PDA

Pokaži Full Verziju : Roland GW8 - Style Converter 3


Dusko
03.02.2010, 10:31
Postovani clanovi foruma, molim vas da mi neko odgovori kako se koristi ovaj program. Do sada sam imao Korga Pa 50 i neke njegove ritmove sam konvertovao u midi format. Sada zelim da ih koristim u Rolandu.

Boban010
03.02.2010, 13:35
Moras da znas od kog do kog takta je koja varijacija,prelaz itd. pa onda te cifre upisujes u Style converter.Moj predlog ti je da koristis Style works pa konvertujes ritmove sa korga u mod Roland G70,pa korekciju tonova izvrsis u klavijaturi.

Dusko
10.02.2010, 09:53
Hvala Vam Bobane na ovom kratkom odgovoru. Ali, molim Vas da mi detaljnije objasnite rad u tom programu. Imam veoma dobre ritmove za korga koje sam pretvorio u midi i smatram da cu ih lakse podesiti slusajuci ih preko Rolanda, a zatim konvertovati. Mislim da mi je solidno znanje iz poznavanja rada u Sonaru (podesavanje kanala, kopiranje, jacine instrumenata...). Napravio sam midi fajl sastavljen iz pojedinacnih delova - fill, main, intro i postavio sam ih na taktove koji pisu u uputstvu.U samom programu Style converter sam odredio taktove za svaku varijaciju. Sada ne znam sta dalje treba raditi!Napravio se nekakav stl ali se u sintisajzeru nista ne cuje.

Boban010
10.02.2010, 10:51
Verovatno si negde pogresio.Otvori dobijeni fajl u Style composeru u klavijaturi,pa onda Micro mod za svaku traku pa pogledaj parametre Expresion.To sve naravno ako uopste ima nesto u trakama.Zasto ovo pisem?Mozda je potrebno da se pojacaju instrumenti i odrede prave boje iz GW8 za svaku od traka.Pod uslovom da si dobro konvertovao.
Ponovicu,savetujem ti da batalis uzaludan posao nego pogledaj temu Style works XT i Roland GW8.Ukratko tamo pise da konvertujes ritmove od Korga u Roland G70 pa onda mozes ritmove da sredjujes u samom programu ili u klavijaturi kako ti je volja.

Dusko
10.02.2010, 19:32
Hvala Bobane 010! Necu vise gubiti vreme sa tim programom. Ali mi ipak jedna stvar nije jasna. Zasto su uopste pravili taj program kada nije dovoljno upotrebljiv? Ipak je u pitanju mega firma Roland.Pozdrav!

Boban010
10.02.2010, 22:21
Eeeeee i Korg i Roland i sve uspesne firme mu dodju vise kao megalopovi.
Sta mislis da li su posteno stekli ta ogromna bogatstva?