PDA

Pokaži Full Verziju : Studijski Mikrofon


gokili
14.02.2010, 22:28
Do sada sam snimao vokale na Shure Beta 58A zanima me dali bi kupovinom
kondenzatorskog u klasi do 100 eu dobio bolji snimak?

Koji od ovih uzeti?

Audio-Technica AT2020
Behringer Studio Condenser Microphone C-3
M-Audio Nova
Studio Projects B1

Ili neki drugi u cenovnom rangu do 100 eu.

TomyCroSound
16.02.2010, 13:18
di si našo AT 2020 za 100 eur?? ja sam platio 1180kn (1eur-7,2kn)
S tim da ti treba pop filter, ja sam ga napravio i sve zajedno radi ok.
Al, koliko para, takva muzika.. Ako imaš "tih" dio u pjesmi, bit će ok, ali kad dođeš do proderavanja, mislim da mora ić u posebnu traku jer treba mu skinut gaina i odmaknut se.. al to je već sve filozofija, onda ton tj zvuk ne bude vezan sa ostatkom bla bla al to je stvar kod svih mikrofona koju još nisam uspio dokučit.. I ne znam dal prostorija (gluva soba ili ne) utječe na samo boju glasa kod snimanja..
A evo da ti odgovorim, at2020 meni je ok, bolji snimak je u usporedbi sa betom 58a.., za ostale ne znam. U što bi "ubo" mic?

gokili
16.02.2010, 15:49
Imaju ga u artist-music ovde u Ns i cena je oko 90 eu,a u mitros music je 136.eu.ovaj moguce da je usb ne verujem da bi bila tolika razlika u ceni.

U mitrosu sam nasao AKG Perception 120 za 106 eu.

Karakteristike:
General-purpose cardioid recording microphone
An excellent choice for a wide range of recording and live sound applications
Extended frequency response
Roadworthy construction
Switchable 20 dB preattenuation pad
Switchable bass cut filter
Designed and engineered by AKG in Vienna, Austria
Type: 2/3 inch Diaphragm True Condenser
Polar pattern: cardioid
Frequency range: 20 to 20,000 Hz
Sensitivity: 22 mV/Pa (-33 dBV)
Max. SPL: 130/150 dB (0/-20 dB) for 0.5% THD
Equivalent noise level: 22 dB-A (IEC 60268-4)
Signal/noise ratio (A-weighted): 62 dB
Preattenuation pad: 0 dB, -20 dB
Bass filter: 12 dB/octave at 300 Hz
Impedance: < 200 ohms
Recommended load impedance: >= 1,000 ohms
Current consumption: <3 mA
Power requirement: 48 V phantom power to DIN/IEC
Connector: 3-pin XLR
Finish: Metallic blue
Dimensions: 53 dia. x 165 mm (2.1 dia. x 6.5 in.)
Net weight: 525 g (18.5 oz.)
Shipping weight: 955 g (33.7 oz.)
Includes Stand Adapter

Kolio sam uspeo da saznam nije toliko osetljiv na glasnije deonice,kao sto je slucaj sa AT,a i ima prekidac za bass cut filter.
Sta mislis da ga uzmem ili ne?

Planiram da idem preko Behringe ultravoice digital mada mogu i preko Behringe ub1832fx pro mada mi je ovo prvo bolja opcija,pa u M-audio Delta 192.
Dodato:
Jedna mala ispravka nije artist music vec Artist Systems.

aleksandar72
16.02.2010, 16:30
Bilo koji da odaberes od ove koje si naveo, imaces bolji snimak nego sa SHUREom 58!....i kako sto je kolega amadeusvk rekao,koliko para takva muzika.Tesko je u klasi do 100EUR naci studijski mikrofon,ali za home recording su OK.
Moj glas ide za M-Audio Nova,ima za nijansu uravnotezenu tonsku sliku nego AKG i ima manje statickih sumova.Nekako mi AKG u gronjem spektru tvrd ali mozda ja tako cujem...AT nisam do sad probao,ali ne sumnjam u kvalitet.
Najbolje ova 3 mikrofona testirati u A/B modu,pa onda donjeti odluku.
U svaki slucaj,za home recording zadovoljavajuce....ali samo za HomeREC....tamo prestaje njihova upotreba.

Pozz

P.S.u klasi do 200EUR imas RODEa NT-1!cisto informativno :)

gokili
16.02.2010, 16:58
M audio nova je Frequency response: 20Hz-18kHz pa su mi radi toga u mitrosu rekli da je bolje da uzmen Akg.
RODEa NT-1 mi se svidja i sigurno bi ga uzeo da nisam potrosio pare na
Behringe ultravoice digital.B-)

Dejan
16.02.2010, 22:17
Aleksandar72,molio bih de ako mozes da mi kazes sta mislis o Rode NT1A posto i sam sam vlasnik istog pa me interesuje tvoje misljenje.Pozz

Marco7
17.02.2010, 09:09
I jos na sve ovo sto je Aleksandar napisao bi i ja dodao da je koliko je bitan dobar mikrofon za snimanje vokala toliko je potreban jos i dobar Preamp da to bilo to ;)

gokili
17.02.2010, 14:19
Pa sta mislite o Behringer Ultra Voice Digital VX2496,jel valja to cemu?

Vule
17.02.2010, 14:23
@ gokili

Pitanje nema veze sa temom...ovde se priča o mikrofonima!!! Hvala

gokili
17.02.2010, 15:24
Covek me lepo pitao preko cega cu da spojim mikrofon.

Vule
17.02.2010, 16:19
Čoveku si mogao da napišeš da bi "ubo u nešto" a ne da postavljaš ovde slike i tražiš mišljenje o uredjaju...elem,da ne dužimo dalje,ako te zanima mišljenje o onom uredjaju otvori lepo temu i neka se piše samo o njemu ako već neka ne postoji,a ovde ajmo o mikrofonima jer je to pitanje...hvala

aleksandar72
17.02.2010, 17:24
@gokili
Ako bas pevas u tom pasponu preko 18KHz,onda bolje nemoj ;)

ali znaj da ces sa ovim mikrofonom imati jako balansiran sound,pri minimalne sumove(AKG P120 je izvor sumova) i sto je najvaznije,imas toleranciju od +/- 1dB preko celog frekfentnog spektra!!To bi trebalo da znaju momci iz MITROSa....
P.S.pogledaj u oglasima polovan AKG C3000!

@Marco7
absolutno tacno!
primer SM PRO AUDIO TC01...odlicno radi svoj posao za te pare!Nista bez 12AX7 :)

@dejan87
Nisam neki ekspert oko studijskog snimanja,bavim se ovom tematikom "amaterski".Nedavno sam citao bas o NT-1a,ispao je N°1 u svoju klasu u testu A/B pored Studio Projects C1 i AT2035.
Da si me pitao o Live mikrofonima,rado bi ti vise rekao....

Beethoven
13.06.2010, 02:40
Eh, taman sam hteo da predlozim ovo sto je pomenuo kolega aleksandar72 -AKG c3000. Nisam imao prilike da probam puno studijskih mikrofona, c3000 posedujem (najnoviju verziju) i ja sam odusevljen kako radi mic. O njemu ti mogu reci sve najbolje. Kupio sam ga nov, u koferu, sa shockmouth... Lepota...

On i c451ST su mi najomiljeniji iz moje ergele... :)

Pozzz

TomyCroSound
17.07.2010, 16:19
imam Audio-technica AT-2020 (kojeg prodajem),nisam baš zadovoljan njime; "premetalan" mi je za vokal, trebam nešto toplije a kod glasnog pjevanja drči bez obzira na gain i odmaknem se i jače od pola metra, al ne pomaže puno...
Sad razmišljam o RODE NT1A, pa me zanima dal bi se preporodio s tim mikrofonom, jer nije puuno skuplji od AT, pa nemam pojma, a možda ima ovdje netko tko ima pojma :-)
Dodato:
sad čitao preporuke za sE Electronics SE2200A ?
probao netko?

Svabo
28.08.2010, 12:14
NT1A je apsolutni bestseler u toj klasi, iako nije najjeftiniji, i tako je vec godinama. Pogledaj samo top-listu najpoznatijeg njemackog prodavca - NT1A je broj 1 vec godinama i nista ga ne pomjera s tog mjesta. Prijatelj mi je imao finu kolekciju mikrofona i na slijepi test, da ne znamo sta je s cim snimljeno, drzao se dobro i uz skupe mikrofone. Ima doduse razlike u zavisnosti sta se snima, ali generalno izvrstan mikrofon, do 200€ najbolje sto se moze uzeti.
Ima i dobrih AT i sE, i Blue i Studio Project itd ali s NT1A nemas greske! A i jedini je u toj sumi modela koji je nekako vec napravio ime pa ako ga jednom budes prodavao, neces morati objasnjavati sta je to...

TomyCroSound
28.08.2010, 12:28
kasno pališš :-)
ja kupio se2200a.. šta ja znam. "mekši" je od at kojeg imam, al,.. rode nije bilo u trg pa reko neću se zafrkavat pa čekat..a čitao recenzije pa su rekli da je se taj topliji od tog rode..
a kažu da mi preamp nije kvalitetan (u tascamu fw1082)..

Svabo
28.08.2010, 12:41
sE2200 su takodje dobri - kad ti padne u ruke jedan NT1A uporedi ih A/B i cuces razlike ( i jedan sE je bio kod frenda ali ne znam koji, i bio je "good value for money" ) ali vjerovatno se neces moci odluciti sta ti je definitivno bolje, pogotovo kad pocnes snimati razlicite izvore...sE takodje radi dobre mikrofone, to sam se uvjerio. Mozda su i jedini najozbiljnija konkurencija Rode-u u toj klasi.
Dodato:
...a za preamp, uz sE2200 ces vjerovatno imati dobre rezulate vec sa malim Presonusom ( ima lampu ali nije igracka iako je jeftin! ). Tascam je tu morao staviti 4 komada za nikakve pare, vjerovatno je kreatoru bilo dozvoljeno da potrosi 10% cijene na mikrofonska pojacala... Ovde su sad dosta pali sa cijenom i Focusrite ISA ONE ( jer je izasao i ISA ONE Digital po cijeni koliko je prethodni bio, ali bez DA convertera) i sad su total povoljni, ne znam imas li ih dole za naci i da li ti to izlazi iz budzeta... ali to je komad koji ostaje.... ili UA Solo 610... uzmes jednom pa nosas sa sobom kud god da ides, to je kvalitet i to ne izlazi iz mode. Ali da ne brljavim > i mali Presonus odlicno radi , za nikakve pare, probaj ga negdje.

iatros
29.08.2010, 06:38
Za te zaista male pare najbolje bih te posluzio Behringer B1. Studio Projects C1 je daleko bolji ali i skuplji. Ja sam davno probavao t.bone sct2000 od njemacke online prodavnice thomann. Veoma dobar ali mislim da nije u tom cjenovnom rangu.

Svabo
29.08.2010, 10:53
Behringer u principu daje dobru vrijednost za cijenu, za te pare nema mu se sta puno prigovarati, ispod 100€ je, to je ispod cijene i solidnog dinamickog. Jedino je pitanje kako brzo ce htjeti nesto ozbiljnije.
Od Studio Projects ima i B-serija, ( model je takodje B-1) koja je puno jeftinija od C-serije. Ne znam moze li se dole negdje uporediti jedan sa drugim Behringer i SP ??