrijane mislim da me nisi razumeo. Ja hocu vec napravljene semplove (naprimer ove koji imaju ovde - truba, mandolina,buzuki...), koji imaju vise tonova, da slozim na Yamahi. Kao sto za korg to rade kroz awave studio, ja hocu na klavijaturi posto program nema nijednu ekstenziju koju podrzava yamaha psr 9000. Znaci vec sve napravljeno, snimljeno, samo ja da importujem u Yamahu. Ali mi nikako ne ide.Ja bih zeleo da slozim neke svoje semplove. I naravno kad to uradim postavicu ovde. Mgu da probam ovo sa praznim semplovima, ali mislim da je to, da tako kazem "seljacki nacin", budzevina, i da to elegantnije da se odradi.To sto ****** ima u ponudi meni zadovoljava samo mali deo (od njegovih dx boja ja bih koristio samo 3, a slicno je i sa ostalim paketima).I ma koliko on cenu nabio tome, moze se naci jeftinije, ili u nekoj razmeni(citaj FREE :) ) O tim ******ovim tajnama necu da pricam, jer je on meni na svom forumu rekao kako je on svoje iskustvo stekao radom, a ne time sto zna par tajni koje sada krije kao zmija noge. Ja sam naravno ubedjen u suprotno (verujem da ima rada tu, ali i dosta tajni), i to sam njemu isto rekao (dokazao) na njegovom forumu, i naravno popio sam sut kartu i obrisan mi je ne samo post, nego cela tema.Sto se tice manuala prelistacu ga opet, ali ne verujem da ce to promeniti stanje :( .

marco
23.11.2006, 20:10
Jeste Adrijane, svi su dobrodosli. Jer kao sto sam rekao ovo je forum za sve, a ne kao ******ov, prvenstveno za pomoc kupcima njegovog materijala, a mozda ponekad i za ostale. Ovo je on rekao, a ne ja.

Korgminator
23.11.2006, 22:15
Prijatelju, www****** je profesionalni muzicki website i bas tako kako ti ga je Zlatko opisao namjenjen je "za kupce" i potencionalne kupce. Tamo se prodaje materijal i ne mozes ocekivati ovu vrstu pomoci koja tebi treba, jednostavno logicki ne mozes :roll:. To je isto kao da odes u Yamahinu fabriku, gdje prave aranzere, i pocnes ih ispitivati kako su napravili PSR9000. Ne bi trebao da budes ljut na gospodina Subasica jer on ipak pomaze koliko god moze svima. Naravno da kupac ima prednost jer "vrijeme je upitanju". Mi administratori/moderatori, kako god se zovemo, mi smo REGULARNI ljudi koji imamo svoj privatni zivot i ne mozemo da sjedimo za kompjuterom 24/7 i pazimo na svakoga. E tako isto i Zlatko. Dok tebi, koji neces nista kupiti, on odgvori na pitanje za to vrijeme moze svome kupcu da pomogne. Takodjer i tri boje od ******a sto te jedino interesuju predpostavljam da bi se mogle posebno kupiti. Inace si kupijo pogresan aranzer za FREE, svi znaju da za Yamahu treba da se kupuje materijal. Trebao si Korga da kupis.

Hajde ti meni sada objasni koji su to samplovi o kojima ti pricas. Kazes da si downloadirao ovde. Da li su za Korga pa ih pokusavas konvertovati, ili su Akai? Nikako ne mogu da shvatim sta pokusavas da uradis, osim sto sam skontao da Yamahu zelis da napunis sa samplovima. :)

Pozdrav

marco
24.11.2006, 11:57
Ma dobro, necemo vise o www.xxxxxxxxxx.com On mi je totalno nebitan lik u zivotu. Ja znam sta znam (a znam dosta toga da ne moram nikom nista da placam), a ono sto ne znam pitam, i nadam se da ce neko moci da mi odgovori a da mi ne trazi pare,jer i ja kad znam odgovor ne trazim pare za njega.Ja sam za dzabe postavio uputstvo kako da sami muzicari naprave ono za sta ima neki tamo traze 20 e. Pretpostavljam da je i ovo uticalo na to da ne dobijem odgovor na onom forumu, ali bas me briga.Znaci sa ovim zavrsavam i vise ne pominjem

Evo sad cu da ti objasnim kako sam mislio. Naprimer uzmem Korgove semplove (bregtruba set semplova sa ove stranice). Pored kmp fajla, on sadrzi i posebno svaki ton semplovan. Sada svaki taj ton preko awave studia zapmatim posebno (izdvojim u wav ili aiff), i posle kada ih snimim na disketu ubacujem te semplove jedan po jedan u klavijaturu. Razumes. Naprimer u toj trubi ima 6 semplovanih tonova, i kad ubacim svih 6 naravno da ce sempl zvucati kvalitetnije. Ali me drnda taj start ton. Kao sto sam napisao na pocetku teme. Ako hoces mozemo da se nadjemo na nekom messengeru ako imas msn,icq,yahoo,skype, pa da ti pojasnim jos malo. MOzda znas kako da to izvedem.

fostex
24.11.2006, 13:54
Cek samo jedno, jesi ti marco muzicar ili taj kompijuterski freak zlatkove fantazije?
Da ponesemo studio na svirku???

marco
24.11.2006, 15:25
Ako sam razumeo, pitas me da li sam muzicar ili neki idiot koji se lozi na razne pc studije i ostale stvari koje doticni pravi ??? Ako je to bilo pitanje, onda je odgovor pod 1. Muzicar. Ali nisam muzicar koji ce da skine 10 ritmova i boja,i da svira na takvima kakvi su. Zelim da malo doteram sound klavijature, ali mojim radom. Zato ja sve ovo pitam. I zasto da ne iskoristim sempler ako ga klavijatura poseduje.
Jos nesto. Danas ako hoces da budes "one man band" pored klavijature (citaj kompjutera sa dirkama), moras da znas da radis i sa kompjuterom sa tastaturom i misem. Ili da das ******u 500 eura, pa kako zvucis, zvucis.

yu-midi
24.11.2006, 15:27
Marco je samo pitao kako wav semplove da poreda na Yamahi.
Vec trazim nekoga da napise jedan tutorial za takve stvari i nemoj opet da pocinjete da omalozavate druge sajtove i ljude,bar ne na ovom Forumu.
Marco je stavio tacku na to i netreba dalje da ide rasprava,ko moze neka mu pomogne.

Pozdrav