PDA

Pokaži Full Verziju : style works kako da konvertujem korgove stylove u yamaha format


zikoni
24.01.2010, 22:06
kako da knvertujem stajlove od korg is35 u yamaha format posto mi se javlja u levoj ruci na aranzeru umesto dura mol

Vule
24.01.2010, 23:19
Kolega,uputstvo za rad sa programom za konvertovanje STYLE WORKS postoji na Forumu pa ga potraži...a ovo da ti se nešto "javlja" i nisam baš shvatio?

zikoni
25.01.2010, 01:15
evo ovako kad uznem neki ritam od korga da ga konvertujem za yamahy i kad je posle ucitam u klavijaturu imam yamahy psr e403 ritam se cuje uhvatim naprimer g dur a u desnoj se ne poklapa nego ispadne g mol eto to je problem

yamahapassion
25.01.2010, 01:21
Nisi ga dobro onda iskonvertovao. Procesljaj po opcijama u STW, sada tacno ne znam posto ga nemam instaliranog, ali siguran sam da postoji opcija da konvertuje sve akorde kako treba.

Sejox
25.01.2010, 02:26
Nema tu nekih velikih podesavanja u samom postupku konverta.

Kada se otvori glavni prozor u STW XT onda gore na glavnom meniju
pod Options bi trebalo da je obiljezeno:

-Create variations
-Optimise size
-Automatic tone correction

Ostalo je klasika:
-odabrati model svoje klavijature (Yamaha)
-ici na style converter
-pa odabrati model tog Korga
-odabrati single opciju
-naci taj Korgov stajl na racunaru i open
-moze se odmah odabrati i tempo,jer se on nekada promijeni
-i na kraju kliknuti na Convert

To bi trebalo biti to,samo za kovertovanje......
Nakon konverta Save i kasnije doradjivanje.

I na osnovu svake logike,program bi trebao da ritam konvertuje i u duru,
i molu i 7-ici odjednom.

black87
15.10.2010, 13:24
Kada je tema vec otvorena sa ovakvim naslovom postavicu i ja jedno pitanje.
Pri konvertovanju sa Korga(pa50/60/80/800) na Yamahu kada otvorim User 1,User 2 ili User 3 nemogu da izaberem koji ce ritam konvertovati(U Single modu) naime uvek prekonvertuje samo onaj prvi pa i ako ja selektujem ritmam pod brojem 1-5 i zove se kao taj 1-5 ali je ustvari preslikan 1-1

Pokusao sam i da konvertujem naprimer ceo Korgov user ali mi se desava da mi od 16 ritmova konvertuje samo 8 i slicno...

Koristim Style Works Universal i XT ista prica...

Da li je neko imao iskustva sa tim?