PDA

Pokaži Full Verziju : Prepravljani ritam nece kompijuter da procita


zeljko
18.01.2010, 08:24
Nadam se da sam dobar naslov postavio.Problem je da u pattern editoru na ovom mom modulu ketron sd3 kada obradim ritam i kad ga memorisem na disketu da bih ga prebacio na kompijuter ili naprimjer u Style works da ga tamo jos obradim ili da ga jednostavno kopiram sa diskete na hard disk na komp iskoci mi maska da je nepoznat format ili tako slicno.
Dok ritmovi koji su orginal fabricki ili ne doradjivani rrade normalno mogu da ih skidam na komp ili bilo sta drugo da radim snjima ili da ih nekom posaljem,znaci sve.
Da li neko zna u cemu je problem zasto nece one ritmove koje sam ja obradjivao i snimao sa diskete da cita na komp.Hvala unapred

dariusmidi
11.02.2010, 02:46
Nisam nailazio na taj problem. Na ketron X4 mogu najnormalnije da presnimavam bilo koje ritmove bez problema, na kompjuter ili sa kompjutera. Probaj kad presnimis u PC, da dopises u nazivu ritma .PAT na primer: ako se fajl zove RUMBA dopisi da izgleda ovako RUMBA.PAT nadam se da ce funkcionisati.

BasariStudios
11.02.2010, 19:18
Nisam ja na to nikad naletio jos, kad saviras ono samo mora imati .PAT na njemu.

zeljko
11.02.2010, 20:09
BasariStudio je u pravu ja kad obradim ritam u patern eitoru stoji na kraju ritma Patt.ali kad ga memorisem kosto sam rekao na disketu i posle hocu sa diskete da ga memorisem na komp nece da ga procita..Mozda je problem sto ja predpostavljam Live Drum.Fabricke ritmove do sad sam mogao iz patern editora bez problema sa diskete da prebacim na komp.Neznam stvarno sta bih moglo da bude.Pozzz
Dodato:
Nasao sam problem nadam se posto sam jedan ritam uspeo da lodiram na komp pa zatim u style works,samo mogu da kazem da nije ni blizu ritma onog sto sam pravio na ketronu.Zvuci katastrofa kad ga pustim u style worksu:(
Trebao sam samo kad sam prepravljao ritam da izmjenim ime prije memorisanja napisao sam DVOJ-SD3 i uz to sam je dodao PAT i sad je sve ok.:)

zeljko
03.04.2010, 23:38
Posto sam pronasao kako sa ovog mog ketrona se prebacuje gotov ritam koji sam ja pravio na komp i da ne bih otvarao novu temu posto je pitanje slicne prirode:lol:

A posto sam ovaj ritam hteo da jos u style worksu konvertiram za druge klavijature i nije mi poslo za rukom jer ne prepoznaje o kojoj se klavijaturi radi...zeleo bih da se neko javi ko ima naprimjer ketron SD5 i da mu posaljem neki ritam pa da proba jel se moze koristiti ritmovi izmedju Ketrona SD3 i SD5..

Slabo sam do sada video da se ovdje pise o ovim klavijaturama pa zato me zanima ko jos ima i kako stoje stvari sa ovim klavijaturama ili sam ja jedini mazgovina koji nece da se odrekne ketrona :lol:Eto za sada me to samo zanima.Pozdrav za ketronase

nesaband
04.04.2010, 02:01
dal je pat ili mat ja ti nemam pojma=))=)):lol:
Salim se malo ali stvarno nisam u toku sa tom klavijaturom.
Pozdtav prijatelju

zeljko
04.04.2010, 14:52
Ma zaj..a stvar je ovaj ketron hehhe...dok mu pronadjes funkcije i sposobnosti ostaris=))

BasariStudios
04.04.2010, 21:04
SD3 i SD5 nije stvar dal oni moze izmedju da menjaju ritmove vec
te 2 masine imaju SKROZ ISTI FORMAT, ne bi tu bilo problema.

zeljko
04.04.2010, 21:19
Pa jest to sam i ja mislio ali nema niko od nasih izgleda jednu od ove dve klavijature ovdje na forumu...Ja bih voleo da znam i da li bih ko hteo ovdje da postavi koji ritam za te klavijature posto konvertovani ritmovi uvijek nesto ne stima kako treba a i ja bih postavio ako nesto uspem dobro da napravim.Poooz

BasariStudios
05.04.2010, 04:12
Nemas potrebu testirati, to su 2 iste masine samo sto je jedna bez dirke.
Imam ja ritmove za SD5 koje sam direktno na njemu pravio al nesmem
to deliti, nemam prava njih, prodata su prava.

zeljko
05.04.2010, 20:10
Ko mi dade Thanks ovdje :lol:Ne kapiram sta sam to zasluzio hehehe.

BasariStudio zanci postoje ritmovi za ovo cudo samo se ne smeju dijeliti...Ok hvala ti kao da si mi i pomogao:)Pooooz