PDA

Pokaži Full Verziju : cubase sx3


mr_eko
09.11.2006, 18:53
pozdrav raja....imam problem....prvi put radim u cubase pa....snimio sam sav materijal sve izmixano isve spremno ali neznam kako cu to sve stavit u jedan audio format....mislim da bude gotovo sve za cd-a....molim vas pomozite mi.....hvala unaprijed

mr_eko
10.11.2006, 15:27
pa nije zar da nezna niko o ovome.....

zokin
10.11.2006, 21:45
Nisam puno radio sa ovim programom ali cu ti citirati sa onog video objasnjenja :

Postavis lokatore, levi malo pre pocetka pesme a desni malo posle kraja pesme. Zati kliknes na file/export/audio mixdown - pa nadjes direktorijum gde se nalazi tvoj projekat, das mu ime odaberes parametre, da li je stereo ili mono i nakon toga kliknes na SAVE i pojavice ti se nova audio traka sa kompletnom pesmom

BasariStudios
11.11.2006, 17:00
Eko, prvo objasni kako je to snimljeno, spolji sintovi ili VSTis?

mr_eko
12.11.2006, 00:55
spoljni su mi sintovi....

BasariStudios
12.11.2006, 05:12
Ako je to sve uradjeno sa spoljnih sintova u midi traka u CUBASE, sint treba biti istovremeno konektiran sa compom i AUDIO ne samo MIDI, sa time sto izlazi iz sinta idu u IN u sound karticu o cemu ti ne mogu pomoci, ne znam sta koristis od sound karte i sintova. Posla toga u CUBASE kreiraces AUDIO TRAKE, pritisnuces i onda au udio trake snimas sve sto izlazi sa tog sinta, dal jednu po jednu traku posebno il mozes sve odjednom u jednu traku.
To je otprilike to u kratkim recima, a ako si stvarno pocetnik i o tome ne znas nista onda se tu treba dugo pisati buraz.

Pozdrav

mr_eko
12.11.2006, 14:30
hvala ti nedime,,,,uspelo mi je .....nisam profesionalac ali sam dosta znam o snimanju,ali bez vas nebi uspeo...jos jednom hvala ti....

mr_eko
13.11.2006, 00:39
nedime druze ...opet sam zaglavio....ono sto sam uradio htio sam popravit solo....ali sad mi kasni zvuk kada pustim taj solo....jel moguce da ima neka caka za to?????

BasariStudios
13.11.2006, 01:46
Objasni problem ako mozes jos malo bolje.
Koja solo boja, vec snimljena il ona sto sviras na sint?

mr_eko
13.11.2006, 16:52
nova solo boja....skroz kasni za ostalim kanalima,,a dok se snima sve je ok....

BasariStudios
13.11.2006, 19:32
EKO, mislim da je kod tebe u pitanju LATENCY, znaj da posle no sto se sint snimi
u software latency vise ne postoji, al da sviras odjednom dok ono snimljeno
svira uvek ces imati LATENCY ako kartica ili comp nije sposoban.
Daj malo vise informacija kakvu karticu koristis.

Pozdrav

mr_eko
24.02.2007, 11:51
momci...moze li mi iko rec koja je najbolja kvaliteta zvuka kad na kraju ono hocu da spasim pjesmu i pita me u kojem formatu(ovo se sve bazira na cubase sx3) mislim na audio snimku...hvala unaprijed...