PDA

Pokaži Full Verziju : Raiva I Aca Lukić


milan-banjaluka
13.01.2010, 11:03
Molio bih da mi neo kaže kakve su Raiva hjarmonike i harmonike Aca Lukić.
Raivu sam vido da su svirali Tomica Miljić i Dragan Aleksandrić a Aca Lukić Miodrag Krnjevac i mnogi drugi.

jeftabgd
13.01.2010, 14:37
Ni jedan ni drugi model se vise ne prave.To je bio fazon u to vreme da majstor koji napravi harmoniku to krsti svojim imenom.Koliko se secam i jedan i drugi model su bile solidne harmonike.Raivu jos uvek ima moj drugar i veoma dobro radi.Raiva je od Raja Ivanovic.Najbolja od tih harmonika je bila Djordjevic.Nazalost,majstor je umro a niko nije nasledio posao.

milan-banjaluka
14.01.2010, 15:04
Hvala na odgovoru jeftabgd (http://www.yu-midi.org/forum/member.php?u=6277):)

bokim
07.10.2010, 23:19
Radionicu Ace Lukica je nasledio njegov sin Radivoj Lukic, servis i radionica za harmonike mu je na Banovom brdu u Beogradu.

nesaband
07.10.2010, 23:25
harmonike koje je pravio Aca Lukic su lepe na oko ali loseg kvaliteta.
Ja sam od njega davno kupio jednu dallape klavirnu harmoniku i vratio sam mu je posle par meseci.Naravno bio je korektan i vratio mi je novac.

mamula
08.10.2010, 10:34
I ja sam imao isto njegov rucni rad, kupio od Hokija. Harmonika nije bila losa, al daleko je to od originala. Inace Radivoje je izuzetno korektan, on mi je servisirao harmoniku u nekoliko navrata. Mislim da je ovo izlizana tema, ko misli profi da se bavi muzikom samo original!;)
Da se razumijemo i rucni rad ce odraditi posao, ali nije to to. Vremenom kad se sve sabere i oduzme original je u velikoj prednosti.