PDA

Pokaži Full Verziju : Pomoc oko kupovine Korg pa50


munirYamaha
21.02.2010, 06:55
Ljudi procitao sam cjeli forum neki kaze da je cena te klavijature mislim za novu 500evra neki 600 neki sosema drugu dok u SLoveniji je nova 849evra!! mislim za ovu Sd !! sta je sad tu svrha oko ovo masine jel je mozna ova cena od ove slovence !!! pozdrav!!

gjoko
21.02.2010, 11:21
eve ti ceni vo Makedonija:

kotg pa 50 SD CARD------650 EURO
korg pa 500--------950 EURO
korg pa800---------1799 EURO
korg m50 ----------890 EURO
korg m3 ---------1950 EURO

svirko
21.02.2010, 12:41
Tako su otprilike cijene i u RH, kojih desetak Eura manje više, kako gdje.
A sve to zavisi od države do države, koliki je porez,carine, trgovačke marže, blablabla.......

koja
21.02.2010, 14:18
U Srbiji je cena Korga PA50sd oko 600 e.Pozzzz

munirYamaha
21.02.2010, 18:43
a zasto je onda v sloveniji korg pa50 Sd 849evra a obican je 622evra !?

KORGX5D
21.02.2010, 18:51
Oni su oduvjek glumili nesto posebno, pocev od kad su bili u zajednickoj Jugoslaviji, tako i sad u Evropskoj uniji. Pogledaj im samo lopovluka oko naplate Vignjete za par kilometara auto puta, cisti lopovluk, a da ne pricam dalje.
A za klavijature ti barem nije problem, jer lijepo sjednes u auto i odvezes se u Austriju i imaces normalne cijene, a nije ti daleko ni Italija a ni Njemacka. Nema carina niti problema sa vizama.
Dodato:
Ja sam Bosanac pa ne mogu reci za Bosnu nesto ovako iz vec svima poznatih razloga nema napretka.
Ali Hrvatska i Makedonija su za Sloveniju zapadna Evropa, a Crna gora je za Sloveniju Svicarska.

Sejox
21.02.2010, 19:26
@KORGX5D

Zamolio bih vas da se suzdrzite nepotrebnih komentara o tome ko je u
bivsoj Yu "glumio nesto posebno" jer za to nemate potrebe,a nije ni u sklopu teme.
To vise ide u politiku,a toga nam ne treba, a na forumu ima i clanova iz Slovenije,pa nije bas ni korektno.
Lopovluka ima svugdje i treba se samo okrenuti oko sebe,i biti informisan.

Nama koji zivimo u ex-Yu drzavama,niko nije kriv sto nismo u Evropskoj uniji.
Krivi smo sami mi.........

Ja inace,takodje imam svoje misljenje o toj problematici,ali ovo nije mjesto
na kojem bih ga iznosio.

munirYamaha
21.02.2010, 19:42
e brate sve je to tako kao sto kazes ali mene zanima dali je neka razlika dali je bolji ovaj od 849 od ove slovence :D novi i sta sve moze da odradi taj korg a ima SD ali moj racunar nema SD citac kako cu da obacujem boje od ovog foruma unutra ?!!

neconix
21.02.2010, 22:00
Kupis USB card reader.;)

munirYamaha
22.02.2010, 03:00
hvalati neconix e sve je to uredu ali niko mi nije odgovorijo zasto ova cena 849evra !! jel je vredna klavijatura tih para !! i dajte neki snimak gde je i ritam i solo sa korgom pa50sd !! hvala ljudi mnogo vam hvala

spasoje88
22.02.2010, 03:08
Druze, jedino sto ti mogu reci je vezano za uvoz i kontrolu uredjaja u Srbiji! Svedeno na minimum...Dakle, sve sto nevalja zavrsi u Srbiji! Kao sto se desilo sa modelom Pa800! Nema kome nije crkao ram... Tako da je taj Pa50 u Sloveniji sigurno prosao rigorozniji test ispravnosti i kvaliteta izrade nego kod nas! To je jedino sto mogu pomoci...Zbog toga je ta razlika u ceni! Eto tako...pozz

munirYamaha
22.02.2010, 19:39
too bart danas sam pitao isto so mi rekli rekli su mi ne uvazaju jednakvu robu u makedoniji i v sloveniji bilo kako mnogo sam zadovoljan od korg pa50 i jos ovo ako ima neki snimak neko kde je pa50 ritam i pa50 solo !! hvala !!

vladimir68
22.02.2010, 22:19
To što ima PA50 u sebi fabrično baš i nije nešto.Snimke potraži na YouTube.Ako hoćeš da to zvuči kako treba (to ti maltene važi za bilo koju klavijaturu) moraš je ˝nafilovati˝ odgovaraućim bojama i ritmovima.Ako mu je u Sloveniji ta cena za koju kažeš zašto onda ne razmisliš o PA500 musinakt(on je crne boje) ,koji je pravljen za nemačko tržište (ima te polke ,schlager,waltz,.....i dosta tih ˝hohner˝ harmonika,trompete,.....koje će ti najverovatnije odgovarati,dobro neznam koju vrstu muzike sviraš,.....itd.A ima user,sd karticu,.....pa puniš ga poželji.).Vidi na Ebai ,može se naći ispod 1000EUR.POZDRAV.

dekipa
22.02.2010, 23:26
Pa neznam kolege da li ih u Sloveniji pustaju sa vrha Triglava pa ih tako rigorozno testiraju.Ja sam video pa 50 koji je kupljen u Nemackoj, vala isti je kao i ovaj u Srbiji.
Druze nemoj da pucas bezbeze vise para isti je to kvalitet, nego vidi kao sto ti je vec neko od kolega predlozio za Austriju ili ti vec gde.
Pozdrav!

munirYamaha
22.02.2010, 23:49
sve je to ured ali ja u ovu prodavnicu ce mi ga dati i po dva meseca cu placati 9evra zato necu u drugu prodavnicu nemam za v kes ali uzecuga i rekli su mi prodavac da ti sa ocima nemozes videti falc pa50 rekomije v makedoniji i v srbiji se moze kupiti ova za 500 za 600 evra nova no te klavijature so iz grcke i turske neke ce ostati zauvjek a neke za malo vremena umiraju :D:D:D

dekipa
23.02.2010, 00:01
Pa dobro brate ako si ga tako resio onda ga uzimaj, ali kad cujem kakav komentar daje taj prodavac gore smuci mi se.Svi su prodavci isti, sto bi se reklo u onoj pemi od Vardara pa do Triglava, od Djerdapa pa do Jadrana...

grandia
23.02.2010, 08:19
ja bi predlozio da slovenski kolega dodje za bec (nije daleko) i ovde u radnji kupi sebi pa50sd za 645,- a sigurno moze i da mu spuste cenu barem za onih 45,- evra ...

jos ovo: drug sejox je reagovao korektno i dao korektan odgovor.

hebes politiku! (ne mislim na novine!)

munirYamaha
23.02.2010, 21:50
e dobro brate reko si mi slovenski kolega :D nemoj samo to :D:D ja sam iz makedonije ali zivim u ovoj Sloveniji ajde sad ostaje da ga kupim kad ga kupim opet zvacu vas za pomoc :D