PDA

Pokaži Full Verziju : korg i3


zikoni
13.01.2010, 17:14
da li moze neko da mi kaze vise o ovoj klavijaturi znam da je stariji model .
da li moze da zavrsi osnovne potrebe za svirku one man band.kakve su boje dali ima terce ritmovi koliko imaju variacija i koliko ritma moze da se napakuje u nju. veoma mi je vazno vase misljenje jel mi je iskrsla na prodaju od jednog coveka a da i koje je realna cene ovih klavijatura

nemanja 1982
13.01.2010, 21:43
Druze I3 je dobra klavijatura..Naravno da moze da zavrsi posao za one man band,ali bolja varijanta ti je po meni IS-serija-Is35,is40,is50 ili cak I30HD,ja imam druga koji ima I3 i radi kao one man band,boje ima dobre,ritmovi takodje,bubanj ima extra mozes da ga korigujes i ostalo..Na razglasu lepo izlazi..Sta drugo da ti kazem..ako te jos nesto interesuje...ti pitaj....pozzzzzzzzzzzzzzzz

drakan
13.01.2010, 23:59
Ja sam slušao tipa koji je svirao na taj I3 tu kod mene blizu u lokalu, i dobro je zvučao. Sjećam se dobro da je imao sve sredjene ritmove koji su odlično izlazili na razglas, ali gore je imao DX11 za solo. Dole baš i nisam vidio da je nešto odsvirao osim nekekvog stringsa! Sigurno mogu nekakve farbe da se srede na njemu! Pozzz.

yamahapassion
14.01.2010, 00:54
evo da i ja dodam, posto i3 koristi isti soundchip kao is serija (ai2 sinteza), mogu ti reci da se mogu solidne boje napraviti na njemu, meni je jos i danas zao sto nemam neke boje koje sam imao na korgu is50 (pre svega jedan opasan klarinet, i neki "baki bass" koji je bio predobar). Za terce ne znam da li se mogu uraditi na njemu, a za ritmove mislim da mozes preko flopija ubacivati 4 ritma puta 4 varijacije, ako to sve nabudzis na varijacije mozes 16 user ritmova da ima. Za ritmove mislim da je tako ali nisam siguran, a za boje sam 100% siguran.


P.S: zaboravio sam da dodam da ima 32 note polifonije, nije nesto, na prebudzenim ritmovima moze da "jede" pojedine elemente, ali ne sekiraj se, moze to sve dobro da se ustima.

zikoni
14.01.2010, 01:35
hvala vam na odgovorima imam samo js jedno pitanje da li je tacno da je taj korg imao prosirenje za ritmove i ne reko ste mi kolika je realna cena za tu klavijaturu

milan_lekic
14.01.2010, 10:54
realno oko 200E 250max
Dodato:
vise ti se isplati dodati 100-150E pa uzeti i30HD

alen248
14.01.2010, 17:11
Ja sam imao tu klavijaturu i nije losa u principu ali je ogranicena sa userima a da ubacivas prosirenje izice te skuplje pita nego tepsija. Jos ces tesko naci prosirenje za nju. Moje misljenje je da ne uzimas to, jer imas boljih rijesenja sa pribliznom cijenom! Pozzz