PDA

Pokaži Full Verziju : Gibson gitara S-1


zibor.bor
13.01.2010, 01:21
Molim sve ljude dobre volje,forumase Yu-midi sajta,ako im je poznata ova solo elektricna gitara? Mislim da je proizvedena 70-tih godina proslog veka!Da li zna neko nesto o tome?HVALA svakome na trudu!!! zibor.bor

aleksandar72
13.01.2010, 01:37
U pravu si zibor.bor,
to je projekt Gibsona 70tih godina koji nije isao u velike serije.
S1 ima klasican (solid body) LP body sa 3 single magneta i vrat od V-Flying modela.
Bolt-on neck kao kod stratocastera i 5 stepeni salter + spliter za zadnja 2 magneta.
Ima je gitarista koji je sa mnom u bandu(pored 30 ostalih rariteta :-) ),tako je kad godinama radis kod Gibsona :-)
Iako sam se vise puta sreo sa ovom gitarom,nikad nisam izrazio zelju da je probam???Ne znam ni sam zasto? :)

Pozdrav

zibor.bor
14.01.2010, 01:11
g.aleksandre72 moze se reci da ta gitara ima neku,ajde da kazemo raritenu vrednost!Gitaru bi Ja kupio od dobrog prijatelja ali,neznam neku makar priblizno realnu vrednost.Gitara je zdrava malo radila i lepo ocuvana.Tu gitaru je mom prijatelju,sadasnjem vlasniku,pre petnaest godina prodao opet neki drugi,moj sada vec pokojini prijatelj za 1000dm.Ja sada ne bi zeleo da gitara ode kod drugog vlasnika,to jest da je ja propustim jer bi mi bila draga uspomena na pokojnog prijatelja,koji je preminuo u 56 godini zivota a bavio se elektonikom i muzikom,vrlo uspesno!Izvini na malo tuznih misli. HVALA NA ODGOVORU,i molim za pomoc,oko vrednosti gibsona S-1. zibor.bor

aleksandar72
14.01.2010, 18:00
Svakako da je S1 raritet,ako bi naiso na nekog kolekcionara,mozes "debelo" da naplatis.Realna vredonst ovog instrumenta je 600-700EUR!
S'druge strane,ko posedjuje ovakvu gitaru i ne namerava da je prodaje,sta je u danasnje vreme 600-700EUR za dobru gitaru!?
Kad budem imao vremena testiracu je,i mene pocelo da interesuje kako bi singlecoin zvucao kod Gibsona?Sigurno dobra gitara za jazz&blues pravac.

Ovako ces utvrditi godinu proizvodnje:

Serial N°: 71957011
= 14 jul 1977 god

Prvi i peti broj ti pokaziva godinu proizvodnje:77,tj 1977
drugi,treci i cetvrti broj ti pokaziva dan proizvodnje,znaci 195ti dan 77 godine,to je 14 jul
zadnja tri broja oznacavaju seriju,tj u nasem slucaju 11 gitara proizvedena 14 jula 1977 godine.
Tako ces najtacnije ustanoviti datum proizvodnje ove gitare.

Kad kupis i testiras gitaru,javi nam kako zvuci Gibson Les Paul sa Stratocaster konfiguracijom :)

Sve najbolje
Aleksandar72

zibor.bor
14.01.2010, 21:22
G.Aleksandar72,VELIKO HVALA,zato je pisano VELIKIM slovima,informacija je stvarno detaljna! zibor.bor Javicu sta se dogadja!