PDA

Pokaži Full Verziju : PreSonus StudioLive Digital mixer


zox2003
05.03.2010, 20:13
Juce sam kupio PreSonus StudioLive 16.4.2...Zver od miksera....

milepsr
06.03.2010, 00:46
Zavidim ti... Cestitam, da te dobro sluzi ;)

zox2003
06.03.2010, 17:25
Hvala ....

Vule
06.03.2010, 17:29
Koliko te je koštao?

zox2003
07.03.2010, 22:29
Cena miksete je US $1999.Ja sam odradio deal (da ne opisujem opsirno ali sam imao jedan kupon i odradio sa trade-in) pa sam je kupio za jeftinije....

aleksandar72
08.03.2010, 17:28
@zox2003:Zver od miksera....

hajde malo opsirnije :)
bas me interesuje, jedva cekam da je probam na sajmu krajem marta.

Preamps?
FX?
Routings?
Operation?
Handling?

zox2003
09.03.2010, 07:33
Aleks,

Vise informacija cu imati do ovog vikenda...Nisam imao toliko vremena da mogu da opisem detalje...ali...ovo sto sam do sada probao je izvanredno...Pre ovog miksera sam koristio ZED22FX(Allen & Heath) i hrpu drugih rack stvari(EQ,Kompresore/Limitere,Aktivnu Skretnicu...). Koristenjem ovog miksera sam eliminisao 90% od tih stvrai.
O kvaliteti miksera da ne govorim.Imam osecaj da je kvalitet sound-a bolji za bar 30-40%...
Mikser ima izvrsne pre-amps...Jako veliki headroom...Svaki kanal ima: High Pass (podesivi),Gate/Expander, Kompresor/Limiter i Parametric EQ (low, low/mid,mid/high,high-sve podesivo f, +-15db)...Efekti -dual...za desetku..Ja sam svoj trenutno podesio na FX1-Stereo Delay, FX2-Ambient Hall...6 AUX-a sa izborom send-a za pre ili post faders i sve gore navedeno u sekciji(komp,eq,....) kao i na kanalu po svakom AUX-u.4 subgrupe...master sa 31-kanala graph.EQ...Firewire za PC/MAC konekciju i CAPTURE program.Takodjer radi sa Cubase-om ili Sonar-om.
Sve "izlazi" veoma cisto na mojoj kombinaciji PRX535 i MRX518 po kanalu...Osecaj je da je volume bar 30% visi nego na prosloj konfiguraciji.
Rad sa mikserom je perfektan...Hibridni...Nesto izmedju analaog/digital...Sve na domaku ruke bez prolazenja kroz hrpu submenu-a....Izgled-fenomenalan....Faders...perfektni...Tipke/Push bottons -military grade-prva liga...
Apsolutno ne razmisljam da se vise ikad vratim analognim miksetama....
Jedan od najboljih stvari koje sam kupio.Vredi vise od cene za koju se prodaje...
Eto ukratko....Pisite ako vas nesto specificno interesuje..

milanceshow
09.03.2010, 13:53
Skoro sam pricao sa nekim likom o toj mikseti,ali nemogu da se setim nekih pojedinosti......Znam da je pominjao neku latenciju i VST ....
Planiram u budunosti da uzmem sebi nesto digitalno....dace bog jos ove godine,ako nesto ne iskrsne!!! ;)

aleksandar72
10.03.2010, 00:25
Hvala za sve informacije!
1999$!!! blago Tebi!
to su odprilike nesto manje od 1500EUR :)
kod mene kosta 2250EUR,znaci oko 3000$!!

odlicno!
congratulation!

Burli
25.05.2010, 17:27
Planiram u budunosti da uzmem sebi nesto digitalno....dace bog jos ove godine,ako nesto ne iskrsne!!! ;)


Da li si nešto preduzimao po ovom pitanju i uopšte kakva su tvoja razmišljanja, šta nabaviti???

Ovaj PreSonus StudioLive mixer izgleda odlično a takve su mu vidim i karakteristike, međutim to i košta... :(

Takođe čujem samo riječi hvale za Yamahine 01V i 03D digitalne mixere, jedan kolega pominje kompromis tj. mixer koji je između analognog i digitalnog, tj. Peavey 16FX ?!

ружица
25.05.2010, 17:50
sad ti ne vredi uzimati..evro nikad slabiji nije bio..bolje sacekaj svetski rat ili presusivanje izvorista nafte

Burli
05.06.2010, 16:22
@ружица vrijednost evra mi ne igra nikakvu ulogu, jer sam prevashodno vezan za konvertibilnu marku...;)

Inače prošle sedmice sam uzeo Yamahu 03D i poslije prvog(zbunjujućeg) utiska mogu reći da mi je samo žao što se ranije nisam zainteresovao za svijet digitalnih mixera!!!
Čekao sam da odradim svirku pa da dam neki svoj sud, i mogu reći da stvarno vrijedi tih para i da su analogni mixer za mene prošlost...

Još uvijek nisam "došao" do Compresora, Limitera, Gatea i dr.(što ću svakako učiniti u narednom periodu) već sam se bavio onim osnovnim, Parametric EQ(low, low mid, low high i high) i dual efektom koji je odličan!
Inače koristim na FX1 Koncert Hall1 dok je na FX2 Stero Delay koji sam editovao zahvaljujući kolegi sa Zlatibora koji taj mixer poznaje u dušu...

Nadam se da ima neko voljan na ovom forumu ko bi mi mogao pomoći oko rada i podešavanja sa gore pomenutim kompresorom, limiterom i sl.

sinisa kg
08.06.2010, 00:55
Ja cu ti pomoci vec sam ti obecao...Ovde mi vise prija klima nego kod suseda ulizica i poltrona.Pitaj sta te interesuje,a i moderator se poprilicno razume u te "madjije"pa cemo zajednickim snagama:)

Burli
08.06.2010, 16:23
Uz dobrodošlicu da odmah krenemo sa poslom... ;)

Imam par pitanja oko EQ:

-na koliko "režete" frekvencije kad je u pitanju LOW, LO-MID, HI-MID i HIGH i uopšte da li tu postoji neko pravilo(formula)?
-šta je ustvari Q faktor i kako njega postaviti?

aleksandar72
08.06.2010, 19:14
-postavka EQa:

http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?p=135536#post135536

-Q Faktor ili Quality Factor(sirina frekfencije)
Veci Q faktor,manji Bandwidth(propusni opseg prenosne frekfencije) i obrnuto...ili
veci Q faktor,uskopojasno filtriranje signala,manji Q faktor sirokopojasno filtriranje.
Zamisli hipoteticki na skali, vertikalno jacina u dB, horizontalno Frekfencija u Hz.
f0 je centar frekfencija(0dB),f1 do f2 je propusni opseg
f1 je donja frekfentna granica, f2 je gornja frekfentna granica, f1-f2 je opseg.
Kako pojacavas Q,spektar je uskopojasni i obrnuto.
To mozes i da posmatras direktno na displeju na Yamahi.

Nadam se da sam ti bar malo priblizio temu Q-Faktor

Pozdrav

Burli
11.06.2010, 00:28
Ok, hvala na odgovoru, teoretski mi jeste malo jasnije ovo oko Q faktora, ali ipak ništa dok ja to praktično sve ne "sažvaćem", nego me zanima sledeće:

Od jedno kolege(vrsnog poznavaoca Live sounda) sam dobio preporuku da aranžer sa mixerom povezujem digitalnim koaksijalnim kablom, za koji moram da priznam nikada nisam ni čuo, ali stvarno na Korgu Pa1Xpro između točkića za LCD Contrast i USB izlaza postoji i Digital Output dok na mixeru postoji Digital Stereo In(coaxial i AES/EBU)???

Naravno i dalje je aktuelno ovo pitanje oko frekvencija na LOW, LO-MID, HI-MID i HIGH ?
Dodato:
Anybody???

Hajde ljudi makar u pauzama između utakmica, mada Siniša ne voli fudbal...B-)

sinisa kg
15.06.2010, 16:19
Sa obzirom da na tvojoj Yamahi imas 4-stepeni parametricki eq i svaki moze biti postavljen bilo gde u opsegu od 20hz do 20 khz onda karakteristika (hi,mid low...) nepostoji osim da ti da smernicu kako treba da postavljas eq da postoji balans u frekventnom spektru.To je u stvari stara navika sa analognih mixera gde je eq iako parametricki bio samo u odredjenom opsegu(pa je postojala takva podela na band-ove).Otvori usi i podesavaj eq bez gledanja u ekran-bice ti lakse,a i neces se i opterecivati kako to izgleda vec samo kako se cuje(u tome je i poenta).Probao sam juce presonus studio live mixer i iako sam malo zakasnio sa tim ocena je sledeca-Izuzetno pristupacan meni-bez ikakvog uputstva sam savladao 90% funkcija-sjajan dizajn-pregledan kompletan kanal i njegova obrada-jednostavno slanje kanala na aux i sub grupe-stvarno robusan dizajn-jednom recju sjajna sprava definitivno.Za live,studio u to bas nisam siguran.Najvise mi se dopao konekciski panel pozadi-kao na analognom mixeru-sve ima svoj ulaz ili izlaz.Na ostalim mixerima te klase(na pr.Yamaxa 01v-96)postoje osim main out-a i 4 omni izlaza pa vi sa unutrasnjom pach-by opcijom dodeljujute sta ce biti na tim izlazima-a to je jako malo outputa za bilo sta ozbiljnije.kod presonusa ima 6 aux-a i svi imaju svoje izlaze,16 mic-line ulaza sa xlr-trs ulazima,main out,mono out,monitor out i 2 firewire konektora za povezivanje sa racunarom.Slag na tortu je i disc sa software-om za visekanalno snimanje koji ide u kompletu sa mixerom-sve u svemu jako se puno nudi za te pare.Zamerka(moja)je u tome sto nema klasican Q faktor na eq vec je standardan i postoji taster za wide q fact.gde se on suzava i malo nepregledno i tesko editovanje efekta(mali je displej pa se za svaku korekciju parametra mora ici na sledecu stranu)ali zato postoji tap tempo taster koji olaksava rad mnogo.Nazalost zvuk nisam cuo(posto nije mixer bio povezan sa monitorima)ali i ovoliko mi je dovoljno da ga sigurno (u dogledno vreme)uvrstim u svoj arsenal i preporucim svima koji zele "prednost digitalnog sveta presvucenim u analogni oklop":)

Burli
15.06.2010, 23:53
Hvala na odgovoru, i više nego poučno, posebno dio o ne gledanju u ekran već samo o slušanju... ;)

Tek kad budem imao ovakav set-up za live biću zadovoljan:

http://www.youtube.com/watch?v=BR81bOu3NLY

=))=))=))

neconix
16.06.2010, 01:55
Kolega Burli,

drzite se teme...,za ovakve klipove vec postoji mesto gde ih mozete postaviti.

Dule Va
17.08.2011, 00:46
Digitalni mikser,na prvi pogled izgleda odlicno,mozda je neko imao priliku da ga proba?

Marco7
17.08.2011, 00:53
Imas temu vezanu za taj mikser!Potrazi na forumu ;)

Dule Va
17.08.2011, 01:05
izvinjavam se kasno sam reagovao sa pretrazivanjem:">