PDA

Pokaži Full Verziju : savet za mob


gibanica
16.02.2010, 02:58
cao.
Telenor je izbacio nove telefone u ponudu, po manjim cenama.
dvoumim se izmedju 2.
prvi je Nokia 6303c
ima dobru kameru, sliku, zvuk itd. no jednostavan je monoblok nema tacskrin niti ima bilo sta narocito, ali mi se model jako dopada.

drugi je Samsung S5230 star.
ima velik displej preko celog telefona ima tacskrin, ima malo losije boje i zvuk, kamera im je ista. dakle prednost mu je touch i ekran i ima sve sto i jedan moderan tel.
medjutim cujem da SAMSUNG ima ocajan softver da se poruke uzasno tesko kucaju jer treba po 0.5 sec za svaki otkucan broj i slovo.
osim toga cena im vrtoglavo pada. dok nokia drzi cenu.

SAMSUNG je skuplji 10e na mojoj pretplati.
sutra idem na fax pa posle u telenor, tako da bi mi znacilo da me posavetujete.
eto napravicu i anketu :)

EmirTotic
16.02.2010, 03:02
Uvek samo Nokia ili Sony Ericsson. Kvalitet na prvom mestu pa tek onda kurcenje. ;)

skoricnik
16.02.2010, 10:56
Probao sam S530, imam kuci jedan F480, i ista je prica, ekran nije toliko brz, koliko je kod moje 5800XM. To mi se ne svidja kod ovih Samsunga, takodje i mogucnosti software-a.

Sto se tice Nokie, malo sam skeptican sto se tice tih novih 62xx serija. Imao sam 6220C, i telefon je looose odradjen (plastika). Klimalo se sve, tasteri tvrdi. Nov telefon kupio, i posle mesec dana sav se rasklimao.

Glas bi ovde ipak dao Nokiji iz vise razloga:

Prost za upotrebu, mogucnosti koje pruza Symbian OS, monoblok (S5230 je po meni glomazan telefon).

Pozdrav

b.o.Y.c.h. ČK
16.02.2010, 11:51
Stalno sam koristio nokie kao i moja familia, ali sva ta nokia je jedamput riknula ili skroz ili samo npr softwer pa onda plaćaj servisu...

Sada imam samsung s8300 i zadovoljan sam, mislim da je samsung jači brand

Pisanje poruka, da, malo je spor, ali se rješava stišanjem zvuka tipkovnice

Tipkao sam i po N97 koja pak je duplo sporija od samsunga, toliko o tome ko je sporiji

skoricnik
16.02.2010, 11:57
Meni nije N97 sporija, radio sam na njoj. E sad ne znam zbog cega je ta bila spora, al' imam kuci F480 i imao sam S5230, poredio sam sa 5800XM koji je brz k'o lud :)

Pozdrav

armin
16.02.2010, 12:08
Ja posjedujem tog samsunga samo bijelog...

solidan tel ja sam sasvim zadovoljan sa njim ima dobru bateriju...

neznam u cemu je problem u porukama nemoras nista cekati dok pises samo dirnes jednom ekran i pisi dalje kad ti treba slovo na jednom broju...

8gb ja imam i nema nekog ekstra kocenja... jedino kad stavis mnogo mp3 onda al to je normalno... nista strasno...

moderan dizajn pregledan ekran meni se je dopao....

sto se tice softvera tesko je sta naci za njega korisno... dodje na njemu google maps i neki manje bitni programi...

kamera po noci katastrofa... al tel je tu da zovemo :D

sve u svemu za tu cjenu koju drzi (140-150€) solidan tel....

gibanica
16.02.2010, 13:10
e i to me interesuje jako, sto se tice Google mapsa?
ja ne znam od cega zavisi na kom ce tel raditi na kom ne? slabo se razumem
na tom samsungu sam video da funkcionise jako lepo i pregledno je.
konkretno da li bi radio na pomenutoj nokiji 6303?
kako se ta mogucnost zove u konfiguraciji?

skoricnik
16.02.2010, 19:00
U pitanju je GPS (Global Positioning Service), sto oba pomenuta telefona NEMAJU.

Google maps na ovom Samsungu sluzi kao neko pregledanje karata, i mapa raznih gradova, bla bla. Ok je to stvar, al kad nemas navigaciju, skoro neupotrebljiva.

Opet kazem - moj glas ide Nokiji, ako ne zbog onih argumenata koje sam naveo, onda bar zbog cene.

@armin

Nismo se razumeli druze, samo sam rekao da ekran ne reaguje odmah na dodir, nego ima malo kasnjenje od nekih 5-6ms (kao latencija kod sviranja). To me je razocaralo kod tih niskobudzetnih Touch Screen Samsunga, ali nekom ko sporo kuca i nije problem. Kod Samsunga JET S8000 je vec druga prica, tu nema latencije. Na mojoj 5800XM mogu da kucam brzo, brzinom kao i kod telefona sa tastaturom, a na S5230 nisam mogao, sto me je nerviralo. Ali, onaj ko je brz kucac, to mu i nije neki velik problem.

milan_lekic
16.02.2010, 19:02
kratko jasno Samsung je zakon!
pozz

skoricnik
16.02.2010, 19:26
Ok je sve to, samo daj kolegi argumente?

Nemam nameru da pokrenem svadju, samo da vidimo zbog cega je Samsung zakon i sta on to ima sto Nokia nema.

milan_lekic
16.02.2010, 19:44
dovoljno je da kazem Omnia taj telefon je licna karta Samsunga

b.o.Y.c.h. ČK
16.02.2010, 19:50
Neidem sad u karakteristike tih mobitela, pa da sve po redu deklariramo, nema smisla

Meni je bila glavna stvar nokie što se samo kvarila, po mojem nokia se proslavila sa onim starim modelima 3310,5110...ali kasnije sve što je izbacila nije to bilo to

Pri kupnji ovog zadnjeg mobitela bila je dvojba o S8300 i N95 8g, kolega koji u njemačkoj prodaje mobitele savjetovao mi je samsung i time sam zadovoljan, mislim da ću i dalje kupovati samsung
Dodato:
Omnia, s8300 su jača klasa mobitela od ovih navedenih koje kolega želi kupiti

Ja sama brand uspoređivao u globalu

aleksandar031
16.02.2010, 19:59
Da ne sirim puno:)...moj glas za 6303.:D

alen248
16.02.2010, 20:03
E ovako ja sam imao 6303 a sada ima S5230. Nokia je dobar telefeon globalno gledajuci ali konkretno Samsung s5230 je moderan tel. ima super dizajn i ima dobru bateriju jednostavan je za rukovanje sve u svemu ja sam zadovoljan sa njim jedino sto eto kamera nije kompletna nema blic, ali ako ti kamera nije toliko bitna moj glas ide za samsunga. Pozzz

armin
16.02.2010, 20:06
@skoricnik

sve je to uredu ja kazem da je tel solidan za te pare...

znaci provjeren je posto ga jos posjedujem a za nokiu tu neznam nista nisam je probao...

skoricnik
16.02.2010, 20:25
"dovoljno je da kazem Omnia taj telefon je licna karta Samsunga"

A ako ja kazem Nokia N900? :)


"Meni je bila glavna stvar nokie što se samo kvarila, po mojem nokia se proslavila sa onim starim modelima 3310,5110...ali kasnije sve što je izbacila nije to bilo to"

Ni jedna, ali apsolutno ni jedna Nokia koju sam imao mi nikad nije stucnula, a kamoli pokvarila, a imao sam ih bog'me. (5110, 3210, 3310, 3650, 3510i, 6600, 6230, N70, N73, N80, N95, 6220C...)

Imao sam i Samsunge, i stojim iza toga da je odlican brend, ali realno gledano po mogucnostima ne moze da se poredi sa Nokiom (Govorim za modele ispod Omnie, jer je omnia ipak Symbian telefon).

Citiram mog kolegu Dell-a-: "Od Nokie ima bolje, a to je samo HTC :lol:"


@armin

Verujem ja tebi sve druze, samo sam trazio neke jace argumente za post kolege @milan_lekic :)

Pozdrav svima

CraZyKORG
16.02.2010, 20:54
Nokia,definitivno.
-
Da se kladimo da ce pre SAMSUNG nego NOKIA da te smori.
Uostalom,uverices se sam. Kako god da izgleda :
Bices nalozen par dana pre svega na izgled,posle na
mozda neke funkcije,a kada te prodje period i krenu opet
svirke o telefonu neces ni da razmisljas.
Mada,svaka promena u zivotu,lepo dodje.
-
Ne moze tebi niko da nametne sta ces ti da uzmes.
Jednostavno,slusaj svoje srce i to je to. Cao. ;)

skoricnik
16.02.2010, 21:26
Jos jedan + Nokiji:

Nokijin "File Manager" je mama sto se tice tekstova.

Ja licno koristim trenutno na 5800XM, a koristio sam i na N95 i na 6220C tekstove pesama, kao na nekom Pocket PC.

Imam 1500 tekstova, svaki zasebno otkucan u *.txt formatu.

Ukljucim file manager, pustim pretragu, tekst pronadjen za cca. 5s.

Na Samsungu tu opciju nisam uocio, a probao sam mnogo java file managera.
Neki od njih imaju search opciju, ali ona traje 5min, plus otvaranje teksta oko 1min.

Marco7
16.02.2010, 22:06
Bane ako mene pitas pogledaj neku Noki iz E serije tipa E55 ili E71 i zavrsio si posao ;)

gibanica
17.02.2010, 00:02
isj..kasno.. :(
hvala vam drugari..
uzeo sam NOKIA 6303 classic.


danas sam u telenoru pitao prodavca sta mi predlaze od tih od kojih se dvoumim. on se nasmejao i rekao da ne razmisljam i da uzmem nokiu, kaze da ovaj samsung nemaju vec 20ak dana jer se ne trazi pa ga nisu ni porucivali iz beograda.

telefonom sam zadovoljan na prvu loptu, samo pricam i pisem, te slabo koristim ostale funkcije, pa je onda izgled presudio jer mi je onako jednostavan, pravi momacki :)

thx jos jednom ;)

yamahapassion
17.02.2010, 00:17
Dobar si telefon uzeo, nemoj uopste da se sekiras. Moj zadnji samsung je bio cini mi se D600, i jako sam se razocarao sa onim slide mehanizmom koji se zacas rasklimao, a posle par meseci i pokvario. Sad koristim isto nokiu 6120 classic i super mi sluzi, a za koji mesec cu kao kolega skoricnik da uzmem na ugovor 5800 xpres music, i onda sam miran dve godine opet. Pogotovo me raduje sto sam video da 5800 ima wifi, a imam bezicni ruter kuci, auuuu miline surfovanje iz kreveta hehehe....

CraZyKORG
17.02.2010, 00:47
@ SkoricNIK : Slazem se,u podpunosti.
-
@ GIBANICE : Cestitam,drago mi je i neces se pokajati.
Provereno,tako da sad imas novi mobilni,bices happy. :)
Taj osecaj je strasno dobar. Uzivaj brate.

siemensserbia87
19.02.2010, 01:33
Nokia definitivno(a sto se tice modela ne bih se bas slozio ali to nije srz teme)

__________________________________________
Nekih dana je bolje ne ustajati iz kreveta,
jednostavno ne isplati se....