PDA

Pokaži Full Verziju : Wharfedale Pro DLX Serija


RadeKOKI
12.01.2010, 15:12
Naime imao sam problem sa prethodnim kutijama (u pitanju je bila fabricka greska radilo se o TITAN seriji) u ostalom nebitno nego resim da ih vratim i da dodam razliku i da kupim drugu seriju iste firme i odlucim se za DLX 12. Prostudirao sam sve serije ove firme i po nekom mom zakljucku donesem odluku da mi ova DLX serija pruza ono sto ja trazim. Naime kutije su izradjene od cvrstog materijala (drvo) oblozene finom cojom. Na zadnjem panelu je kod DLX serije za razliku od starije LX serije ubacen preklopnik za BI-AMP vezivanje, sto se snage tice kutije po papirima i na zadnjem panelu pise 400/800/1600...raspon frekvencija od +/- 3db 60-20kHz i Maximum SPL Peak dB 129dB. Testirao sam kutije sa dva mixera prvi je bio YAMAHA EMX5000 a drugi DYNACORD PM1600/2 (inace mixer koji koristimo u bendu).

Utisak, sto se tice kutija nema sta da se prica wharfedale je uradio pravu seriju u odnocu cena-kvalitet kutija radi veoma toplo, precizno i konkretno tipicno za ovu firmu po ko zna koji put su opravdali svoje ime i stari kvalitet. Sto se tice snage kutije trpe vecu snagu i ekstremnije podesavanje basa s`obzirom da je u pitanju zvucnik od 12-inca. mana ovih kutija je TEZINA teske su ko sam crni djavo komad ima 27.5KG !! Ali se ta kilaza kompenzira i ne oseca toliko zato sto je u pitanju kutija manjih gabarita i kompaktna je za nosenje (kako li je tek 15-tica teska 29.7...tolko o prvim utiscima javljam sa svirke utiske ipak kucna atmosvera je jedno a svirka je drugo...

Marco7
12.01.2010, 18:48
Koki koliko su love?

RadeKOKI
12.01.2010, 22:47
oOoOoOoOo pozzz Markoni, cena prava sitnica 600e par odnos cena kvalitet to je to..cak vredi i vise ali to je realno ;)

Marco7
13.01.2010, 00:05
Pa nije to mnogo ako su ispravili nedostatke koje su imali sa proslim modelom!Svidja se meni kako radi Wharfedale ;) Ne sumnjam u te kutije . . .

RadeKOKI
14.01.2010, 13:10
Evo da iznesem i utiske o kutijama...pre svega da naime tu seriju "Titan" koju sam imao valjda sam ja neki baksuz ili sta je nemam pojma svi koji imaju su zadovoljni kao i ja sto sam bio ali zapadne tako neki pa "drndavi" prvo mi je stao jednostavno bas zvucnik u pola svirke na nekoj maloj snazi jednostavno ne radi bas...skinem kutije stavim MACKIE SA1521Z aktivne odradim tezgu, drugi dan sve dogovorim da ih posaljem nazad u servis da vide ljudi sta je aj reko pre nego sto posaljem da probam ukljucim kutije sve radi...naj normalnije odsrafim ih nista ni da pisnu...sta je sad :confused: aj pozovem ljude reko "necu da saljem kutije su ok...." odem na drugu svirku, krene svirka kad u pola svirke ista kutija naravno stavio sam je pored sebe aj reko ako zakaze da mi je tu pored i da je slusam kako se ponasa na svirci reko nece valjda.. kad ide svirka krenula lova a kutija pada snaga za 50% pa se vrati pa radi par minuta pa padne snaga...e reko do mo...jega :lol: opet u bazu (kuci) po kutije ee reko ovaj put nema sta vracam, pozovem ljude nema sta kazu posalji u servis reko ok saljem nego da dam te pa zadrzite za delove...reko ocu DLX nema frke reko salji i saljem.. dao sam razliku u ceni koja je i caos.

RadeKOKI
14.01.2010, 13:11
Eto to je ukratko o problemu koji sam imao a sad o DLX kutijama za pocetak nema greske :lol: radi kao bomba, sinoc novak ko novak trazi malo gasa to je to nema promasaja kao i sto sam napisao cisto ko suza, konkretno...precizno, e medjutim kutija DLX "prosvira" tek na vecoj snazi kad treba to je to na maloj :lol:nazi radi ali trazi bukvalno da se odvrne pojacalo...tek kad se da gas onda e oseca ustvari kako radi ta kutija...e sad razlika kolko sam gledao od stare LX i ove nove DLX serije ima u papirima i uzivo sto se vizuelne razlike tice na starim mi se svidjaju dve stVari prvo rucke koje su klasicne i lakse se nosi i lakse su za 1 kg:lol: a ove nove su poboljsanije ali i teze za 1kg ubacen je BI-AMP i imaju neke cetvrtaste rucke koje su bas nezgodne za transport mora 2 coveka da ganja ovu kutiju "sta li je tek sa 15-ticom" ?? Sve u svemu preporucio bi svima ove kutije ko oce mocnu 12/2 kutiju da moze slobodno da je zgazi a da ne pisne :D nesto se lomim da kupim jos 2 komada.

hajro
16.01.2010, 02:04
pozz, zelim cuti vase misljenje o warfedale pro LX 12 ako je nekom poznato jer ih upravo mogu kupiti za 250 eur dvije.