PDA

Pokaži Full Verziju : Flash Card


Jazz
13.02.2010, 15:04
Pozz za sve,
problem je nastao ovako:
- snimao sam jednu tercu i u toku snimanja ono #please wait..." skontam da ne snimam tercu na dobro mjesto i ugasim sint prije negoli je ovaj snimi preko druge terce. E sad ( da bogdom nisam ti uradio) kada sam upalio sint ovaj sad nece da prepozna FC. Dali sam shebao karticu ili ima neka fora da se vrati kartica u zivot uff. Eto pozdrav za mene !

CraZyKORG
13.02.2010, 15:15
Jesi pustio flash-card da se ohladi malo ?
Mozda se previse pregrejala a ti si jos ugasio klavijaturu.
To ne smes da radis..... Jako su osetljive.
-
I reci mi,kada ubacujes flashCard-jel' ti se pali lampica
na dugmetu "WRITE DISK IN USE"..?
Trebala bi da gori jedno 2-3 sekunde u momentu kad je ubacis.
To je znak da je ucitava.
-
Idi u PROGRAM pre svega,a ako tamo ne reaguje,onda
pokusaj u svim direktorijumima u klavijaturi dal' je negde mozda cita.
Mozda je samo neki privremeni BAGG,odkud znam.
U svakom slucaju,znam kako je to. -Sranje....................

gega
13.02.2010, 16:41
@jazz

Da ne pametujem mnogo....:)
Ucitaj karticu na Racunar i sve sa kartice ,,save,, na jedan folder.

Formatiraj na PC tu praznu karticu,ubacujesh je u klavijaturu ona je

prepoznaje i tu je opet formatirash..

Nakon toga vratish sve na karticu pomocu racunara i skroz normalno
ce ti klavijatura sve ucitavati.
Ovakvi problemi se deshavaju kada se prekine neka operacija (iskljucenjem ili nestankom struje) ili kada se kartica odstranjuje iz slota u toku izvodjenja neke operacije.
U takvim slucajevima se najceshce gubi drajver za citac kartice pa se mora ponovo instalirati
Probaj ovu proceduru pa ako ne uspe kojim slucajem,javi.

Pozdrav;)

CraZyKORG
13.02.2010, 17:20
@ Gega :
Odlicno si ti to rekao,uopste ne pametujes,
al' danas kao i pre,malo ko ima adapter za flash-card,
dakle-sta ako nema s'cim da poveze flash-card i racunar ?
-
Daj decku jos neki predlog.
Ja ne znam sta jos da pokusas,zaista.

fico
13.02.2010, 18:00
Ajd da pokusam ja da pomognem .Na disketu stavis program za formatiranje fles karte a kartu stavis u njeno leziste.Ugasis sint i kad ga palis drzis dugme cini mi se da je fade in kao kad ubacujes OS. Startuje se program sa diskete i sa njim sredis kartu dok si reko britva.Davno sam postavio taj programcic u download i sigurno ili je tamo ili ga ima neko od korgovaca.A sto se tice ubacivanja fles karte u kompjuter neznam da je iko do sad sa foruma to uspeo jer kompjuter nema drivera za tu kartu tako da je to uzaludan posao da se oni traze po netu .Ako je neko uspeo da to uradi onda mu skidam kapu jer jos nisam cuo za to da moze.

gega
14.02.2010, 10:55
Ovo je bio samo jedan predlog.... :)

a citac kosta u prodavnici racunara
17,79 €* (http://www.pixmania.com/dev/gui_web/shopping/popup/popup_pre_frais_livraison.php) inkl. MwSt. Povezueje sa preko USB kabla.

Najjednostavnije je naravno da karticu proba ucitati na Klavijaturi kod nekog kolege.

pozdrav

dalabu
14.02.2010, 12:08
Biti ili ne biti? Pricamo o pa80 ili tritonu?

milan_lekic
14.02.2010, 15:15
verovatno o Pa80

Jazz
14.02.2010, 23:54
Hvala svima na pomoći ali Vaš kolega Jazz je rjesio problem i to onako ljudskiB-). Da sam bogdo prije procitao Vaše postove ali vapaj:), JA SAM FC FORMATIRAOOO :">:mad: i sada je totalno prazna. Imao sam ja i semplove svoje sačuvane na PC-u, ali sam nedavno i njega očistio od starih foldera tako da sam i tu odradio pravi posao. Ako neko ima moje semplove koje sam nekad davno stavio u download ime file-a je "Jazz semplovi" ili tako nesto ne sjecam se tacno, molio bih ga da mi posalje bilo bi mi od velike pomoci. Eto jos jednom hvala svima.
CraZyKORG upalim sint, stavim FC, upali se "disk write" na par sec i to je to.Odem u program ali mi nece da prikaze da je prihvatio FC ne pali se ona crvena gornja lampica ( treba da gore dvije lampice kad ima FC), znaci nije je prepoznao.
-Cekao sam i da se ohladi , ali ništa sve isto.
Stavljao je kad je sint bio ugašen i onda ga upalio ali ništa.
Nisam stigao da odradim ovo što je Fico naveo ...jbga kasno sam pročitao post.

CraZyKORG
15.02.2010, 02:15
Kako god prijatelju,samo da si ti problem resio.
Drago mi je. Uzivaj... ;)

fico
15.02.2010, 22:03
gega...verujem drug da taj citac za karte moze da se koristi za sve memorijske karte koje se danas koriste od mobilnih telefona do foto aparata a iako ima leziste za fles korgove karte od PA80 nece procitati.Isto bi bilo kad bi uzeo PCMCA adapter u koji se ubacuju memorijske karte i stavio neku kartu u njega i ubacio to u korg ,on to nebi prepoznao .Nema koje variante ja nisam probavao dok sam imao PA80 .Posto sam znao da Jazz koristi PA80 kao i verovatno jos IX 300 napisao sam mu jedinu soluciju ako sint ne vidi karte sta je resenje .U medjuvremenu sam mu i poslao programcic jer ga verovatno nije naso u downloud sekciji nek se mu nadje .Ako trebadne jos nekom program za formatiranje nek javi ili nek potrazi na forumu.