PDA

Pokaži Full Verziju : Koliko uzeti novca za sviranje u hotelu ?


miki_0501
24.02.2010, 14:17
Koliko uzeti novca za svirku u hotelu..svira se svako tri dana razdoblje od 15.6 do 1.9 ...zanima me cijena po večeri ? klavijature i gitara su u pitanju?

nesaband
24.02.2010, 14:55
100 eura na vece,najmanje!smestaj,klopa(sto njih nista ne kosta),i ako je hotel udaljen od tvog mesta naplati i putne troskova(bar za benzin).
Ne zaboravi da aako radis u hotelu neces moci da radis ni svadbe ni rodjendane a te svirke se desavaju uglavnom vikendom.nadam se da sam ti pomogao.

murtson
24.02.2010, 19:06
sve ovisi, kakav je hotel ,koja je država,ali uglavnom kolega nesabend ti je dobro rekao.

miki_0501
24.02.2010, 22:19
hvala puno....mjesto je udaljeno 36 km...nemam jos pravo da polazem ali nesto cemo napravit :)

Zlatek
24.02.2010, 22:44
@miki 0501
Godinama radim po hotelima pa mogu skromno reči da imam nešto iskustva u tome.S obzirom da sam to radio profesionalno i sviralo se svaki dan nije bio problem dobiti stan i hranu.Zadnjih skoro deset godina to baš više i nije slučaj.Sve je manje hotela koji imaju glazbu svaki dan, sada se to svelo večinom na vikende.Uredno se svagdje dobije bez problema večera i piče, ali o stanu više nema govora.Sada mi se ponekad događa pa se vozim i po sto kilometara u jednom smjeru da bi odradio gažu.Putne troškove naravno je bolje ne spominjati, uostalom to si i onako uračunam u cijenu pa nekako bude.Svako ljeto sviram na moru i tu su se nekada mogli dobiti putni troškovi u dolasku, ali i to sam zadnje dobio prije deset godina.Neznam u kojem hotelu to misliš raditi jer trebaš računati s time da će hotelu vjerojatno trebati izdati račun.Za to moraš imati registriranu svoju firmu ili moraš raditi preko neke agencije.Naravno agencija uzima proviziju, pa treba platiti autorski honorar i na sve još DDV(Slovenija), ili PDV(Hrvatska).Za ostale zemlje neznam jer tamo i ne radim.Cijena od 100 € je sasvim u redu-naravno po čovjeku-Svirka je obično u trajanju od tri sata,ponegdje pola sata ili najviše sat duže.