PDA

Pokaži Full Verziju : Aranzer za vezbanje i kucnu svirku?


siemensserbia87
05.02.2010, 01:19
Evo ovako stvari stoje.
Skoro sam prodao pa50(kog sam teskom mukom zaradio)
Jednostavno morao sam nema se para i kriza a svirao sam ga vise za sebe.
No da ne duzim pricu....

Kupio bih neki aranzer da imam za kucnu atmosferu
i cisto da zadovoljim svoju dusu.

Trenutno sam naleteo na dva takva:

Yamaha psr 220,ima fdd 1.44mb
i Roland Em30 (covek kaze nema fdd ali ima ubacene ritmove kako???)
Cena je 100 eur za bilo koji od ta dva aranzera.

Sta vi mislite,sta da kupim?

Ako neko ima neki bolji predlog a cene do 150eur(ne vise).

Hvala svima unapred.

nesaband
05.02.2010, 01:48
nadji rolanda E86 za 150 eura i resices sve probleme.sretno

mladenkom
05.02.2010, 01:54
vidi neku yamahu psrE403 ili413,mislim da cak mogu i ritmovi da se ubace,ali ne nesto puno...ja sam pre dve godine kupio na bubanj potoku u bg roland e15 za 50 eura,al morao sam ga otvarati,tacnije cale moj,da se zalemi neka zica,sitan kvar skroz,i radi normalno,nije to neka silna klavijatura,al ima lepu dirku i solidne bojice,tako da ako ti bg nije daleko ne bi bilo lose subotom ujutro da se promuvas po auto pijaci na bubanj potoku,svasta se moze naci ali za te novce opet mozes naci neku klavijaturu i u oglasima,koja ima MIDI pa je skopcati sa kompom i sa drugih softvera da vuces boje i ritmove,tako da mozes uzeti i midi klavijaturu,posto kazes kuci sviras
<input id="gwProxy" type="hidden"><!--Session data--><input onclick="jsCall();" id="jsProxy" type="hidden">

siemensserbia87
05.02.2010, 02:07
Pa nije ni daleko,mogao bih da odem jednu subotu.Nije ti los predlog.
A za tu yamahu psr 403-413 hmmm...neznam kako li zvuce one?

EmirTotic
05.02.2010, 02:11
Mozes naci PSR 350, znam da je ok jer sam gulio na njoj dosta dugo. Al opet mislim da je E86 bolja opcija.

mladenkom
05.02.2010, 02:17
zvuce pocetnicki,tako i kostaju,ali za kucu su sasvim ok,e sad ako nemas zivaca da se bakces sa softverima,onda kao sto kazu kolege najbolje ako nadjes roland e86,ima bas sam skoro gledao na youtube decko svira e86,nase stvari,tako da moze potrazis pa cujes..
<input id="gwProxy" type="hidden"><!--Session data--><input onclick="jsCall();" id="jsProxy" type="hidden">

siemensserbia87
05.02.2010, 02:25
Koliko para toliko muzike to si u pravu i razumem to.
Ali opet ne baca mi se ni tih 100-150e na nesto skroz decije.
Izgleda da je taj roland zasad najbolja sprava.
Hvala @nesaband,@emir totic i @mladenkom

doktor87
05.02.2010, 02:31
@nesaband

Kolega, zaista ne vidim ni jedan jedini razlog da trazi a kamo li kupi ovo praistorijsko cudo:confused:

Imao sam kontakte sa tom spravom, ali nisam ni blizu zadovoljan. Ima mogucnost samo jednog user ritma, a za boje nisam siguran da li moze i jedna da se ubaci. Prakticno je neupotrebljiva u odnosu na Yamahu PSR 413...(ako izuzmemo originalne vriske iz pesme SIMA RONI ZVONKA DEMIROVICA=)) ) To je moje licno misljenje. Pre godinu dana sam e86 menjao za X5D i mislim da mi je to najbolja pogodba koju neko moze da napravi sa tom klavijaturom, a da je realna. Tesko ces da nadjes da je u dobrom stanju...moj savet je da bezis od toga!
Yamaha PSR 413 zvuci krajnje pristojno za taj novac ako je nadjes. Ne mozes da ubacujes boje, ali mozes ritmove. Idu preko kabla za komp ( onaj od stampaca, ne kupuj Yamaha kabal jer ce da te oderu za glupost!) koji mozes da kupis u rodicu. Ima odredjenu memoriju u koju mozes da smestis user ritmove, odgovaraju ti od psr 1000, 1500...samo sto korisi samo prve dve varijacije ritma, koliko psr 413 ima. Kad menjas user ritam moras da sacekas...mislim da nemas aranzer za taj novac koji ce da ti ima funkcionalnost kao pa50...ako nekom padne nesto na pamet neka kaze.

Imas ROLAND EXR-5 ovde u oglasima, jeste 280eur ali vredi te pare!

aZZo
05.02.2010, 02:35
Ja sam kupio psr630. 100e + stalak i kofer. samo ne mozes ubacivati boje. ima flopi, 4 user ritma. pravi mali aranzer. imas slicnih modela 740, 730, 640, 630. E413 nove su oko 300e. Na kraju krajeva imas DX Yamaha povoljno. Za ostale modele ne znam. Kupi oglase pa zovi :)

mladenkom
05.02.2010, 02:35
evo nasao sam,ne cuje se bas nesto,al aj

http://www.youtube.com/watch?v=937oy8RPxqc
<input id="gwProxy" type="hidden"><!--Session data--><input onclick="jsCall();" id="jsProxy" type="hidden">

siemensserbia87
05.02.2010, 02:43
Ma nisam ni rekao da treba da ima funkcionalnost kao pa50.
A za tog exr 5 ma koliko dobar on bio mi se ne daje tih 300e
jer ne dobijam nista sto se tice ustede.
Korga sam prodao za 450e sa torbom i stalkom a bio je ocuvan
maltene nov.Dzabe reci cete ali eto kriza,nema posla,racuni itd...

Meni bi trebalo samo da moze jedno 10 ritmova da primi
da zvuci solidno tj ne kineski...heheheh

Imao sam nekada psr 530,zvucala je ekstra sto se tice svega
i boja a i bubnja,cak i vise nego ekstra imala je 160 sts.
Mana joj je bila to sto nije imala flopi fabricki.
To mi je bila prva klavijatura...

Moracu da skoknem sutra do sky music-a
pa ako imaju taj psr413,da vidim kako to izgleda i da li bi mi odg...
Dodato:
Sad slusam,ovaj e86 uopste ne zvuci lose..
sta vise neverujem da ovako moze da zvuci taj psr413...
Da li je moguce da su ovo njegove boje?

yamahapassion
05.02.2010, 11:27
Moguce je kolega, i te kako da su to rolandove boje. Ja se secam pre nekih 7 godina bio sam u vojsci, i dodje jedan drugar sa vikenda i donese roland E-66 i brdo disketa sa ritmovima za njega. Mi smo se rasturali od svirke. Ritmovi su zvucali tako dobro da to nije bilo normalno, skoro kao na G-800. Boje ne mogu da se ubacuju, ali zive instrumente ima toliko realne da bi i dan danas kad bi mogao ubacio sve u ovu moju yamahu. Trube, saxovi, klaviri, neke harmonike, fenomenalni stringsovi, brassovi, leadovi sve je na njemu bilo uradjeno fenomenalno, tako da ni nije bilo neke potrebe da editujemo ili ubacujemo nove boje. To jeste starija masina, i morao bi paziti kada je kupujes da li je sve ispravno, ali ako nadjes u ok stanju, za kucnu svirku moze i te kako da ti posluzi. Ja sam ovde pricao o E-66, a E-86 moze biti samo jos bolji, posto je jaci model. Ja bi ti preporucio ili to (ako bas insistiras na aranzeru), ili kao sto kolega iznad mene rece, da kupis za 100-150e jedan korg x5d, pa da se dobro prvo ispraksas levu i desnu ruku, pa kad savladas tehniku iole dobro, da krenes da razmisljas o aranzeru, bice klavijatura, nemoj da zuris. Eto, na tebi je da odlucis, pozz.

siemensserbia87
05.02.2010, 12:41
Bas to sam i imao na umu...Da imam nesto za kucnu svirku i za svoju dusu ali bih se bas i dobro ispraksao onda bih lako kupio aranzer...To si 100% u pravu.
Pa50 mi je dzabe stajao a cene padaju i ja bih na njemu za neko vreme izgubio pare.

Ovako e66 ili e86 i bas me briga nije neka lova pa i da mi stoji.
Hvala ti prijatelju @yamahapassion...

zeljko
05.02.2010, 13:04
ti si mi pricao da si nabavio harmoniku,vjezbaj na njoj dok ne skupis ,malo parica.

nemanja 1982
05.02.2010, 22:01
I ja se slazem za e-86 ili nadji neku yamahu psr 350 za 100-150 evrica...slusao sam roland e-66 i mogu da kazem da su ok ritmovi,prima sve od g-600,g800..pozzzzzzzzzzzzzzzzzz

siemensserbia87
06.02.2010, 01:10
Hvala svima na pomoci i odgovorima...
Imacu u planu e66/86 ili neku Yamahu psr serije.
Cim izleti nesto kupujem,do tad cu vezbati malo na harmonikici...
Pozdrav Prijatelji i Hvala jos jednom! :)

Dell
06.02.2010, 02:14
steta sto se ne cuje bolje, fino cijepa ovaj momak

aZZo
06.02.2010, 02:17
Modeli psr-a 740, 730, 640, 630. neces pozaliti a verujem da se mogu naci za 100tinjak evra.

mladenkom
06.02.2010, 03:16
evo malo bolji zvuk

http://www.youtube.com/watch?v=lafxcyKfW9c&feature=related
<input id="gwProxy" type="hidden"><!--Session data--><input onclick="jsCall();" id="jsProxy" type="hidden">

Dell
06.02.2010, 03:57
jezivo dobra ritam masina majke mi ovaj roland e 86, ucitelj harmonike mi ga ima, moracu ga iscimat da mi zasvira na njoj malo :)

b.o.Y.c.h. ČK
06.02.2010, 08:54
Ove yamanice što se nabrajaju su dječje klavijature za učenje sa lošiiiim tipkama

Roland e86 e96 se ozbiljna arranger mašina samo malo starija, što ne predstavlja apsolutno ništa dok je u pitanju 100-150e

Dok sam imao e86 otišli su mi izlazi, i potenciometar 2x, pripazi da ti ne prodaju muda pod bubrege :)

siemensserbia87
06.02.2010, 13:45
Stvarno zvuci opasno za te pare ova e86...hvala @b.o.y.c.h

@mladenKom da nisi ovo ti iz mladjih dana?
Vidim da se i ovaj decko zove mladen. :-O

calevh
06.02.2010, 15:07
EXR E2 Roland, za kucnu varijantu nema bolje, kada se sredi, zvuci strasno ...

nesaband
06.02.2010, 16:22
@calevh:decko trazi nesto za 150 eura,a exr nema ze te pare da se nadje.Ja sam radio slatko na e86 dve godine i sa njom sam zaradio najvise para pa sam jako sentimentalan prema toj spravi .ako nadje ispravnu za te pare bolje nema da se kupi.

negovan
06.02.2010, 18:59
do 150 evra bi mogao naci i e-96. Isto kao 86-tica,samo je preglednija,veci ekran. Moze stati 8 ritmova i boje su joj fenomenalne. Samo treba naci ispravnu i dobro ocuvanu.

yamahapassion
07.02.2010, 00:02
@siemens: moram da primetim druze, da si jako malo para dobio za tvoj korg, pogotovo sto si ga prodao sa torbom i stalkom. Trebao si mozda malo da cekas, pa bar 30-40e vise da ubodes, e sad, opet koliko je tebi bila frka za pare to isto igra ulogu. Tako sam i ja kad sam kupio korg is 50, platio ga 470e a kad sam ga prodavao posle nepunu godinu dana sam jedva izvuko 380e. Jel mi mozes reci ako nije tajna koliko si ga platio sve sa stalkom i torbom, i jesi ga kupovao novog?
P.S: Izvinjavam se za offtopic.

erno11
07.02.2010, 00:21
stha ce ti ba vise, kad imas pa 50

zeljko
07.02.2010, 00:24
pa covijek pise da je prodao pa50

erno11
07.02.2010, 00:40
prodao pa50 :confused:??

izvini nisam ni procito stha je napisao

zeljko
07.02.2010, 00:47
:lol:ma ne trebas se meni izvinjavat,samo kazem.Pozzz

siemensserbia87
07.02.2010, 02:08
@yamahapassion
Kupio sam ga polovnog ali vrlo malo koriscen,stajao u sobi.
Nije imao ni ogrebotinice znaci bio je kaoispod cekica.
Uz njega sam dobio i originalnu korgovu torbu sve za 450 eur
plus put do beograda(pancevo) nekih 20 eur

Stalak je bio moj i iskren da budem neznam zasto sam i njega dao.
Placen je nov 20 eur...

Tema polako ode u off topic ali ajde da odg kolegi...

yamahapassion
07.02.2010, 03:26
Aha, pa dobro onda, nisi puno izgubio. sad pamet u glavu kod sledece klavijature i dobro razmisli o svemu ovde sto smo ti napisali i odluci sta ti treba i sta ces da kupis. Iz mog licnog iskustva ti kazem da ja nikada ne bih naucio bass kontru i bass solo da sviram da sam od starta imao aranzer. Iz prostog razloga sto bi me mrzilo to da ucim. Ali tamo neke 1997-98 kad sam se malo ozbiljnije poceo interesovati za muziku, jedva sam nakupio pare za neku yamahu psr6 koja je za mene bila san snova i koju sam platio tada 400 DEM. Imala je 10 nekih sugavo isprogramiranih ritmova za zapadnu muziku i to je bilo to. Posto je mogla da se splituje svirao sam najvise solo bass levom i kontru ili neku boju desnom rukom. koliko god da me je to tada nerviralo, sada vidim koliko mi je dobro doslo bas zbog toga sto nisam imao drugog izbora i morao sam tako da sviram, ali danas sa ponosom mogu da kazem da imam solidno razdvojenu levu i desnu ruku... Nije nista extra, ali za mene kao hobi sviraca vise nego dovoljno. ovo ti govorim iz razloga da jos jednom razmislis o kupovini neke jeftinije solo klavijature koju mozes naci solidnu za neke manje pare, ako hoces da se ucis i da vezbas, naravno to opet stoji sve do tebe, koja je tvoj izbor, a moja je samo sugestija. Izvinjavam se i na ovom delimicnom offtopicu necu stvarno vise :)

lopezi
07.02.2010, 11:09
slažem se s yamaha pansionom, najveća greška kod početnika jest sto odmah kupe nekog bjesnog arangera, daju puno para i kasnije ništa. za početak je bolje vjezbat sve solo bez pratnje, fino nauciš ljkestvice, prstomete itd itd. bolje uzmi kakvog casia ako si početnik, i vidi jesi li zaluto u toome, ako ti bude išlo neboj se ima vremena, bit će tu i korgovi i yamahe ....
pozdrav!