PDA

Pokaži Full Verziju : Kombinacija:Soundcraft spirit folio + Peavey 2600 + Lexicon mx 200


dinjapa
22.02.2010, 22:10
Treba da kupim neki mikser pa imam dilemu sta da uzmem,radio sam ceo zivot na Powermate a sad imam dilemu da li da uzmem isto ili nesto drugo?!Nemam bas iskustva sa drugim mixerima,a ovu kombinaciju sto sam naveo gore mogu da dobijem povoljno pa me zanima da li vredi oi tako to.Hvala,pozz!

aleksandar72
22.02.2010, 23:45
Za mikser bi razmisljao u pravac Soundcraft M12/MPM, efekt TC350m(stvar ukusa)
za koje kutije Peavey PV 2600?

murtson
23.02.2010, 00:20
@aleksandar72
koji ti je zanimljiviji:Soundcraft M12 MPM , Allen&heath wizzard wz3 12-2dx ili Dynacord cms?

aleksandar72
23.02.2010, 01:11
:)

Po meni M serija koja u sebi nosi Ghost predpojacala je sto se tice osnovnog sounda, najbolja od ove sto si naveo.Cak mi se Ghost predpojacala bolje svidjaju od aktuelna GB30...ali tako ja razmisljam, mozda i tako cujem :)
MPM je dobar standart, koji je absolutan u svoju klasu.M serija se vise ne proizvodi, zato su cene tako nisko pale.Mozda zadnja sansa postati vlasnik ove grandiozne serije.
U ovu klasu, MACKIEeva Onyx serija pa M serija Soundcrafta.
Opet kazem, ovo je moje osobno mislenje,tako da....ukusi su razliciti.
A&H WZ ima solidna predpojacala,odlican routing i tipican british sound(koji jako volim) jedini manko je ugradjeni Digitech efekt procesor.Zna se zasto i kad se kupuje "allround" mikser,kakav je WZ3 14:2/16:2.
Mogli su za te pare da ubace jedan konkretni FX i bar jedan graficki EQ.
Kad vec vucem sa sobom RACK,onda cu ja sebi odabrati FX a bice i mesta za jedan graficki EQ.
Dynacord CMS bi bio odlicno resenje kad bi kostao 700-800EUR!
Kazem odlicno resenje, posto je strukturno dobro resen,sve u jednu konsolu.
Mogli su da ugrade koji AUX vise i bolji efekt procesor.
Cena ove konsole je perverzija, kod mene u GER dodje oko 1500EUR!
Za 1500EUR mozes da sastavis RACK sistem pored kojeg ce CMS da bude kao igracka :)
Pozz

dinjapa
23.02.2010, 10:49
Za FBT max 6 i max 4