PDA

Pokaži Full Verziju : kabal za instrumente Klotz Titanium


gagy
05.03.2010, 01:29
Cuo sam,a nadam se da cu ga uskoro i probati,da je ovaj kabal nevjerovatan!Kazu da odjednom klavijatura ili gitara prorade,jasno se cuju visoki,srednji,bas,jednostavno ne mogu da vjerujem da to sve ucini jedan kabal!Cijena mu nije bas mala,ali ako ovako obavlja svoju funkciju,vrijedi.Ako ga je neko probao ili ako ga ima,molim da ostavo svoj komentar.Hvala!

milanceshow
05.03.2010, 01:32
Znam.....Jedan mi isto pricao to isto....

Vule
05.03.2010, 01:34
Da li to znači da nećemo morati više da kupujemo skupe aranžere,uzmemo te kablove i jeftine aranžere i zvučaćemo extra?!
:-O



Pa to bi bila revolucija,ali na žalost to Kolega nije moguće...kvalitet kabla može da spreči i smanji neke negativne pojave kao što je zujanje ili slabljenje signala ali da popravi ton ne može definitivno...:)

gagy
05.03.2010, 01:35
Valjda se cak i ne moze ukopcati tek onako,nego bas odredjeni dzek ide u instrument a drugi u mikser.

milanceshow
05.03.2010, 01:39
Da,da.....tako sam i ja cuo!

nikadvisekorg
05.03.2010, 04:02
gde to ima da se kupi u srbiji?

daliborkorg
05.03.2010, 04:41
Zna li neko ovo da pojasni, naravno bes zajebavanja. Sto se tice hi-fi kablova postoji ogromna razlika koja se primecuje u zvuku pa je mozda i ovo istinito.

svirko
05.03.2010, 11:05
beskonačni ton - savršena tišina
Klotz ais TITANIUM

Nova vrsta instrumentalnog kabela potpuno slobodnog od microfonije.
Patentirani dizajn kabela drastično poboljšava zvuk.
Patent zaštićen u Europi i SAD-a.
Do sada, pitanje da li je to zaista moguće radikalno poboljšati instrumentalni kabel je bilo uglavnom pitanje teorije.Naravno, postupna poboljšanja su uvedena kao i ogromni napori i ambicije u vezi togA
Njemački proizvođač kabela Klotz , sa sjedištem u Vaterstetten, München, najavljuje pokretanje nove tehnologije izrade TITANIUM instrumentalnih kabela.

Novi TITANIUM novi kabel garantira oboje: vrhunsku kvalitetu zvuka PLUS minimalnu mikrofoniju

Klotz je zaista uspio u kvadriranje kruga sa svojim revolucionarnim dizajnom novih kabela. TITANIUM ne samo da pruža izvanrednu kvalitetu signala i tona, to je isto tako izrađen da , buke pokreta, statičke smetnje su svedeni na zanemarive razine.
Ova zvučna i mehanička svojstva kabela, plus Neutrik konektori (opcionalno sa "Silent Plug" ™), u kombinaciji daju izuzetne karakteristike koje su sam vrh trenutne tehnologije u proizvodnji kabela za instrumente.
Usput, kabel je proizveden u Njemačkoj, a svaki je podvrgnut nizu testova prije nego što se pusti u prodaju.
Klotz je tako uvjeren u kvalitete TITANIUM kablova da je to čak i izdao doživotnu garanciju garancije.

Maksimalni signal transparentnost
Ultra-low kompresije signala
Izvanrednu kvalitetu zvuka




Series: TITANUM TITANUM
Cable: TITANIUM guitar cable, capacitance 75 pF/m TITANIJA gitara kabel, kapaciteta 75 pF / m
Zaštita: dvostruko oklopljen kabel, ultra-fina bakrena spirala štit <95%, sloj za razdvajanje signala kompresije i vodljive plastike
Connectors: Neutrik Jack utikač 2p., 6,35 mm, ravni ili kutni, standard ili tihi tip / Neutrik
Kontakti: zlato

Beethoven
05.03.2010, 15:26
Pogledao sam ovo na Klotz sajtu, ima logike. Mada, mislim da, kad je live u pitanju, barem nas live, ne treba preterivati. Ta razlika se u live nece primetiti. Doduse, ja koristim Klotz kablove za zvucnike (koaksijalne) i mogu vam reci da primecujem razliku, cak sam testirao (stavio jednu kutiju sa nekim obicnim kablom i jednu sa Klotz) i primetio da ova sa Klotz kablom ima definisaniji zvuk, narocito niske frekvencije, nema "bumbanja" kao kod kutije povezane obicnim kablom. Kutija radi "tachnije", preciznije...Klotz je chudo, koristim i njihove mikrofonske kablove, imam ih sigurno 10 godina. :)

A ovaj Titanijum je preskup, kako planiram da predjem na aktivne kutije i koristim mali mixer, kablovi kojim spajam klavijaturu i mixer ce mi biti duzine oko 30cm, pa da ga j....m, dal cu imati gubitka sa obicnim Klotzom... :) A ovaj Titanijum se pravi u najmanjoj duzini od 3 metra a ne postoji bulk varijanta. :)

Mislim da je za nas bacanje para a onaj koji koristi KV2 ili Nexo, on mora kupiti te kablove, kod njega sve mora biti najbolje. Za PowerMate i tu varijantu, ne treba dati te pare za kablove, nema potrebe.

Pozzz

alen248
05.03.2010, 15:42
Neznam cemu zanosenje sa ovim stvarima, naravno postoji bolji i losiji kabal ali da ce sa ovim Klotz kablom nesto zvucati posebno to je iluzija!

dallape
05.03.2010, 16:14
ja koristim kablove od firme Klotz...ali da po meni rade sasvim normalno, nista da bi se uhvatio za glavu od cuda da nesto bolje zvuci nego neka druga marka....mada moje misljenje je da ipak treba uzeti neki kvalitetniji kabl jer...kako kazu...koliko para toliko i muzike :-))

dominik
05.03.2010, 16:49
Ja sam bio, vidio, čuo i vjerujte ljudi da ima razlike... ima itekakve...
Al nisam kupio! Malo su mi preskupi...trenutno!

Vule
05.03.2010, 16:57
Ja ti verujem da ima razlike

Tomy
05.03.2010, 23:32
Nekad kad je bilo para koristio sam Klotz i kablovi su me držali jako dugo. Nisam niti brojio godine korištenja. Sad kad nema para kupujem kineske kopije Klotza. Nakon par mjeseci korištenja javlja se brum i šum u zvučnicima a pogotovo kad je višak kablova stavljen u kut ili iza racka pomješan skupa sa strujnim i zvučničkim kablovima.

To nam govori da ta teorija stoji u potpunosti.

gagy
08.03.2010, 17:30
Probao sam ga i kupio.Samo neko kome je stvarno svejedno sta izlazi iz njegovog instrumenta nece primjetiti razliku!Znaci,bez ikakvog podesavanja na mikseru probajte obican kabal i Klotz Titanium,ako imate imalo sluha razliku morate primjetiti.To je cinjenica.E sad da li se ta razlika isplati,to je drugo pitanje.Jer mi muzicari uglavnom i kupujemo svakojake zajebancije da bi zadovoljili svoj sluh i da bi licno uzivali u svirci.A gostima je svejedno jel sviras na pravljenim ili brendiranim zvucnim kutijama,jel tvoj instrument kosta 100 eura ili 2000 eura...oni hoce da cuju dobru pjesmu i hoce dobru zurku.Sve ostalo je placanje licnog zadovoljstva,pa tako i ovaj Klotzov kabal.Kako god da bilo,pomak na ovom polju se sigurno desio,a ko ne vjeruje neka proba.;)

maestro79
15.01.2011, 01:51
Sto znaci,u zbiru,stvar licnog zadovoljstva.Pa ko voli nek izvoli!

Milan$
15.01.2011, 02:52
Pa dobro kolega zna lise kolika je cena ovih kablova?ako nije tajna?:D

harepa50
20.01.2011, 17:54
@Milan$

6m ovog kabla je kod nas oko 60€.

danijel011
23.01.2011, 12:07
Juče sam u Artistu gledao, 6m je 9700 dinara :confused:

Milan$
23.01.2011, 13:03
Jel ima od 3 metra?sta ce mi za klavijaturu kabl od 6 m:confused:?

danijel011
23.01.2011, 13:45
Nema, samo od 6 m... A iskreno, cenim da treba uzeti dobar kabl ali ovo je preterano i nepotrebno.