PDA

Pokaži Full Verziju : POVEZIVANJE!!!


05.03.2005, 19:02
imam klavijaturu korg pa80 i pentijum 3 i imam cubase sx! ocu da dobijem audio zvuk koje mi je kablo najbolje i gdje ce to biti umetnuto u klavijaturu a dje u kompjuter? unaprijed hvala!!! pozdrav od zagija!!!

fico
05.03.2005, 23:11
ako imas na kompjuteru zvucnu karticu sa prikjuckom za yojstik najlakse da kupis midi kabal koji ima na jednoj strani midi in i out a nadrugoj prikljucak za yojstic i sa njom si resio sve druga jeftina solucija je midi to usb kabal a treca koje prikljucke imas na kartici pa se moze savetovati jos po nesto napisi nazive koji pisu kod prikljucka gde kopcas zvucnike

06.03.2005, 01:44
fico posto je noc ne mogu sad da gledam prikljucke pa cu ti javit! imam zvucnu karticu kreative cetiri ona za zvucnike je li to za dzojstik isto ko za volan? pozdrav od zagija!!!

fico
06.03.2005, 01:56
ako imas creativ kartu na njo imas taj priklucak a mozes klaviaturu vezati na njga preko midi kabla a mozes i preko audio kabla na mesto gde ti pise line in

06.03.2005, 20:24
ZA AUDIO KABLO GDJE SE NALAZI NA KOMPJUTERU TO LINE IN? UNAPRIJED HVALA!!! POZDRAV OD ZAGIJA!!!

Vaxter
06.03.2005, 22:01
Sa zadnje strane na kompjuteru na zvuchnoj kartici.
Pogledaj gde su ti ukljucheni zvuchnici.
Konektori do toga su za mikrofon i line in.

08.03.2005, 18:59
e ovako nigdje ne mogu da nadjem line in ustvari to uopste ne pise na zvucnoj kartici imam nesto crno za zvucnike onda zeleno gdje su prikljuceni zvucnici pa onda rozo , plavo i narandzasto ! koje je od tih? pozdrav!!!

Vaxter
08.03.2005, 19:32
Ne mora da pishe line in.
Tebi su mozda nacrtani neki kruzici i strelice na njima.
Treba ti kruzic na kome strelica pokazuje na unutra.

Bice valjda da je taj plave boje...

Obichno su su prva 2 izlazi za zvuchnike, treci ulaz za mikrofon, chetvrti linijski ulaz i peti digitalni izlaz.

Dakle probaj na taj plavi.
Posle morash taj ulaz i da enableujesh u mixeti sistema da bi chuo zvuk i da je odaberesh kao recording device da bi mogao da snimash.

08.03.2005, 21:40
mnogo mnogo hvala na pomoci pozdrav od zagija i nadam se da ce mi to sada raditi! pozdrav!!!

Vaxter
09.03.2005, 01:44
Nema na chemu.
Zato i jesmo tu.

Ti se sad potrudi da mozesh da pomognesh ostalima...


:mrgreen:

09.03.2005, 15:02
vaxter jos nesto me interesuje kad spajam klavijaturu i kompjuter da li trebam da i kompjuter i klavijatura budu iskljuceni ili to nema veze! posto cim ubacim kablo u klavijaturu l/mono ili r/mono pocinje do pucanja? pozdrav i unaprijed hvala!!! pozdrav od zagija!!!

Vaxter
09.03.2005, 15:36
Pa preporuchljivo je da budu iskljucheni.
Shto se pucketanja tiche proveri da li ti kabal valja.
Uglavnom se to javlja zbog neispravnog kabla.
Ne znam samo kako ti se pucketanje javlja.
U kom obliku.
Ako ti pucketa i na klavijaturi i na kompu onda ti imash maaaalchice ozbiljniji problem... :(

09.03.2005, 16:14
vaxter imam samo pucketanja na klavijaturi! a na kompjuteru nemam! da li prvo da priljucim klavijaturu pa onda kompjuter ili obrnuto? to kablo je bas debelo slozeno je iz tri djela! pozdrav od zagija!!!

Vaxter
10.03.2005, 02:29
1) Ne bih da zvuchim neprijatno, ali da li si ti to ukljuchio na output ili na input???

2) Ako imash unimer proveri taj kabal da nije negde u kratkom spoju (mada bi u tom sluchaju trebao zvuk na kompu da pucketa).

3) Da li si razmishljao da ti nije neshto u klavijaturi zavalilo???