PDA

Pokaži Full Verziju : boja sa dx21 na dx100


dejanmaksic
25.02.2010, 21:05
zdravo svima,hocu da prebacim boju sa dx21 br 3 na dx100 br7..interesuje me ceo postupak,naci kako da spojim sta pritisnem...i koliko moze boja da stane na dx100..ona ima 4 bank-e,sad ne znam dali tu moze user boje ili samo fabricke..ja koristim iz internal naci nijednu od ovih 4 bank-i..?hvala unapred..

Zlatek
25.02.2010, 21:21
@dejanmaksic
Pretpostavljam da želiš prebaciti boje(soundove) tako da klavijature spojiš midi kablom.Tu ti nažalost ne mogu pomoči jer sam i jednu i drugu klavijaturu imao jako davno i bolje da ti ne pišem nešto napamet pa da bude krivo.No u svakom slučaju možeš to napraviti i pješke tako da prepišeš sve parametre iz jedne u drugu klavijaturu.
Šta se tiče mjesta za upisivanje boja DX 100 ima četiri banke po 24 boje i još 24 mjesta na internalu.Ti možeš mijenjati samo ta 24 mjesta na internalu, jer su oni u RAM-u dok su ostale banke u ROM-u i kao takve ih ne možeš mijenjati.

dejanmaksic
25.02.2010, 21:32
tako sam i mislio,hvala kolega.pozdrav
Dodato:
ostalo je jos pitanje kako da prebacim boje?

drakan
25.02.2010, 22:34
Ja sam to isto davno preko MIDI kabla prebacivao puno puta uspiješno. Ali jednom mi se desilo da sam presnimio boje s dx21 na moju dx 11 a htio sam da ispane obrnuto. Sve sam naravno izgubio, jer prije tog nisam nigdje sačuvao. Tako da i ti obavezno pazi na MIDI IN - OUT da se tu ne zezneš. Midi kanali ti moraju biti isti. Npr. na obe klavijature chanel 16. Protect OFF, MIDI transmit ON. Ima jos nekakvih opcija koje treba na ON-OFF stavit, ali u suštini nije to teško prebacit. Malo pročačkaj i naći ćeš ti to već. Kad sam ja uspio prije 5 godina bez ikakve pomoći i ti ćeš. Da imam sad tu kakvu dx 21 napisao bih sve od A do Ž ali ovako iz glave, nažalost nemogu da se sjetim. Davno je to bilo. Pozdrav i sretno. I da! Kad ti na klavijaturi na koju prebacuješ bude na displayu ime farbe koju prebacuješ, to je znak da si uspio. Stisni STORE i memoriši je. Sve ovo je iz glave. Možda lupam, ali nešto je valjda tačno. Javit će se neko ko zna cijelu proceduru. Pozdrav i sretno.

dejanmaksic
26.02.2010, 09:43
hvala druze u svakom slucaju,probacu nesto..pozdrav

ivan7
21.09.2010, 18:30
:lol: