PDA

Pokaži Full Verziju : Bonetti harmonike


mladenkom
02.02.2010, 00:20
zna li iko ista o ovim harmonikama.na ebay se prodaju prodaju za 650 dolara nove,120 basova,italijanska je,proizvedena 2010.ja bih je uzeo cisto za kucu,al opet da nije neki krs?prvi put cujem za ovu marku a ni na netu nema puno o njoj,pa ako neko zna nesto vise o njoj,ostala su jos dva dana za licitaciju,dvoumim se da li da je kupim

<input id="gwProxy" type="hidden"><!--Session data--><input onclick="jsCall();" id="jsProxy" type="hidden">
<input id="gwProxy" type="hidden"><!--Session data--><input onclick="jsCall();" id="jsProxy" type="hidden">

nikolakg
02.02.2010, 00:30
Jedino da probas da je pronadjes u nekoj radnji pa da probas.Mozda se neko i sretao sa tom markom pa ce ti reci nesto o njoj.

jeftabgd
02.02.2010, 01:37
Ja bi je uzeo da sam na tvom mestu jer neznam sta bi mogao da nadjes za te pare a da je novo i 120 basova.Sigurno je u nekom Tirolsko-Francusko-Italijanskom fazonu.

zeljko
02.02.2010, 08:47
i valjda ce ti vise praviti zadovoljstva dok sviras nego tastatura i komp,samo nisam znao da znas i harmoniku da raazvlacis,svaka cast maistore.pooooz

champion
02.02.2010, 14:46
Postovane kolege, ovo uopste nije italijanska harmonika. Poznato je da su proizvodjaci iz DDR cesto davali svojim proizvodima italijanska imena u cilju bolje prodaje. Konkretan primjer je "Firotti". Momentalno se kod mene nalazi jedna takva starija harmonika po imenu Firotti. Radim neku sitnu popravku za nekog klinca na toj harmonici. Sam sam pomislio na trenutak da se radi o manje poznatom italijanskom proizvodjacu. Medjutim kad sam je uzeo u ruke, u par sekudni mi je bilo jasno da se radi o tipicnom DDR produktu iz 70´godina. I zaista, od pozadi stoji naljepnica "Made in DDR" (cak sam i slikao tu harmoniku, i rado bih sliku ovdje postavio, ali ne znam kako to ide- ako bi neko bio ljubazan da mi da upute kako to da uradim, hvala mu za to)

mladenkom
02.02.2010, 15:02
kad pises post pa imas iznad malu spajalicu kliknes na nju u uploadujes...neznam,pise na sajtu prodavca da je italijanska,sad mozda i lazu,i ima godinu dana garancija na nju..evo specifikacija

Features: 1 Year Manufacturers Warranty
Italian Tuning
Top of The Line Model 1321A
Stunning Gray Pearl Like Finish
Sparkling Rhinestones Delicately Set Into The Accordion Body
Italian Engineered
Treble: 41 keys, range F-A, 4 voices, 13 registers
Bass: 120 buttons, 5 voices, 7 registers
Full 13 Keyboard Switches
Amazing 6 Bass Button Switches
Black Bellows, White Diamond Design & White Inset
Width: 18"
Height: 9"
Keyboard Measures 19" Edge to Edge
Weight: 21.2 lbs
FREE Double Black & White Leatherette Shoulder Straps
FREE Bellow Pad
FREE Extra-Durable, Plush Lined, Locking Hard Case

<input id="gwProxy" type="hidden"><!--Session data--><input onclick="jsCall();" id="jsProxy" type="hidden">

champion
02.02.2010, 15:17
Ovdje se moze na ebay-u takodje vidjeti:*******************OBRISAN LINK************************tu stoji Firotti Klingelthal. Klingelthal je grad u istocnoj Njemackoj gdje se proizvodio Weltmeister. I uistinu, ta je harmonika opticki 100% Weltmeister.<O:p></O:p>
Takodje se u Klingelthal-u proizvodio manje poznat model "Stradella"<O:p></O:p>
U zadnje vrijeme kinezi daju svojim proizvodima masovno italijanska imena- pogodite zasto?!?!<O:p></O:p>
A sada malo logike: ako je ta Bonetti harmonika ponudjena na ebay-u za 650 Dolara, onda je tu sadrzan porez za drzavu, ebay provizija, pa i trgovac hoce da zaradi, tako da fabrika koja je tu harmoniku proizvela ima zaradu nekih 250 dolara a mozda i manje. Ja se sad pitam koji ce italijanski proizvodjac proizvesti harmoniku od 120 basova za taj novac?!? Dakle to moze samo biti "made in China" , a o kakvom je kvalitetu rijec, mozete sami da predpostavite!

(Molim adm. da ovaj moj post spoji sa mojim zadnjim. Hvala. skoro svaki puta mi se desi da post bude postavljen iako nisam zelio tj. gotov sa tekstom. Ne znam zasto je to tako. Ili je moja tastatura blesava ili je mene pregazilo vrijeme. :-) pa se ne snalazim sa ovom kompleksnom tehnikom. I onda kada pokusam da editujem , onda mi dodje neko upozorenje na engleskom , a ja ne znam taj jezik, shit.

EDIT: A da vi za početak pročitate pravilnik i vidite šta je dozvoljeno a šta nije?!
Linkovanje sajtova nije dozvoljeno,osim od zvaničnog priozvodjača a ebay i ostali oglašivači to nisu prema tome...
Ako ste želeli nešto da pokažete,slika bi bila sasvim dovoljna...

rondzo4life
02.02.2010, 15:27
@Mladenkom,

tu stoji da je po talijanskom dizajnu pravljena, a ne da je i proizvedena u Italiji. Znaci najvjerovatnije se radi o nekom Kinezu! Mozda da kontaktiras radnju i da pitas gdje je proizvedena.

Poz

nikolakg
02.02.2010, 17:18
Posto stalno putujes,najbolje je da je pronadjes u nekoj radnji i probas.Naravno,ako je to izvodljivo.Mora da je ima na nekom mestu gde je mozes videti i probati.
Ovako,samo nagadjamo...