PDA

Pokaži Full Verziju : Sonola dugmetara ?


joeli
09.03.2010, 14:28
Interesira me mišljenje poznavatelja ovoga instrumenta da mi kažu o kakvoj se harmonici radi, koliko je teska i ,pod uvjetom potpune ispravnosti, kojoj je guerrini harmonici tonski najbliža?Tonski usporedba s Dallapom 3+1 organtone vjerujem da nije moguća ili?

Zahvalan unapred pozdravljam.

svirko
09.03.2010, 14:41
Sačekaj malo našeg uvaženog kolegu @ shtimerserviser-a,

ako je netko kompetentan za davanje kakvih savjeta o harmonikama, onda ja mislim da je to on;)

shtimerserviser
09.03.2010, 15:36
joeli !Kao shto i sam mozesh videti da je to potpuno isto shto i Guerrini .Moguti sa sigurnoshcu reci da Guerrini i Sonola je jedna te ista firma.Ukoliko su modeli 2+2 dakle CHAMPION model sa 43 dirke shto sviraju, mere cm 19,5 x 46 cm tezina im je oko 12,5 kg do 13 kg dok Model Profesional 1+3 oko 14 kg Mera 22,5cm x 47,5cm. Da bi skoro isto zvucila ko modeli 1+3 moze da se povishi Sopran i bice skoro kao 1+3 modele. Imaj u vidu DA SVAKI AKUSTICNI INSTRUMENAT JE RAZLICIT sa malim nijansama. Usporedba je moguca, sve zavisi kao shto sam rekao od harmonike do harmonike da postoji razlika i ako je ona iste marke i model. Valjda sime razumeo.Pozz

joeli
09.03.2010, 18:59
Sve razumio,
zahvalan pozdravljam,
zivi i veseli bili