PDA

Pokaži Full Verziju : Behringer kupio Midas-a


Tomy
03.02.2010, 16:21
Ne mozes vjerovati sto se dogadja na trzistu. Strasno sam razocaran.
Prenasam tekst sa jednog sajta:




Behringer Buys Midas

KIDDERMINSTER, UK — The Music Group signed a deal to acquire the Midas and Klark Teknik brands from Bosch Communications Systems. The Music Group owns the Behringer brand as well as a number of other associated companies and is managed by Uli Behringer and Michael Deeb.

The sale of Midas and Klark Teknik is part of an asset deal that was signed on Dec. 8, 2009. The sale is subject to regulatory approval. The terms have not been disclosed.

According to statements released by The Music Group, they plan to retain all 106 employees currently working at Midas and Klark Teknik, the brands will continue to operate independently and the current distribution network (including the recent move to Midas Consoles North America) will remain unchanged.

Robert Mulatz, senior vice president of Bosch Communications Systems, said: “Midas and Klark Teknik have always epitomized the highest possible performance and reliability in the mixing console and signal processing markets. Within the professional audio business of Bosch, this niche market has not been defined as a core business area due to its size and specific requirements. With the Music Group, we believe we have found both the passion and the financial ability needed to grow Midas and Klark Teknik. Of all potential buyers that were screened, we have selected the Music Group as the best fit.”

Uli Behringer, chairman of the Music Group, said: “I am thrilled and honored to join with John Oakley and his team in taking these legendary brands forward. I have immense respect for the dedication to quality, performance and customer service that this team has shown consistently over the years. While we plan to invest considerable resources and support in these brands, we also look forward to learning from the achievements of their engineers and working with them to take Behringer and all of the Music Group brands to a new level.”

Music Group CEO Michael Deeb said, “Midas and Klark Teknik are at the very pinnacle of their market segment. They address a very unique client base and have a different sales channel from our current core business. The brands will continue to operate autonomously under the leadership of John Oakley while benefiting from the synergies of our combined efforts. All brands will take advantage of the Music Group’s extensive resources and industry-leading competencies including product development, lifecycle management, supply chain and logistics."

The final word comes from Alex Cooper, Midas director of console engineering, who said: “For over 20 years I have devoted my life to designing the finest quality audio products possible. It has always been our goal to achieve the very best performance while continuing to broaden our market presence and expand our customer base. I am convinced that working with the Music Group will provide us with advantages that will help us maintain our high standards and grow the business for the long term.”

*** will continue to follow this story as it develops.

Dejan
03.02.2010, 16:37
Jos je samo i to trebalo....kakvo razocarenje...

Tomy
03.02.2010, 16:53
Vrse se pregovori sa jedni brendom iz iste grupacije koji proizvode zvucnike i zv. kutije.
Ako se radi o istoj grupaciji, onda bi to mogao biti ili DYNACORD ili EV, a koliko se sjecam, vec je bilo komentara na forumu o tome da Dynacord seli proizvodnju u Kinu. To ne mogu potvrditi jer nemam tu informaciju!

Dule Va
03.02.2010, 17:05
Mislim da novi vlasnik nece pokvariti kvalitet ali ce verovatno svoje nove skuplje proizvode prodavati pod Midasovim imenom,mnogo ljudi veruje u ime na proizodu Berhinger moze da proizvede jednako kvalitetan uredjaj koga ce retko ko kupiti zato sto na njemu ne pise ime nekog velikog brenda i ako bi cena i kvalitet bili u istom rangu.

Tomy
03.02.2010, 17:19
Radi se o tome da Behringer ima jako dobro resenu distribuciju i marketing zato su to napravili. Recimo, kad ja pitam nekog u mom gradu za Midas, nitko ne zna, a kad pitam za Behringer, svi znaju.

Burli
04.02.2010, 00:39
Hajde iskreno da mi kažete šta ste u dosadašnjoj karijeri koristili od Midasa pa Vas ova vijest pogađa?

RadeKOKI
04.02.2010, 01:25
Pa cemu razocarenje?? Evo kolega Burli je lepo pitao... tako da me nista ne vudi danas, MIDAS ima jedan mixer od 2 soma eura i posle odma od 15 soma tj. ima veliku rupu u ponudi tj u tom rasponu cena izmedju 2000 i tih 15, zatim ne proizvodi i jeftinije serije mixera, power mixere... poput drugih proizvodjaca...tako da taj brend se uzima namenski kome treba kvalitetan mixer za studio ili velike koncerte, fixne instalacije..pa bas zato je i pao u ruke Behringeru koji opet ima raspon cena i kvaliteta od ultra jeftinih do nekih nazovi skupljih modela opreme koji pa zavrsavaju solidno posao za ulozen novac. Pogledajte samo oglase, muzicke kuce nema mesta i ponude da nevidite neki BEHRINGER..svima je dostupan jednostavno su preplavili trzista opremom i napravili pare, tako da ce naj verovatnije jos neka velika kompanija vremenom mozda da padne u njihove ruke, nista me nemoze danas iznenaditi.

Vule
04.02.2010, 01:30
Kolega @ Tomy

Moram da vas upozorim na jednu stvar...oko pisanja na stranim jezicima,ima nešto o tome u Pravilniku pa bi vas zamolio da pročitate,da se sad ne opominjemo ovde...hvala na razumevanju

Dejan
04.02.2010, 04:03
Ja sam od Midasa koristio...wallpaper na kompu....;)
Sve sto ima veze sa Behringerom,za mene je razocarenje....;)

svirko
04.02.2010, 09:30
Nemojte tako gospodo moja:)

Ja baš razgovarao sa jednim trgovcem, u trgovini, u kojoj sam kupio skoro svu opremu, i gdje stvarno su momci ljubazni, i spremni ti sve objasnit i pokazat.
Naime, ja sam se spremao kupiti Behringer EuroPower PMP 3000 i momak mi je rekao mi je ovako:
Kad je Behringer počeo sa proizvodnjom te muzičke opreme, to je bilo katastrofa od nekvalitete.Ali, prerasli su u jedan visoki srednji brend.
Ovih miksera, prodano je na desetke, u tri godine, što manjih, što većih modela, a od te količine......DVA su se vratila na servis, i to ..jedan je pao sa stalka, a drugoga je maznuo malo veći napon....
Ali ljudi još uvjek imaju antipatiju prema Behringeru, upravo radi one početne proizvodnje i škarta.
A i mi smo ljudi, Balkanci takvi....
Onaj tko je počeo svirat na Dynacord, ne vidi ništa više osim Dynacorda, EV kutija, ili Shure mikrofona.
A ima još daleko, daleko dobrih i kutija, i miksera, i mikrofona, osim spomenutih.
A Midas oprema.......skupo ko dragi kamen....al dal je stvarno toliko baš i kvalitetnije.......to je pitanje..

vingula
04.02.2010, 15:22
@DEJAN87

I ja imam Behringera-a i potpuno mi odgovara, ako ti imaš para kumpi mi bolji, ja se neću naljutit!!!!! ;)

Tomy
04.02.2010, 16:24
Hajde iskreno da mi kažete šta ste u dosadašnjoj karijeri koristili od Midasa pa Vas ova vijest pogađa?

Midas koristim jedno dvadesetak godina. Jos od onda kad su imali bijele miksete. Sad trenutno u bendu imamo model VENICE 320 koji košta 4500€

To je jedina marka koja nije imala nikakvih kvarova u mojoj dvadesetgodišnjoj karijeri.

http://www.gruparubini.info/images/stories/img_0226.jpg
Dodato:
@Rolandinjos

Izvinjavam se. Propustio sam tu stavku u pravilniku. Istina, nemam bas niti vremena za prevod. Samo sam htio brzo prosiriti vijest!

dekipa
04.02.2010, 17:24
Samo da se nadovezem na Svirkovo izlagnje, i ja koristim miksetu Behringer UB 1832 FX-Pro.To je suva mikseta, jeste da sam imao u pocetku malih problema oko doterivanja ali nezna da stane.Doduse ranije sam sa kolegom koristio onu malu Behringerovu, ne mogu vise ni da se setim modela (uspravnu) setokanalnu i crkli su svicevi za snagu.Zmenili smi i prodali i evo covek i dan danas radi sa njom.Ali odradila je posao, tri godina nije stala.Ja razumem da su Yamaha, Dinacord... ekstra marke, ali ne mora da znaci i da je ovo mnogo lose.
Pozdrav!

Tomy
04.02.2010, 17:33
Licno ja, nemam nista protiv Behringera. Dapace, kad idem sam svirati ili u duo i trio kombinaciji za manje para, uzimamo umjesto cijelog racka samo PMP 3000 kojeg imam ja u vlasnistvu. Midas je od benda. Sa Behringerom odradimo svirku bez problema do 200 ljudi sa 4 kutije.

aleksandar72
04.02.2010, 18:27
Cudi me sto se niko javio kad je EVI Audio bio prodan BOSCHu?? ;)

Svakako ce Behringer isto kao i Dynacord iskoristiti MIDAS tehnologiju u svojim spravama i tu ne vidim nista lose.
Da se ne ponavljam,znate za MIDASova predpojacala(delumno) u DYNACORDu II.Zato okoreli "dinakordovci" znaju da kazu da je ton "jedinice" bolji nego kod dvojke ;) Smeta im precizniji PREAMP u II ;)
nema veze.....
Da ne zaboravim...MIDAS je isto sto je Rols Rojs u automobilskoj industriji, odlicna konkurencija GB/LX iz kuce Soundkraft.
Ako je neko probao do sad MIDAS Venice,zna ce koji routing i sound imaju ta "boutique" predpojacala."unlimited facilty"
Nije samo MIDAS nego i KLARK TEKNIK otiso u zakrila BEHRINGERa :mad:
To je ta globalno ekonomska politika!

Pozdrav

Tomy
04.02.2010, 19:21
Svaka ti cast na strucnom obrazlozenju! Potpuno se slazem s tobom, samo sto ja nisam znao tako strucno napisati.

(mozda O.T.)
Daj onda objasni zasto su stari Dynacord mikseri poput serije MC i MCX bili u ono vrijeme a mozda i danas dosta kvalitetni po zvuku. Mozda to ipak ima veze sa mikrofonskim predpojacalima po kanalima? Cak je i MIDAS u ono vrijeme bio jako slican MCX-u. Zar ne?

aleksandar72
05.02.2010, 16:31
Cao Tomy,

ipak mislim da nije nista strucno u mom postu,to je samo moje osobno mislenje koje ne mora da bude relevantno.Ukusi su razliciti...
MIDAS i Dynacord nisu nikad igrali u istu ligu!
Dynacord se nikad nije bavio sa koncertnim mikserima dok MIDAS se iz pocetka koncentrirao na "Concert Consoles".
Zasto bi onda Bosch CS kupovao MIDAS,da Dynacordu iz svoje kuce pravi konkurenciju?Sigurno ne...
Pogledajte samo kako je struktuirana HARMANN Pro Group korporacija:
JBL,AKG,CROWN,BSS,SOUNDCRAFT,LEXICON,STUDER,HiQNet ,dbx....
Po meni najjaci koncern PA tehnike!
Niko nikome ne pravi konkurenciju,naprotiv,najbolja suradnja koju sam do sad video!Zasto JBL koristi Crown pojacala,HiQNet Network i dbx procesore u aktivnim sistemima? Soundcraft ugradjuje isto dbx i Lexicon u svoje konsole.AKG koristi isto dbx noise reduktore.....itd
Pogledajmo YAMAHA korporaciju,kao koncern N°1 u svetu!
Nisu nikad uspeli da naprave dobre kutije,sta su uradili?Priustili sebi(po meni) najjaci brend na svetu NEXO Audio :D
Evo jos nesto:
Jedan od najvecih brendova sto se tice PA tehnike,proizvodi svoje LOW budget miksere u istoj firmi gde i Behringer :-O
Yamaha,Fender,Gibson i Ibanez gitare proizvode dobar deo svoje ponude u jednu jedinu firmu na dalecnom istoku!.........da ne davim vise,nema kraja...

Iako ne koristim(vise) produkte iz EVI korporacije,imam jako dobrih prijatelja u Straublingu(Dynacord)
Firma MUSIC GROUP(gde spada medju ostalima i Behringer) je obavezna da do kraja 2010 isplati sumu od XXX korporaciji Boschi i da tad stave konacni potpis transakcije....do tad i Midas i Klark Teknik se nalaze u neku fazu "tranzicije" B-) i imate ih na web strani EVI i Music Group korporacije.
Jedan od uslova koji je postavio sef MIDASa je da zajedno sa KLARK TEKNIKom rade samostalno.....znaci budimo spokojni i uzivajmo i dalje u veliku pouzdanosti i kvalitet ovih brendova.

Pozdrav

tranzit
05.02.2010, 17:02
Da ne zaboravim...MIDAS je isto sto je Rols Rojs u automobilskoj industriji, odlicna konkurencija GB/LX iz kuce Soundkraft.
Da nisi malo pretjerao sa tim Rols Rojsom. Sta bi onda trebalo da bude Digidesign Venue D-Show Profile Sys ili Yamaha PM5D RH ?

aleksandar72
05.02.2010, 17:45
Evo sta sam napisao u prethodnom postu:

ipak mislim da nije nista strucno u mom postu,to je samo moje osobno mislenje koje ne mora da bude relevantno.Ukusi su razliciti...

necu da diskusija dobie pogresan pravac ali ovde se ne radi o ukusima!
Yamahu i Digidesign koje si naveo su smesne pored MIDASa PRO6, definitivno!

Pozdrav

Fotografija nije iz "Galaktike",to sam ja na promociju Midasa :-)

Dejan
05.02.2010, 20:11
@DEJAN87

I ja imam Behringera-a i potpuno mi odgovara, ako ti imaš para kumpi mi bolji, ja se neću naljutit!!!!! ;)
Imam ga i ja za kucnu potrebu i ne bih se naljutio kad bi mi neko kupio Amek-a 9098i kao u Georgieva ili kad bih ja imao para onda bih ga kupio ;)

tranzit
08.02.2010, 22:18
necu da diskusija dobie pogresan pravac ali ovde se ne radi o ukusima!
Yamahu i Digidesign koje si naveo su smesne pored MIDASa PRO6, definitivno!
Ama nece tema dobiti pogresan pravac a ovi mikseri koje sam naveo nikako nisu smijesni u odnosu na PRO6 mada nisam ni pomenuo najvisu klasu kao sto su recimo Harrison LPC, Trion i MPC4-D ili Oxford OXF. Namjerno zanemarujem Neve Console a i legendarni Amek Big. Bas ovdje ukus igra vrlo veliku ulogu jer ono sto se tebi dopada, mozda nekom drugom smeta, filteri koji tebi odgovaraju kod Midasa za mene mozda nisu u redu a isto je i sa kompresorima. O kvalitetu izrade ne treba raspravljati jer svi ovi mikseri su vrlo visoka klasa.

aleksandar72
09.02.2010, 16:14
Upravo tako,nit sam ja naveo model MIDASa kad sam rekao da je RolsRojs,komentar nije bio bukvalno komparativan.
S'tim sa hteo reci da je Midas high-end brand i uopste nisam pogresio.
Jedan kompletan PRO6 kosta koliko 2 Yamahe i 2 Digidesigna zajedno!
Ali kao sto si rekao,mozda se tebi pojedine komponente MIDASa ne svidjaju i o tome ne mozemo sporiti.
Jedno je sigurno,na koncertima 10000+,od 10 miksera 3 su najmanje Midas,....zasto?....sigurno ima nesto u tome da tonci veruju brendu Midas.
Ne mogu da komentiram PRO6 nit Neve,posto ih poznajem samo vizuelno i po neka tonska proba ali mogu ti reci da je Soundcraft GB4-16 po meni bolji od MIDASa Venice 160!...i organizacijski i tonski.Tako ja cujem...