PDA

Pokaži Full Verziju : Problem sa externim hard-discom!


josipv
07.02.2010, 00:24
Kupio sam externi hard od 250gb "transcend" bez napajanja,znaci samo usb ulaz i nemogu ga otvoriti na racunalu,jednostavno ga nece prijaviti kao novi hardware,dok mi na laptopu radi bez problema,i dog ga ustekam samo mi "bipa" i nista se ne dogada!

Zna li netko ucemu je problem?

zeljko
07.02.2010, 00:31
nisam siguran ali mislim da trebas u biosu da aktiviras ali ce se sigurno neko javiti ko to bolje zna.Pozzz

grandia
07.02.2010, 00:38
prosto pitanje:

jel si probao sve moguce usb-stekere?

pitam zbog toga jel su meni crknuli od 6 usb-stekera vec 3 ...

josipv
07.02.2010, 00:40
Ma jesam probao sam sve stekere ali nece! A sta da napravim u biosu?

zeljko
07.02.2010, 01:27
pa mislio sam da mozda nije podrska za usb u biosu aktivirana a mozda je problem i u sistemu ako imas XP koji ti je SP1 ili SP2 ? mozda trebas skinut najnovije update,moze svasta da bude ali kosto rekoh valjda ce se neko javit ko je imao slicnih problema kao ti,ja licno jos nisam nikad koristio ekstern hard disk.Znam samo da sam morao isto tako u biosu da ukljucim eksterni flopy disk.Pozz

nikadvisekorg
07.02.2010, 02:52
imam i ja taj problem, dhh 320gb externi koji se napaja preko usb.... na laptopu radi dok na kompu nece nikako, i sve mi je ukljuceno u biosu, najnovi firmver.... jednostavno nema leka apoteka :D

Ace
07.02.2010, 03:18
Znaci ne pise "found new hardware" ?! cudno
To znaci da ga nema ni u device "manager"
A dali ti USB stekere na kompu rade, jesi li probao prikljuciti drugi USB ured?
Moguce je i da nisu instalirane drajvere za USB ako ne radi nista preko USB.
Kliknes na My computer sa desni klik i otvoris "manage'' pa kliknes "device manager". I u "Universal serial bus controlers" vidi da nisu mozda preckrtane sa crveni iks mini-ikone. Eventualno da probas im napraviti "update" ali jos nisam siguran dali je problem u njih.

Niikkola
07.02.2010, 03:33
Meni nije hteo da radi na Win 7, a na XP radi bez problema samo nece preko cuvene hub zvezde, nego samo preko 2.0 usb. Pozovi radnju gde si ga kupio, oni sigurno imaju resenje, pozz

vingula
07.02.2010, 03:59
Može se desit da ti HDD zahtjeva samo USB 2.0 port...a ti si ga možda spojio na USB 1.1 ...jel meni su se slične stvari događale.

josipv
07.02.2010, 21:11
Ma sve drugo radi na usb ali on nece,mamicu mu jarecu.....:confused:

Dejan
07.02.2010, 21:35
Jeli imas neki Cd sa driverom za njega slucajno?

josipv
08.02.2010, 22:04
Ma nema nikakav cd,sve je u hard-discu!

vingula
08.02.2010, 23:26
CD treba samo za WIN 98 ili eventualno za Millenium, sve za noviji OS netreba CD ;)

grandia
09.02.2010, 02:38
nazalost neznam kako se ovi folderi na engleskom zovu al pokusat cu na shvabski i uz vistu, mozda neko moze dalje da pomogne

kazes da se cuje onaj klik kad ustekujes HD na kompu, znaci kompa zna da si nesto prikljucio al nezna sta ... tj. HD fali slovo ...

ovako to na vista ide:

systemsteuerung(systemsetting) pa tamo na verwaltung (?)
otvara ti se jedan prozorcic sa malim slovima
tamo ides na drugu tacku computerverwaltung a vista te pita dal da nastavis il ne (kao administrator ...)
ides na da (continue) i tu opet ides na drugu tacku datenspeicher (data...)
tu sad vidis sve HD koje imas i partiticije ...

tu bi i trebao da nadjes HD koji nema slovo a njemu dodajes sa desnim klikom slobodno slovo koje jos nije upotrebljeno i trebalo bi da funkcionise

Vaxter
09.02.2010, 03:10
Kao shto je vec recheno, najverovatnije je problem u USB 2.0/1.x.
Tj uredjaj sa 2.0 na 1.1 ili 1.0 port.
Neshto mislim da ne vredi dalje raspravljati.
Ono shto je josh moguce, ali malo verovatno, je da usb port na drugom kompu ne izbacuje dovoljno napajanje da potera hard kako treba...

josipv
09.02.2010, 23:44
Hvala grandia ali ja nemam vistu,nego Xp i ne razumijem njemacki nista!

Vaxter- neznam, da usb nije uredu nebi mi nista radilo onda,stagod drugo da ustekam u usb,sve radi bez greske ali ovaj hard nece, laptop mi je star sto godina i na njemu radi a isti windowsi su kao i na PC-u,nije mi jasno!:confused::confused:

Vaxter
10.02.2010, 09:05
Nije u pitanju ispravnost porta, vec njegova verzija.

Dell
10.02.2010, 16:33
bas kad smo kod toga, kad ubacim usb stick pise mi HI speed usb has been plugged i sto godina mu treba da prebaci nesto, a prije nego sto mi je bio formatiran disk radio je normalno i nigdje ne mogu da nadjem drivere za hi speed usb, zna li neko gdje mogu?

josipv
10.02.2010, 19:44
Nije u pitanju ispravnost porta, vec njegova verzija.

Al sve je isto kao i na laptopu,n njemu radi a ovdje nece!

vingula
10.02.2010, 19:54
ja sam skužio šemu sa CHIPSET driverima...imam Intelovu ploču i kad sam kupovao komp dobio samv driver za CHIPSET verziju 5.0.146 i znala me je zezat poruka ako uštekam npr. usb stick u 2.0 port da če mi radit brže,ali problem je bio što sam ja i uštekao u 2.0 ali radio je kao 1.1...pa sam nadogradio novi driver za Chipset ver. 7 i radilo mi je puno brže i naravno nisam imao puno problema oko tih poruka za USB uštekavanje ;) ....i nedavno sam imao sličnu foru na WIN 7...ja budala instalirao tu staru verziju Chipseta na win 7 i opet sve usporeno radilo, deinstalirao sam taj driver i kasnije je opet sve radilo OK i na 7-ici ;)

Tako da probaj se i ti malo poigrat oko Chipset drivera....možda je i to problem.

Vaxter
15.02.2010, 02:39
Dakle, siguran si da je USB2.0 i da su instalirani 2.0 driveri?

siemensserbia87
16.02.2010, 01:45
Ovako ces da uradis:
Zakaci taj disk na Usb,Nakon sto cujes Beep(signal da je zakacen)
Idi Start Meni pa zatim:
Control Panel/Administrative Tools/Computer Managment/Disk Managment

Zatim mi reci sta vidis?
Tu bi trebalo da vidis sve particije/logicke diskove
ukljucujuci i usb removable storage...

Ako ga nema tu pogledaj sta ti kaze ikonica do zvucnika
tj "safe remove hardware"klikni na nju vidi da li ga nije slucajno windows blokirao.

Javi desavanja pa cemo videti sta dalje.

Pozdrav.


____________________________________

http://www.onodenje.com/potpis/parekvare.gif