PDA

Pokaži Full Verziju : Korg X5d


vlado46
24.02.2010, 18:31
Pozdrav!

Molio bih Vas da mi kažete svoja mišljenja za korga X5d...konkretno me zanima kakav je za sviranje desne ruke...ja bi ga koristio samo za desnu ruku,za zvukove harmonike,stringova,tamburice i slično...zanima me još koliko voiceva mogu ubaciti unutra i kakav je zvuk harmonike na njemu?

Dat ću za njega 500 kuna i Yamahu PSR 240...mislim da sam dobro prošao...

Hvala

Ace
24.02.2010, 18:58
Druze nemam ja mnogo iskustva sa Korg X5d al od ono sto sam cuo i video nisam zadovoljan. Nisu boje nista posebno i pre bi ti savetovao da prodas i PSR S500 i PSR240 pa da uzmes neka ozbiljnija sprava. Sa S500 i X5d ne bih mnogo prosperirao.
Eto toliko od mene, razmisli dobro! Podetaljnije ce ti kaze neko ko ga ima al opet ponavljam ne ocekuj neke dobre i realisticne boje na njega.
A ima 100 user boje/performanse na njega.
pozz

milepsr
24.02.2010, 20:23
Moze klavijatura da se namesti lepo, ako neces ti cimni doktor87 on bi kupio jos jednu :) Sredio je svoju extra.

caka012
26.02.2010, 19:11
Ne kudite konja koga niste jahali!
X5D je vrlo ozbiljna masina u svojoj klasi. Aa 150 evra, koliko sad trenutno ide njegova cena, ne mozes da kupis nista bolje.
Naravno da ne moze da se poredi sa klavijaturama sa semplerom, ali za nju ima strasno puno materijala da se nadje, da ne moras cak ni da se mucis puno da pravis, samo da popakujes ono sto ti je vec sredjeno.
Ja isto imam puno materijala za njega, boja, terci i svasta nesto, ako resis da pazaris - javi se , poslacu ti sta hoces.

doktor87
03.03.2010, 09:34
E stvarno bi bio lud da uzmem jos jednog! :) Naravno ne zbog toga sto je los vec sto ima odredjeni dijapazon dobrih boja i funkcionalnosti sto direktno utice na njegovu svrhu i stepen iskoristljivosti...

Na njemu racunaj da moze da se namesti sve odlicno sem harmonika! Napominjem da ima malu kabinu koja lepo zvuci i musette mu je dobar, ali DALLAPE, PAOLO SOPRANI, PIGINA i ostale boje neces naci...za to kupi sempler i to nesto u klasi X6 pa ce mozda da zazvuci kao uzivo na uvce :D

U principu, ako je kupis neces se ograniciti samo na nardnjacke boje, vec moze i zabavna...inace mislim da na ovom sajtu ima toliko postova na temu X5D da je ovaj visak, s toga bi bilo lepo da se tema zakljuca ili da se samo prebaci u neku drugu... A i mrzi me da pisem non stop iste odgovore koje sam vec naj manje 2 puta ispisao nekom drugom. Hvala na razumevanju!