PDA

Pokaži Full Verziju : Racunalo se samo restarta


gogspa80
09.02.2010, 19:41
imam veliki problem sa racunalom, cesto se sam restarta, nekada to bude nakon 10 minuta, nekada nakon 3 sata...
kasnije sam nasao pod sistem failature funkciju automaticaly restart, pa sam je iskljucio, i sada mi se na monitoru pojavi sve plavo i pise eror...
to mi se dugo desava, nikako ne mogu skontati sta je, mjenjao sam napojnu jedinicu jer sam pomisljao da je do napona, nije do toga, mjenjao sam ram, opet se isto desava, jedino da sam baksuz pa da mi opet zeza ram...

takodjer kada sam pokusavao instalirati windows 7, monitor poplavi i pise
a problem has ben detected and windows has ben shut down to prevent damage to your computer. tako svaki puta
evo slika dole, a kada sam instaliravao xp, jednom mi je isto tako poplavilo i pisalo setup cannot copy the file :cinemst2.sys
restartam, pokrenem ponovo instalaciju isto mi se desi, samo drugi neki fajl, kasnije sam instalirao... nije mi jasno o cemu se ovdje radi, do citaca nije, cd je ispravan...
- svi programi mi se ruse i pojavljuje se sent/dont sent eror
ako neko sumnja na nesto neka se javi :)
evo slika sta mi je bilo kada poplavi

svrakan
09.02.2010, 19:50
Vidi necu da se pravim pametan,ali isti problem ama bas isti je bio na racunaru u firmi gde radim,i kada je otisao na servis,javljeno nam je da je otisla maticna ploca i zamenili su je,e sad da li je to i kod tebe slucaj,najbolje da odneses u neki servis ali pouzdan.

buha
09.02.2010, 20:17
meni se dešavalo s vindovsom sedmicom i samo sam stavio ikpe i sve normalno radilo
windovs XP...

skoricnik
09.02.2010, 20:28
Mislim da je moguce da ti je vrisnuo HDD. Meni se takodje desavalo da mi se restartuje racunar, zamenio sam HDD i sve je radilo kako treba. Ispitaj svaki deo, iskopcaj sve nepotrebno, i probaj da ustanovis do cega je, a ja tipujem na HDD.

Pozdrav

gjoko
09.02.2010, 20:40
to sto ti je skoricnik rekao drzi vodu ali
evo proveri ovde:

http://translate.google.com/translate?js=y&prev=_t&hl=en&ie=UTF-8&layout=1&eotf=1&u=http%3A%2F%2Fwww.hardforum.com%2Farchive%2Findex .php%2Ft-983373.html&sl=en&tl=hr

Ace
09.02.2010, 21:34
Ovo je popularni "blue screen of death". Ili na naski plavi ekran smrti. On se javlja kada ima neki hardwerski problem ili eventualno nesto sa drajverima. U glavnom kada neki hardwerski deo ne radi kako treba. Njegov cilj je da zastici sistema. Ne znam gde si iskljucio automatic restart ali nisi trebao to uraditi jer nije stavljeno to bezveze tako, nego da stiti sistema od neke probleme pa tako si doveo verovatno sistema do situaciju kako bi se on spasavao sa blue screen of death.
Kako i da je
ova pfn_list_corrupt mislim da je bila nesto sa RAM memoriju ili tako nesto. Nisam ni ja siguran oko ovo, mislim da je bilo nesto kad sistem trosi celu RAM memoriju i postaje nestabilan.
U slucaju da si prethodno pipao nesta sa drajvere udzi u safe mode i izrbisi te drajvere. Ako nisi pipao nista onda problem je nazalost hardwerski.
pozz

zeljko
09.02.2010, 22:03
acekorg je u potpunom pravu,moze naprimjer da bude druker koji nema prijavljen drajver kod mikrosofta.Kod mene je davno bio taj problem isto tako kao kod tebe i posle sam ustanovio da je bio druker marke Philips i od kada ga ne koristim nemam vise problema.Pokusaj jedno po jedno od stvari koje imas prikljucene na kompu da istekas dok ne ustanovis sta te zeza.Pozz

gogspa80
09.02.2010, 22:30
izgleda da je do rama, posudio sam od kolege ram, a njemu dao svoj, za sad mi radi ok... a njemu se jednom resetovao... imam 2 po 1 gb, pa cu ispitati koja zeza, a drugu ponovo kupiti...
hvala na odgovorima

Ace
10.02.2010, 01:50
Tako i sam mislio druze. Ta pfn_lista je mislim ona koja sadrzi podatke za delove od RAMa ili potocno sta gde da se zapise u memoriju koja je podeljena na strana (p = page). E sad kad nastane greska u nju redosled na strana i radosled zapisivanja se poremeti i neka aplikacija zapise informacije gde im nije mesto na RAMa i to blokira RAMa i javi se taj "corrupt".
RAM nije skup tako da nece te kostati opravka puno. Ja savetujem uvek Kingston ili A-data memorije, isto ti preporucujem i tebi. Po meni se oni najdobre, najstabilne.
Pozz

nesaband
10.02.2010, 02:01
ako imas HIRENSBOOT peobaj preko njega da testiras memoriju da li je ispravna ili ne

Ace
10.02.2010, 02:50
Da!
Samo sto kod coveka OS ne startuje. Pojavlja se blue screen of death. Tako da nemoze instalirati taj program. Jedino ako ga vec ima pa preko "safe mode" da startuje windows. A ne verujem da ce safe mode da radi, kada je u RAM problem.
I onako vec proverio da kod njegov drugar sa taj RAM sistem pada, restartuje se. Njegov kompjuter radi sa drug RAM tako da vise nema dileme.

caka012
11.02.2010, 19:48
Meni se to desavalo kad mi je otisla graficka kartica. A hoce da se desi i ako podigne temperaturu. Pronadji i instaliraj program "Everest Ultimate Edition". On ti pokazuje sve napone i temperature mat. ploce, hard diska, procesora... Hoce neki put i zbog toga da zeza. Mada, ipak, to treba da pogleda neko ko se bolje razume.

nesaband
14.02.2010, 17:21
hirens je bootabilan.ako ga ima moze ga startovati sa CD-a.u njemu ima sve alate za proveru svih hardware delova u kompu.pozdrav

ivanspro
21.03.2010, 22:43
Evo ovako cim se pojavi onaj plavi ekran moras da znas da imas problema sa hardverom sto znaci ili ti je crko neki deo ili ti je otisao windows.U najvise slucaja virus promeni neki drajver tako da ti savetujem da izbrises drajvere pa polako jedan po jedan vracas..
Pozzz

Marko__ns
21.03.2010, 23:27
Moguce da se i poveca temperatura procesora i restartuje se. Proveri u biosu. Ili je do maticne ploce....

Ace
21.03.2010, 23:41
Drugovi, ovo je tema od pre mesec dana, verovatno kompjuter je ispravan sada. Pogledajte datume. pozz

Marko__ns
21.03.2010, 23:54
U pravu si Ace. Al mozda ce neko imati slican problem pa da zna na sta da obrati paznju. gogspa80 sta je bilo u pitanju???

gogspa80
22.03.2010, 00:11
eej, ne dolaze mi obavjesti o odgovorima na teme, pa ne ugledam odmah..
uglavnom bilo je do rama, sad radi ok sa ovom jednom plocicom.
svima hvala na pomoci!