PDA

Pokaži Full Verziju : Povezivanje klavijature i miksete Behringer 502


vlado46
21.01.2010, 22:23
e prijatelji imam jedan za vas mali problemcic a za mene veliki!
Imam behringer xenyx 502,mikrofon behringer,yamahu psr s500 i yamahu psr 240 i imam kucno pojacalo.Sad me zanima kako da spojim te dvije klavijature na tu miketu i na koje izlaze da spojim na mikseti kabel za pojacalo?Mikrofon spojim na prvi kanal na xlr izlaz na mikseti a kako da spojim klavijature?jer izlaz na klavijaturi mi je onaj za phones znaci audio kabel i kako da spojim na miksetu kad tamo ima na kanalima lijevi i desni ulaz u miksetu,na koji da spojim?Uglavnom ajd mi objasnite detaljno od pocetka do kraja kako da spojim te dvije klavijature i mikrofon na miksetu te kako da spojim pojacalo i miketu?

Hvala vam unaprijed!

grandia
21.01.2010, 23:23
ciao vlado


meni nije jasno na koje prikljucke mislis kad pises "phones" ...
to mogu da budu one male tanke a moze da bude i onaj veci ...

jel mislis na 6.3mm il 3.5mm ?

6.3 su ti one kao sto se nalaze recimo ispod xlr na behringer il ispod 2/3 - 4/5 ...

oni beli i crveni su chinch

kazi takodje koje prikljucke imas na kucno pojacalo ... verujem da su chinch?

pozdrav

driftkiller
21.01.2010, 23:42
Ako su ti na mikseti ulazi za velike banane, a i na klavijaturi izlazi isti takvi, uzmi kabl kolike ti treba duzine banana - banana i spoji u kljavu Phones i na mikseti lijevi ulaz i to je to.

A pojacalo vjerovatno idu cincevi.

Nadam se da sam te dobro shvatio i pomogao...


Pozdrav,

grandia
22.01.2010, 20:28
vlado ja bi da pokusam da ti pomognem i objasnit cu ti tako kako bi ja to pevezao u tvojem slucaju ...

za S550:

bilo bi steta da nju povezes preko phone kad ona ima stereo output znaci L/R.
zbog toga uzimas kabel kao ovaj sa slike #1, tj. trebaju ti 2 takvih ...

to povezes na drugi kanal, znaci kod tebe na 502 u 2/3

tako mozes i psr 240 da prikljucis ako isto ima L/R izlaz, a to ubacis u 4/5 na behringer

znaci u tom slucaju su ti potrebni 4 kablova slika #1

ako psr 240 nema te stereo izlaze (banana) onda uzmi kabel #2 i koristi phone izlaz

behringer na kucno pojacalo

za to su ti potreban kabel slika #3
znaci tu idu banane iz monitor out(behringer) a one chinch idu u kucno pojacalo na AUX in

kabel #4 bi mogao da koristis da prikljucis kompu na behringer i obrnuto
znaci trebaju ti 2 kabla slika #4 ...

1. ide od behringer tape out u kompu line in
2. ide od kompe phones out u behringer tape in

tako bi mogao da snimas to sta cujes na behringer u kompu, moras da probas one dugmice na behringeru gde pise 2 trak ...

ostane ti jos jedan prikljucak free a to je phone na behringer i njega koristis sa slusalicama ;)

trebalo bi da bude to sta ti zelis

vlado46
22.01.2010, 21:15
Hvala vam pomogli ste mi puno...