PDA

Pokaži Full Verziju : tyros 3 ili pa 2x


boris-366
15.02.2010, 21:54
zanima me sta uzeti..:confused:
tyros 3 ili pa 2x, sta je zahvalnije za narodnu, zabavnu i malo pop-rock muziku.
ne uzimam u obzir memoriju, 256 je i vise nego dovoljno.
zanima me sta bolje odradjuje posao, sta bolje zvuci.
hocu da imam ins koji je kompletan.B-)
pare nisu problem, nista, samo je bitno da radi extra, da zvuci sto bolje.
hvala pozdrav.

svrakan
15.02.2010, 21:59
Sad si pitao sta da kupis BMW ili Mercedes.Sta god da kupis neces pogresiti,obe sprave su vrhunske,s tim da za Korga imas vise materijala,ali ima i za t3 vec svega.

Vule
15.02.2010, 22:00
Ja mislim da baš na ta pitanja koja si postavio na ovom Forumu ima i više nego dovoljno odgovora...citirao bih Kolegu Vingulu: Koristite SUCHE

pescho
15.02.2010, 22:01
ako ti pare nisu problem, evo ti onda moje podatke za moj konto ;-)

moje misljenje je da je tyros jaca mashina, ali sve ima pro i kontra...
jako tesko pitanje!
otidji u muzicku kucu i probaj obe klavijature...

pozz.

alenmo
15.02.2010, 22:04
cim pitanje ima u sebi rijec ili ovo ili ono tu odgovora nema...znaci legendo svatko ima razlicit ukus tako da tebi drugi muzicari ne mogu dati savjet sto se tice izbora aranzera...
bilo sta da uzmes neces pogrijesiti i tu nema ovo je bolje od onog samo je stvar pojedinca kako to iskoristi...ja sam licno izabrao tyros cisto da malo izadjem iz kolotecine jer sam dugo radio na korgu

boris-366
15.02.2010, 23:34
pa ako si koristio korg, a sad tyros, sa cim si zadovoljniji? treba mi da je zvuk bolji, masivniji, sredice se to nekako, uraditi :) hvala vam na odgovorima. ja sam licno vise za tyros :)

b.o.Y.c.h. ČK
16.02.2010, 01:01
Manje više retoričko pitanje, odnosno malo teže pitanje ;)

Ja bi korga više uzeo za narodnu muziku zbog dostupnosti materijala kakvog god srce želi, terce je lakše sredit, dok je na yamahi malo duži proces zajebancije..

Za yamahu ima puno stvari na netu, ali da priznam, 90% gluposti koje treba posložiti po ukusu, promjeniti ili ići ispočetka ako želiš da ti svirka bude moćna

Eh sad, čitali smo o nekim novopočenim kvarovima na korgu (led diode) nadam se da to nije česti kvar, opet mu je prednost što ima više oktava, tyros samo 5, evo meni to recimo danas smeta, volio bih malo više tipkica

Čuo sam od par ljudi da je tyros bolji za LIVE svirku..pozz

Sejox
16.02.2010, 01:37
Ovo su teme na kojima se moze pisati dvije godine,i nista se time nece dobiti.
Bez probe instrumenta,ili da se preslusaju neki demo snimci,kako to zvuci,ne moze se donijeti odluka,tek tako o kupovini.
Jedni ce pisati ovako,drugi onako,treci....

Evo link za jednu temu,skoro identicnu i na njoj se vidi kako se to zavrsava:

http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=6228&highlight=pa2x+tyros3

Stoga smatram,da nebi dolazilo do beskonacnog i ne bas korisnog pisanja,
da je ova tema nepotrebna i nema konacan smisao-nece donijeti razultat....

LOCK