PDA

Pokaži Full Verziju : jesam li spalio karticu zvučnu?


lopezi
24.01.2010, 22:05
e ovako, greškom sam iz aktivne miksete u izlaz za zvučnik (100w 4ohm) povezao na komp. znači s jedne strane 6.3 s druge 3.5 uključio u line in (plava). signal je bio dostupan nekih 10s nakon toga mi je audio menager realtek počeo divljati i izbacivati nekakve balončiće itd.. uglavnom nakon toga sam isključio line ini probao zvučnike i signal je skroz slab i čuje se pucketanje. a mic i line in ne reagiraju.

neconix
24.01.2010, 22:35
Sprzio si je samo tako!:lol:
Jel zvucna na ploci ili externa?

marco
24.01.2010, 23:16
Spaljena. I ja sam moju sprzio. Ali samo za snimanje.

lopezi
24.01.2010, 23:24
na ploci, inace realtek hd, moja je izgleda citava gotova samo sam eto potvrdio moje sumnje.
meni je sasvim solidno odrađivala posao, dosla je uz komp. pa tako ni ne znam cjenu nje. moze neko preporucit neku u rangu ove i cjene napisat.
hvala!

Sejox
25.01.2010, 02:05
Zar se moze integrisana zvucna kartica mijenjati na ploci....?

zeljko
25.01.2010, 02:11
:lol:

Vaxter
25.01.2010, 02:12
Bratunche, dobro nisi ceo komp spalio... :))

Moze da se zameni, a moze da se samo doda druga pci... :)
Inache, ima servisa koji poprilichno uspeshno repariraju ploche.
Meni je jedan sredio starog abita, kome je crkao udma kontroler, za 10 eura.
Mislim da je josh ispravna.
Nisam taj komp palio neko vreme...

Sejox
25.01.2010, 02:36
Znam za opciju kupovine druge zvucne kartice i njeno ubacivanje u
neki d PCI slotova.
Ali nisam znao da se neko bavi zamjenom integrisanih komponenti na maticnoj
ploci.
Dobro mi je za informaciju,ako nekad zatreba,da se i ja raspitam ko to kod nas radi.....moguce da i kod mene ima takvih servisa,samo nisam imao potrebe nikad,
pa zato,....

Sad sve zavisi,da li momak zeli da prodje jeftinije (repariranje) ili skuplje(PCI zvucna karta).

Pozdrav,

Dejan
25.01.2010, 03:15
Ma nema potrebe da pravi,kupi karticu za 10e i cao ;)

Vaxter
25.01.2010, 05:12
@Sejox
Ima ih na sve strane.
Iole bolji elektronichar, koji ima zivaca i prati nove tehnologije, to moze da radi.
Isplativo je reparirati, za obe strane, pogotovo za neki redak ili josh bitnije skup hardveraj.
Imao sam neku Iwill plochu pre par godina, koja je vrtela dva xeona sa 2 giga rambasa.
Koshtala je 700$, plocha.
Pootpadali i pocrkavali neki kondenzatori i tranzistori, i ko zna shta josh, usled strujnog udara.
Grom negde u blizini, verovatno.
UPS se istopio...
Elem, reparacija je bila 30 eura.
Kako on reche, delovi su 10, ruke 20.
On je na njoj radio nekih sat vremena.
On zadovoljan, malo je ljudi sa satnicom od 20e, ja prezadovoljan. :))
Pitao choveka i kaze da ima posla non-stop!
Kao shto rekoh, isplativo na obe strane...

Ozrenac3
25.01.2010, 06:05
=))pa ko te natjera da prikljucujes na zvuznik izlaz zar taj mikser nema izlaze za snimanje tj "rec out". nije ti to problem iako je integrirana kartica uzmes kupis novu otvori kompjuter i ubaci je u jedan od praznih slatova pored internet kartice mora da ima barem dva prazna. onda instaliraj drajvere za novu kartu ali moras otici u "device menager" da iskljucis staru jer ce ti zezatu kompjuter kad su obadvije ukljucene.

lopezi
25.01.2010, 18:01
ma to nije moja mikseta, neka krntija kojoj su se pobrisala slova na svim izlazima.
pa nisam ni vidijo di guram kabal :D. imam neka 2 neispravna kompa kojima je mjenjano djelova, pa ću vidit da nešto nakalemim.

Ace
25.01.2010, 18:43
Ako te kompjutere imaju integrisanu zvucnu kartu onda nemozes je izvaditi. Jedino covek koj radi to, taj koj je Vaxter rekao, on mozda moze izvaditi i premestiti. Al neisplati se vaditi integrisane iz druge maticne, traziti servisera, pa dali ce se fatiti iz razlicite.... Imas jeftine zvucne uzmes zabodnes u maticnu i teras, glava mirna, ne zamaras se sa servisiranje.

Inace svaka cast tom majstoru stom naucio takav zanat. Kako li se uopste snalazi po plocu, a pogotovo i sto sve nove ploce su stampani 5 slojno! Svaka cast.
Moj Abit nazalost stoji u fioku preso sam na Asus :)
Pozz

lopezi
25.01.2010, 22:25
pa znam to ipak sam imao informatiku 6 godina kao predmet, i bio sam među boljim :D. samo se malo netočno izražavam. i ja isto nisam čuo da neko matičnu popravlja, meni se zamanta kad pogledam u nju, mora da je pincetom lemi i spaja, svaka mu čast! i da hvala svima na savjetima i odgovrima.

Ozrenac3
26.01.2010, 04:15
maticnu plocu rade kompjuterizovani roboti to se uopste neradi rucno ako je ovaj gore navedeni savladao kako da to radi ja mu skidam kapu. uradi samo onako kako sam ti ja gore naveo uzece ti mozda 15tak minuta.

Vaxter
26.01.2010, 05:14
Zashto mislish da je neki ogroman problem izmenjati chipove i kondenzatore na plochi?
Ja sam sam, npr., na plochi od laptopa menjao usb konektor, i jedan kondenzator.
Nishta strashno...
Duvalica, i polako...
Ako taj gore navedeni nije to savladao, onda mi je uvalio dve ispravne ploche, umesto neispravnih, sunac li mu njegov! :))

RadeKOKI
26.01.2010, 08:52
Ima tih likova po BG-u sto cackaju sve i svasta znaju ljudi, mada danas je dostupan svakakv alat i ko ima imalo znanja i uslova moze da se igra sa tom SMD tehnologijom...tako da i to se da popraviti, ali to je tako nebitno kolko je bitno da je "uletelo 100W direkt u LineIn" :lol: more sta bi bilo da je powermate nakachen ??

Ace
26.01.2010, 15:42
@Vaxter
Da ne otvaram novu temu da te pitam nesto. Imam staru Abit GD8 plocu koja ne radi. Ne znam sta joj je. Al otac mi se bavi s elektronkom, iako nije popravljao kompjutere moze da nadje dali ima neki kondenzator pregoren. E sad kad bi to smenio sa ispravnim i prikljucim ostale delova RAM procesor itd.... moze li da ako nije popravljena celosno da pregori procesor, RAM ili mozda ponovo nesto u maticinoj, cipset...?

Vaxter
28.01.2010, 20:27
Moze