PDA

Pokaži Full Verziju : Modul-aranzer i solo klavijatura


mnjankovic@nadl
18.01.2010, 18:15
Dali moze da se poveze npr. triton tr i roland ra800, i da sa tritona koristi semplove i boje, a roland samo aranzer. Mozda je glupo pitanje ali me interesuje. :D

jeftabgd
18.01.2010, 20:33
Sigurno da moze a najbolje ce ti to objasniti kolega Branoy-Virus bend.

namrgodjen
08.02.2011, 05:06
Druze, nije mi bas najjasnije sta tacno hoces da uradis...modul se i povezuje sa tritonom da bi radio kao aranzer mada mozes i sa njega da vuces boje. E sad pojasni malo sta te konkretno zanima, da neces mozda u odredjenom ritmu da ubacujes recimo tritonovu bas gitaru ili semplovan bubanj?

mnjankovic@nadl
12.02.2011, 20:32
Mislio sam ako spojim modul i triton dali ce u tom slucaju triton raditi kao obicna master klavijatura i koristiti boje za solo od modula, ili ce raditi kao da imam i npr. g800 aranzer i triton za solo boje... Jedan drugar je pokusavao da iskoristi boje sa tritona ali nije uspeo nego je radio kao master.

namrgodjen
18.02.2011, 04:58
Pa moze i jedno i drugo. Zavisi sta ti treba, al ne verujem da hoces da povezes modul na tritona da bi koristio boje sa ra800.

veselinovicvs
22.02.2011, 20:53
Ako sam razumeo...Zelis da ti RA800 tera ritam ali da vuce boje bubnjeva i bas gitare sa tritona i pritom jos da soliras tritona...Ako sam dobro shvatio onda moze mada sam imao problem sa kasnjenjem midi signala.Spojis tritona i RA800 midi kablom(na Ra800 u midi out a na tritonu midi in) podesis midi kanale ako je potrebno.A u tritonu treba da imas namesten bubanj i bas da izlaze na individualne kanale(1&2).Ja sam probao spojiti PA50 i TR-a i sljakalo mi je doduse taj midi signal kako sam vec spomenuo kao da mi je kasnio delic sekunde za ACC pratnjama sa PA50.Ali to sam samo kratko probao davno...Mozda treba jos neko dodatno podesavanje da se izbegne to kasnjenje ali dalje nisam cackao.S tim da ti mozes da soliras na TR-u nesmetano jer solo boju vuces iz OUT L/R a boju bubnja INDIVIDUAL 1 a bas INDIVIDUAL 2 i jos mozes da koristis boje sa RA800 posebno.