PDA

Pokaži Full Verziju : Kako da ubacim sempel u va7???


ero77
23.10.2006, 01:11
Dali mi moze neko objasniti kako da ubacim sempel od tamburice na va7

Mucim se vec nekoliko dana ali nikako da mi uspije, neznam sta radim krivo? stavim na disketu i pokusam dignit gore ali samo mi se pocme vrtit sat i nista se ne desava, dali nesta krivo radim ili mi je va7 u kvaru?
dali netko mozda zna do cega je to?
Ja stvarno neznam dalje sa ovim va7, dodje mi da ga razbijem i da pridjem na gitaru :-(

ili ako neko ima upustva za njega na njemacki ja bi kupio kome netrebaju...

Molim vas da mi pomognete ako itko zna kako da to rijesim????


Pozdrav i hvala

ero77
26.10.2006, 00:36
jeli nema nitko roland va7 ili nezna nasto mislim, ili vam se i neda bas? :cry:

xhiani1
10.11.2007, 14:21
ja imam va7 isto i neznam kakose ucitavaju semplovi .ja imam knjigu na nemackom al neznam nemacki kako qemo da resimo ako znas ti ja cu da skeniram stranice za semplove sto pise pa poslacu ti ako ga mozes da radis nesto .moj adresa je
*****************




"Kolega", BAN na 3 dana

ero77
10.11.2007, 17:06
pozdrav, ovako ja imam knjigu na engleski a znam samo njemacki, mozes mi skenirat pa cu vidjet kako ce mo to rjesit, a ako hoces mozemo i zamjeniti knjige, ja tebi svoju posaljem a ti meni svoju na njemackom, ili mi je prodaj ?????

u svakom slucaju mi skeniraj i posalji na ******.***** i onda cu ti rec sta pise i kako ide

Pozdrav


Evo ti BAN na 3 dana dok ne naučiš PRAVILNIK napamet !

xhiani1
11.11.2007, 13:43
skeniracu te strane i poslacu ti mejlom pa odna vidi ti sta se moze tu .

ero77
11.11.2007, 16:32
ok moze, samo salji

Pozdrav

ero77
12.11.2007, 18:02
jesi poslao? jos nista nije stiglo.
meni nekad mail zna zastekat pa mi molimte javi kad posaljes

Pozdrav

malecki
17.11.2007, 13:14
Ja ti druze imam knjigu nu nasem jeziku(srpsko-hrvackom),ako ti moze sta pomoci.Moj E-mail,********** ,pa se javi.Poz.


Malecki, i ti kao i Ero77, tri dana BAN

Alix
18.11.2007, 12:16
Momci,jestel se upitali mže li VA-serija da učitava semplove...?Ja koliko znam on nema nikako SEMPLERA,dakle pokušavate nemoguće...Kupite sebi jeftin Akai sempler,misi kabal i vuci...Ja nebi ni pokušavo da se bakljam sa VA-serijom jer je propali slučaj,G-serija je daleko nadmašuje (G800,G1000)...Pozdrav!

kreso
19.11.2007, 14:05
Baš tako, kolega Alix !

Roland VA ne čita samplove !!!

GALA
19.11.2007, 15:31
Va7 ima sempler ali ne onaj sto nama treba to su semplovi u jednom tonu i nemozes stavljati eho na njih nemozes ih koristiti u ritam sekciji u biti glupost je to uopce koristiti nije to to

Alix
20.11.2007, 11:14
Galo---legendo ne znam šta si mislio s tim Semplerom...Ja koliko znam sempler omogućava "snimanje" ili "kopiranje" raznih zvukova koji se poslije dorade (dadavaju efekti) i memorišu se na medij...Kasnije se sa medija učitavaju u RAM koji ji radna memorija Semplera i iz RAM-a sempler vuče boje...E sad VA-serija nema ni RAM,ni Sempler,ima samo User banke koje se mogu napuniti sa zvukovima i ritmovima Rolandovog formata i to je sve što ta serija pruža...E sad da ste spomenuli Rolandovu FANTOM seriju...To je nešto sasvim drugo...PozdraV!

GALA
21.11.2007, 06:29
Prijatelju aj da se ja i ti ne prepiremo ja VA7 imam 5 godina VA7 moze semplovat i ima sempler i nesto malo Ram memorije al taj sempler nije moguce koristiti za nesto kvalitetno ubiti mozes semplovati kad podrigujes,prdis,vristis,jebes a ona stenje i takve gluposti nemoze se koristiti za nesto ozbiljno nije to onaj pravi sempler

Alix
21.11.2007, 09:35
Nikakve prepirke nema pobogu...Ej treba sad opet stvarati gužvu...Kad sam gledo specifikacije dok sam imo još G1000 (namjeravo naravno kupiti noviji Rolandov aranžer),nigdje nije bilo ni sluha o sempleru ili RAM memoriji...Al nema veze,sintha nikad nisam imo pa ne znam sad možda je bila koja serija klaviaturi sa RAM-om...U svakom slučaju sve najbolje i budi mi dobar!...PozdraV!

GALA
21.11.2007, 17:13
Ma drug jebes li sta nemoj da mi te ko sekira sto se tice VA7 i tog semplera nije sempler kao na tritonu to je cista glupost cak se zove VariPhrase ma skroz bezveze. Al Va7 ima sempler al (bezveze) hee..hee

daisa
21.11.2007, 18:06
va 7 ima sempler al ko da nema cisto sranje koje nesluzi nicemu mozes pustati neke zajebancije al za zvukove mozes zaboraviti

GALA
21.11.2007, 18:31
Bas tako!!!,to i ja pisem vec po peti put al izgleda da nisam dobro objasnio

daisa
21.11.2007, 19:27
Bas tako!!!,to i ja pisem vec po peti put al izgleda da nisam dobro objasnio
ma care sve si ti dobro rekao sad ko shvati shvati.....ja nisam imao nikad va7 niti bilo kog rolanda pa nemogu sad tvrditi nista al moj najbolji drug ima va7 i slusao sam sta more sa semplovima i moze jako malo i moze citati semplove ali samo jedan layer kao sto si vec rekao sto je jako slabo nije lose sad da ubacis neke zeze a za ostalo je bez semplera pozzzzz

srle69
25.11.2007, 16:39
Skinite sa neta turbodisk1 i 2 pa ce te videti mogucnosti VA "semplera" i zasta je on namenjen.Bice vam sve mnogo jasnije.

GALA
25.11.2007, 17:01
Skinite sa neta turbodisk1 i 2 pa ce te videti mogucnosti VA "semplera" i zasta je on namenjen.Bice vam sve mnogo jasnije.
Ajd majke ti objasni nam ti. Stvarno bi volio znati

kreso
26.11.2007, 10:14
To nije sampler, nego Vary phraze. Nema nit loop a kamo li ostalo.
To je Rolandova "glupost". I uopće je bezobrazno to nazivati sampl opcijom. 99 % samplova odavde koji su postavljeni u download centru uz sve prepravke neće nikad, ali baš nikad radit preko tog VF od VA aranžera.

srle69
27.11.2007, 19:36
Ajd majke ti objasni nam ti. Stvarno bi volio znati

Pa preslusaj "ALELUJA" i "HANABERA" sa turbodiska i bice ti jasno da se koristi za vokalnu pratnju a ne kao klasicni sempl za sviranje.To mu je namena i zato i nije sempler nego nesto Rolandovo koje nije nikad zazivelo.

RadeKOKI
28.11.2007, 00:52
Pa preslusaj "ALELUJA" i "HANABERA" sa turbodiska i bice ti jasno da se koristi za vokalnu pratnju a ne kao klasicni sempl za sviranje.To mu je namena i zato i nije sempler nego nesto Rolandovo koje nije nikad zazivelo.

srle nisi u pravu, ako ce mo po nekom procesu razvijanja aranzera onda cu morati ovo malo gruble da napise :) pazi taj kako ti kazes rolandov ne uspeli sempler je tad sluzio samo za aranzersku pratnju, so mnogi nisu ni pomislili u to vreme da ubacuju zatim ko je prvi ubacio bilo kakav sempler u aranzer ???? aj odgovori ?? bilo kakav makar i kako kazes ne uspeli !

E taj ne uspeli sempler i dan danas ako znas da ga upotrebis radi posao ja ga koristim licno za perkusije tj. loop-ove imam uradjene loopove raznoraznih bongosa i tih gluposti sto mnogo nekad popunjava aranzmane ;) ali da rascistimo jednom zauvek OVO NIJE KLASICAN SEMPLER KAO KOD KORG-A !

srle69
29.11.2007, 10:11
Pa da,konacno neko ko ovo koristi.Ne kazem da je totalno neupotrebljiv,ja sam konkretno iskoristi zenski sopran za neke kompozicije koji dosta realno zvuci.Moram opet da napomenem da ja VA ne koristim za tezge nego za snimanje radijskih dzinglova i muzike za pozorisne predstave.
Vecina njih ovde na forumu ispljuvase taj VARIPHRASE kao najvecu glupost ali imam utisak da ga nije niko prostudirao detaljnije tako da ne mogu da ovakva misljenja prihvatim kao merodavna.VA serija i nije tako matora (od 2000. godine) i nije bas tacno da tada nije mogao da se uradi pravi sempler.Poglegaj samo Yamahu PSR9000 Pro koliko je stara a kakav sempler ima.A ona je izasla mnogo pre VA serije.
Jos je i cinjenica da VARIPHRASE nije nikad nasao siroku primenu kod vecine vlasnika VA serije,otprilike njih 5% je uspelo da nesto uradi i iskoristi.Problem je u tome sto ima najvise vlasnika koji su tezgarosi i koji bi hteli da sviraju prave semplovane harmonike i neke boje za balkansku muziku koje nema u VA.Videvsi neke aranzere slicnih mogucnosti kao sto su Korg i Yamaha koji mogu da koriste univerzalne semplove koji mogu da se nadju na netu,normalno je da ce da pljuju po Rolandu.
Ja najvise mrzim komentare od onih koji nisu ni isprobali mogucnosti neke klavijature a znaju da pisu kako ne valja nista.Navikli ljudi da ubacuju gotove stvari bez truda da nesto naprave "svoje".Zato vecina tezgarosa zvuci jako slicno i neprepoznatljivo.Ovo se opet naravno ne odnosi na sve nego na vecinu.Vidim na forumu da puno njih cak nema ni uputstvo za svoju klavijaturu,a to je ipak neophodno da bi se nesto uradilo i napravilo jer su danasnje klavijature jako kompleksne i pune raznih mogucnosti i svaki prizvodjac ima nesto specificno sto drugi nema.

kreso
29.11.2007, 10:27
Kolege, taj vary phraze tj nešto slično je imao već 1994/95 mali Casiov "dječi" model od tri oktave. Imao je kao mali mikrofon u kojeg si mogao usnimiti bilo kakav ili bilo koji zvuk. Zatim si taj isti zvuk mogao koristiti kroz sve tri oktave kao gotov sound. Ništa revolucionarno. Možda griješim s tom pretpostavkom i ocjenom. Samo znam da to nije sampler. Sličnu mogučnost je čak i prastari Roland XP-50 imao uz pomoč expanzionih kartica. Sve je to vrhunski zvučalo u studiu, ali za tezgarenje jok. Vary phraze nije loša stvar, ali u live muzici mu je jako mala iskoristljivost. Nije to kao AKAI ili Kurzweil sampler s workstationa ili klasični sampler s KORG Pa ili Yamaha PSR 9000 Pro aranžera.

RadeKOKI
29.11.2007, 11:22
ups o5 ja :) ne generalno problem je kod roland-a a nemam pojma zasto kenjaju kao njima ne treba ugradjen sempler nego eto oni imaju i previse realan sound....hm mislim da seru previse a hoce da konkurisu na trzistu onda nek obore cenu svojih instrumenata koji su i itekako precenjeni za karakteristike koje nude, nema sempler user drum kitove, edit sounda ocajan, mnogo propusta naspram korga a da ne pricam yamahe koji pun edita i ludorija kojih je i previse, mada novi sound rolanda me nije bas nesto spektakularno odusevio moram da priznam.

Alix
29.11.2007, 14:12
Kad je Roland napravio legendarnu G-seriju...Ma nije bilo Korga ili Yamahe da mu konkurira...Roland je toga bio svjesan ali je zato umjesto da bi osredotočio razvoj tehnologije u Stylove i Soundove,radije investiro u izgled...Va-serija je ila prva serija aranžera od sviju koja je imala Color Touch screen...Nijedna firma ga u to vrijeme nije proizvodila...Narod je mislio evo nasljednika G-serije,ali zvuk je bio mnogo slabiji...Sempler se zna šta je sempler...ko ne zna šta je sempler,neka pročita na internetu...Sad kad vidim da VA-serija ima taj Variphase,dolazim do zaključka da NEMA VA-serija Semplera...imaće ga kad neko uloada Multisemplel u njega i stavi video na YouTube kao dokaz...PozdraV!

kreso
29.11.2007, 14:17
Rade to je prosta stvar ukusa. Netko voli KORG-a, neto Rolanda, netko Yamahu. Svaki od tih aranžera ima svoje prednosti i mane.
Od kad se ja bavim muzikom Rolandovi aranžeri nisu nikad imali baš nešto posebo kvalitetne sound banke. U biti bile su solidne, ali baš da su bile extra nikad. S druge strane KORG je imao u to vrijeme kad su se počeli pojavljivati aranžeri legendarni i3 koji je imao hebački sound (osobito stringove), ali ritam sekcija mu nije nikad bila ni do koljena niti jednoj Rolandovoj E seriji a kamo li poslije G seriji. Govorim o top modelima E i G serije da sad netko ne grakne s modelima tipa E-16 i sl prduljama. U to vrijeme je npr E-96, pa potom G-1000 bio car u svijetu ritam mašina, ali soundovi na njima srednja žalost. Prvi ko je vidio da će imati koristi ako napravi kompletnu "mašineriju" je Yamaha izdavanjem PSR 9000. Em su napravili dobar aranžer, em mu stavili HDD za pohranu setova, em mu stavili sampler da si svak "upuca" unutra boje po svom čejfu. Tek pojavom Pa serije KORG je ozbiljnije zagrizo kost i napravio veliku revoluciju u svojoj proizvodnji i dao do znanja Yamahi da nije jedina, no Roland i dan danas stagnira. Nije sad da su VA serija od Rolanda i nova E serija loše, ali nemaju taj prokleti sampler, a priče i romani o realnom soundu su za malu djecu, jer to je komercijalno shvačanje kako treba pojedini zvuk kojeg instrumenta zvučati. Yamaha je izdala Tyros. "Babaroga" među aranžerima, ali su tek naknadno shvatili da su prdnuli na rosu kad su vidjeli koliki dio kolača kupi KORG s Pa serijom, a pojavio se odnekud i taj "prokleti" Solton Ketron s naizgled nezgrapnim i ružnim SD1, koji je za male novce nudio jako, jako puno. A na tržištu balkana i bliskog istoka umješao im se za Yamahu smješni GEM i to ozbiljno. Stoga je Yamaha izdala TYros II sa samplerom, no kako su god napravili perfektnu klavijaturu zaboravili su da je za naše džepove, a i večinu europskih sviraća taj isti Tyros "malo" preskup.
KORG je napravio po mome največi lapsus izdavanjem u kratkom vremenu 3-4 vrhunska aranžera. Ljudi nisu sad sigurni što žele i što im je za njihov džep naisplativije. Roland je i dalje tvrdoglav, i ne pomišlja da stavi sampler u aranžer. Nije to glupo nego lukavo. Znaju od prije da su svirači naučeni na čist, mastan i topao Rolandov zvuk ritam sekcije i da će se Rolandov aranžer kupovat. Ako želiš i sound onda češ kupiti Fantoma ili neki drugi workstation sa samplerom, ili u najgoroj varijanti modul. S time u komadu prodaju lager u cijelosti sve robe koju proizvedu. To može raditi još jedino KORG. Yamaha više ne. Tko baci 3.500 € na Tyrosa, teško će još 1.500 - 2000 € baciti na Motifa, jer to je već jako puno novaca, a i bogami ta kombinacija je za jako teške profiće.
Ostaje pitanje da li je pametnije i rentabilnije raditi kao Roland i nadati se da će ljudi kupovati i aranžere i workstatione, ili će napraviti kao KORG, u stilu "dam ti sve", ali plati. I zato KORG luta. Ovu godinu je ludnica Pa800, iduću Pa2X kao san. Imadu M3, ali nismo toliko zaluđeni za njim. Čekamo model koji će izazvati zaluđenost kao pojava LE-a i koji će zamjeniti u potpunosti popularnost Extrema svojedobno. To M3 nije opravdao ničim, prvenstveno designom.

Ja malo odužio, ali eto, ja na to tako gledam.

kreso
29.11.2007, 14:26
Rade to je prosta stvar ukusa. Netko voli KORG-a, neto Rolanda, netko Yamahu. Svaki od tih aranžera ima svoje prednosti i mane.
Od kad se ja bavim muzikom Rolandovi aranžeri nisu nikad imali baš nešto posebo kvalitetne sound banke. U biti bile su solidne, ali baš da su bile extra nikad. S druge strane KORG je imao u to vrijeme kad su se počeli pojavljivati aranžeri legendarni i3 koji je imao hebački sound (osobito stringove), ali ritam sekcija mu nije nikad bila ni do koljena niti jednoj Rolandovoj E seriji a kamo li poslije G seriji. Govorim o top modelima E i G serije da sad netko ne grakne s modelima tipa E-16 i sl prduljama. U to vrijeme je npr E-90, pa potom G-1000 bio car u svijetu ritam mašina, ali soundovi na njima srednja žalost. prvi ko je vidio da će imati koristi ako napravi kompletnu "mašineriju" je Yamaha izdavanjem PSR 9000. Em su napravili dobar aranžer, em mu stavili HDD za pohranu setova, em mu stavili sampler da si svak upuca unutra boje po svom čejfu. Tek pojavom Pa serije KORG je ozbiljnije zagrizo kost i napravio veliku revoluciju u svojoj proizvodnji, no Roland i dan danas stagnira. Nije sad da su VA serija od Rolanda i nova E srija loše, ali nemaju taj prokleti sampler, a priče i romani o realnom soundu su za malu djecu, jer to je komercijalno shvačanje kako treba pojedini zvuk kojeg instrumenta zvučati. Yamaha je izdala Tyros. Babaroga među aranžerima, ali su tek naknadno shvatili da su prdnuli na rosu kad su vidjeli koliki dio kolača kupi KORG s Pa serijom, a pojavio se odnekud i taj "prokleti" Solton Ketron s naizgled nezgrapnim i ružnim SD1, koji je za male novce nudio jako, jako puno. A na tržištu balkana i bliskog istoka umješao im se za Yamahu smješni GEM i to ozbiljno. Stoga je Yamaha izdala TYros II sa samplerom, no kako su god napravili perfektnu klavijaturu zaboravili su da je za naše džepove, a i večinu europskih sviraća taj isti Tyros "malo" preskup.
KORG je napravio po mome največi lapsus izdavanjem u kratkom vremenu 3-4 vrhunska aranžera. Ljudi nisu sad sigurni što žele i što im je za njihov džep naisplativije. Roland je i dalje tvrdoglav, i ne pomišlja da stavi sampler u aranžer. Nije to glupo nego lukavo. Znaju od prije da su svirači naučeni na čist, mastan i topao Rolandov zvuk i da će se Rolandov aranžer kupovat. Ako želiš i sound onda češ kupiti Fantoma ili neki drugi workstation. S time u komadu prodaju lager u cijelosti sve robe koju proizvedu. To može raditi još jedino KORG. Yamaha više ne. Tko baci 3.500 € na Tyrosa, teško će još 1.500 - 2000 € baciti na Motifa, jer to je već jako puno novaca, a i bogami takombinacija je za jako teške profiće.
Ostaje pitanje da li je pametnije i rentabilnije raditi kao Roland i nadati se da će ljudi kupovati i aranžere i workstatione, ili će napraviti kao KORG, u stilu "dam ti sve", ali plati. I zato KORG luta. Ovu godinu je ludnica Pa800, iduću Pa2X kao san. Iamdu M3, ali nismo toliko zaluđeni za njim. Čekamo model koji će izazvati zaluđenost kao pojava LE-a i koji će zamjeniti u potpunosti popularnost Extrema svojedobno. To M3 nije opravdao ničim, prvenstveno designom.

Ja malo odužio, ali eto, ja na to tako gledam.

RadeKOKI
29.11.2007, 19:54
daleko od toga da nisi u pravu sto se tice tvog iznosenja nego me iritiraju price uvek iste sempler, terca....meni licno nije potreban sempler u ritam masini, imao sam davno taj korg i3 jos kad se pojavio bila mi je zamena posle rolanda e86, to je bio sound do j.... ali imala je mana dosta sto se tice user stilova 4 + kartica 4 ali za to vreme sve se isprogramira i pamti u sebi uh spas od muka na svirci tipa kratkog prekida u naponu nema ucitavanja, manja, laksa, kvalitetnija u svakom pogleldu al ritam masina kao igracka, i tu se osetila razlika izmedju rolanda i korga, posle sam je prodao i kupio is40 nisam se zadovoljio, pa is35 ista masina i na kraju i30 sve isto samo u drugoj kutiji sa nesto prosirenijim mogucnostima i tu je kod mene korg zavrsio karijeru sto se tice ritam masine, imao sam i wk4 u medju vremenu i wx2 pa sx2 pa wk8 i ketron x1 pravo da ti kazem jedino mi je zao sto nema ketrona u srbiji da se kupe novi nikad nebih drugi aranzer kupio pojavom ketron x1 na trziste koliko se secam 95-96 bila je cudo i ne prevazidjena sto se tice sounda i mnogo toga... al da su ruzni rzni su do zla boga al i radi, tako da ritam masina roland ili ketron ostalo ne volim licno. Yamaha je uvek isto isla ispred konkurencija pa sto je 9000pro povucen iz prodaje posle 3-4 meseca. Hm ubi konkurenciju videli su sta su uradili izbacili aranzer ispred vremena, mada mi je u ovom trenutku jedini favorit T2 ostalo off. pozzzz